מוזות

תיאור הפרויקט/ מטרות: מוזות הינו תיכון אמנויות לנוער בסיכון ביפו, הנתמך על ידי משרד החינוך ומוכר כעמותה חברתית. תלמידי בית הספר לומדים בשלוש מגמות אמנות: תיאטרון, אמנות ומוסיקה. מגמות האמנות מונחות על ידי אמנים פעילים בתחומם, והן פועלות לקראת בחינות הבגרות.

המתנדבים במוזות מהווים חלק משמעותי מהקיום ומההתרחשות היומיומית של מוזות. מתנדבי התחום הלימודי מסייעים במענה לימודי פרטני לתלמידים הזקוקים לתיווך בלמידה. המתנדבים נפגשים עם התלמיד בתוך הכיתה או מחוצה לה אחת לשבוע ביום ושעה קבועים. עבודתם של המתנדבים מאפשרת לתלמידים הבנה מעמיקה יותר של חומר הלימוד, רצף לימודי, חוויית הצלחה וצמצום פערי הידע. בזכות עזרתם הרבה והרציפה של המתנדבים, מצליחים הילדים לגשת לבגרויות ולממש את יכולת הלמידה שלהם. במהלך השנה מתקיימים מספר מפגשי הכשרה מקצועיים.

 

מתנדבי קשר בין אישי מקיימים קשר אישי עם ילד דרך פגישות אחת לשבוע למשך שנה אחת לפחות. המתנדב משמש דמות מבוגרת, נוכחת, יציבה ומכילה בחיי הילד. דרך הקשר, בשיחות וחוויות משותפות, לומד הילד לקיים קשר משמעותי עם מבוגר . הקשר עם המתנדב מאפשר לילד להביא את עצמו, את תחושותיו, לעבד את החוויות שלו ולחזק את מיומנויות הקשר שלו. המהלך השנה מתקיימת הדרכה קבוצתית ופרטנית.

 

אוכלוסיית הסטודנטים: כלל הסטודנטים

 

אופי הפעילות: הלימוד מתבצע בכיתות קטנות תוך מתן דגש ותשומת לב לכל תלמיד. במהלך היום מקבלים התלמידים ארוחות בוקר וצהריים ויום הלימודים נמשך מ 9:00-18:00. המסלול הלימודי כולל התחייבות ל 2-4 שעות בשבוע (ניתן לחלק לשעתיים פעמיים בשבוע), בנוסף יתקיימו שלושה מפגשים כלליים. המסלול הבין- אישי כולל פגישות עם הנער/ה בסביבת בית הספר או בסביבת המגורים של הנער/ה, פעם בשבוע. המתנדבים יימלאו דו"ח שבועי על פגישתם עם הנער/ה. בנוסף תתקייים פגישת הדרכה פעם ב- 6 שבועות.

 

משך הפעילות: שנה אקדמית או יותר.

 

תהליך הקבלה לפרויקט: ראיון אישי

 

תמורה בפרויקט/ גובה מלגה: התנדבות תמורת מלגת דיור

 

רכז/ת או צוות הפרויקט: עינת einatniv71@gmail.com 054-4940817

 

קישור לאתר: www.muzot.co.il