כנס השקה לתכנית "האקדמית לפסיכולוגיה יישומית"

|

​​​המכללה האקדמית תל אביב יפו יוצאת בתכנית ללימודי המשך לפסיכולוגים במגוון מסלולים ייחודיים בתחום הפסיכולוגיה היישומית. המכללה מציעה בית לקידום הפסיכולוגיה לעמדה מובילה בהתמודדות עם צרכי החברה והפרט. לפיכן, התכנית שואפת להעניק לפסיכולוגים כלים הנחוצים להם בתחומי הפעילות השונים של עבודותיהם היישומיות, תוך הפריה הדדית בין תחומי המומחיות השונים.


על התכנית:  התכנית ערוכה במבנה של מבחר מסלולים על פי נושאים. בכל מסלול ארבעה קורסים סמסטריאליים ויותר המשתרעים על פני כשנתיים. ניתן ליטול קורסים בודדים מתוך כל אחד מהמסלולים או להתמחות במסלול שלם. הלימודים משלבים העשרה תיאורטית, הקניית כלים, התנסויות חווייתיות, התייעצות על מקרים וסדנאות מרוכזות.


למי התכנית מיועדת?  התכנית מיועדת לפסיכולוגים בעלי תואר שני במגמות היישומיות השונות: קלינית, רפואית, שיקומית, חינוכית, התפתחותית, תעסוקתית, העוסקים או המתעתדים לעסוק בתחום  ומעוניינים להתעשר בידע ובכלים הנחוצים להם לצורך עבודתם.מוסמכי המכללה האקדמית ת"א יפו זכאים ליהנות מקדימות בהרשמה ומהנחה בשכר הלימוד.


יתרונות ייחודיים של תכנית הלימודים:


  • בית מקצועי לפסיכולוגים המותאם לצרכים העכשוויים של הפסיכולוג בשדה, תוך התייחסות למאפיינים המשותפים לכל המומחיויות היישומיות ותוך מתן כלים מותאמים לתחומי פעולה ייחודיים.
  • קידום ראייה מקצועית אינטגרטיבית המשלבת גישות מאסכולות שונות לכלל מצע תיאורטי ויישומי שישרת את הפסיכולוג בעבודתו.
  • מפגש של פסיכולוגים ממומחיויות שונות ומאסכולות שונות בצורה שתקדם הפריה הדדית ויצירתית.
  • בניית יידע והתמקצעות במסלולים ייחודיים ובמקביל העשרה רחבה על ידי צירוף קורסים ממסלולים מגוונים.
  • ללומדים בתכנית תתאפ​​שר קבלת אישור השתתפות לצורך גמול השתלמות ולצורך תהליכי הכרה במסלולים השונים.


מבנה התכנית: הלימודים ירוכזו במתחם קבוע, בשעות אחה"צ והערב, ויתקיימו ברובם בימי שני בשעות אחה"צ. התכנית ערוכה במבנה של מסלולים על פי נושאים. כל מסלול אורך כשנה עד שלוש שנים וכולל מספר קורסים (4-8) סימסטריאליים עוקבים. ניתן יהיה ליטול קורס בודד מתוך אחד המסלולים או להתמחות במסלול שלם ולקבל תעודה המעידה על כך.  פתיחת הקורס תהיה מותנית במספר המשתתפים בקורס.