פרויקט אריאל

תיאור הפרויקט/ מטרות:

פרויקט אריאל קם לפני כשנתיים על ידי שלושה סטודנטים של כלכלה וניהול מהאקדמית תל אביב-יפו, רומי קנטי, נופר דרוקמן ורועי טורבינר. לפרויקט ניצבה מטרה להעצים ולתת מענה רגשי לילדים ובני נוער בסיכון דרך הכלי גינון טיפולי בתוך בתי הספר.

התלמידים נפגשים מידי שבוע עם מטפלת מוסמכת בגינון ומקימים גינה פורחת ומרהיבה בתוך שטח בית הספר. תכנית ייחודית זו נעשית בשתי קבוצות קטנות של שמונה עד עשרה משתתפים בקבוצה, בה עודרים, שותלים וזורעים במשך השנה. בחלק השני של השנה, מקימים התלמידים גינה או פרויקטים ירוקים עם השכבות הנמוכות בבית הספר, ובכך מעבירים את הידע שרכשו.

אוכלוסיית היעד שלנו מורכבת מתלמידות ומתלמידים בעלי הישגים נמוכים, יסודי ועד תיכון, שאינם מתמידים בלימודים או לחילופין צריכים חיזוק רגשי-אישי. תלמידים אלה מאופיינים בבעיות התנהגות ובבעיות משמעת ולעיתים נמצאים בסכנת נשירה סמויה מבית הספר. לרוב המצב הסוציו-אקונומי שממנו הם מגיעים נמוך, ויש צורך לתת להם חיזוק והעצמה בנוסף למסגרת הלימודית. בדרך כלל הם אינם נמצאים בחוגי העשרה, ולכן יש חשיבות מאוד גדולה בכך שישתתפו בפרויקט אריאל. העבודה וההכרות עם האדמה, יחד עם ההתקדמות וההתפתחות האישית של התלמידים משפרת את הדימוי העצמי ומהווה מקור להצלחה בתחומים נוספים.

בשנה וחצי האחרונות הצלחנו להשפיע על כ-350 בני נוער וילדים דרך עבודה ישירה בגינה ודרך פעילויות שונות בבתי הספר. במהלך השנה האחרונה שלושת היזמים הציגו את פעילות הפרויקט בכנסים שונים, חשפו את התכנית לקהלים רבים, נפגשו עם עיריות שונות ברחבי הארץ וכן רקמו שיתופי פעולה רבים.

 

אוכלוסיית הסטודנטים: מכיוון שמדובר במיזם חברתי, יש צורך בסטודנט בעל אוריינטציה חברתית גבוהה, יחסי אנוש טובים, אחראי, בעל ראש גדול, יכולת ורבלית טובה, עצמאי, בעל תכונות יזמיות ובעל זיקה

לתחום הירוק.

הפנייה מנוסחת בלשון זכר, אך פונה כמובן לשני המינים.

 

אופי הפעילות: הגעה לפעילות פרויקט אריאל עם תלמידי יסודי או תיכון בשני בתי הספר. בכל בית ספר

יהיו שתי קבוצות תלמידים אחת אחרי השניה (45 דק' לפעילות), כל קבוצה מונה בין 8-10 תלמידים.

פעילות זו כוללת עזרה וסיוע למטפלת בגינון שתהיה בשטח בכל מה שקשור

לגינה ולפעילות עם התלמידים, אחריות על מערך ההתנדבות, ימי השיא ופרויקטים ירוקים שיעשו עם

התלמידים בחלק השני של השנה. הקשר השוטף יעשה גם מול המטפלת בגינון וגם מול מנהלת

פרויקט אריאל.

 

היקף הפעילות ומחויבות המלגאי/ת: מדובר בפעילות של ארבע שעות שבועיות בשני בתי ספר.

בתי הספר נמצאים ביפו ובבת-ים. יתכן שהפעילות תתפצל לפעמיים, שעתיים בכל יום.

 

רכזת הפרויקט: רומי קנטי

דוא"ל: arielproj@gmail.com

טלפון: 052-8610168

 

קישורים לקריאה נוספת:

אתם מוזמנים לקרוא מידע נוסף ולראות תמונות מפעילות פרויקט אריאל באתר שלנו – www.arielproject.co.il ובעמוד הפייסבוק –www.facebook.com/arielproject