כניסה

תכנית נירים

בקריית חינוך יפו ישנו מספר גבוה של בני נוער מרקע סוציו-אקונומי נמוך שחשופים לגורמי סיכון אישיים, משפחתיים וכן קהילתיים. תלמידים אלה מאותרים ונמצאים בקשר רציף עם הצוות הייעוצי של בית הספר, אך מפאת תעדוף טיפולי הכרחי לא כולם יכולים לקבל מענה לקשיים הרגשיים שמשפיעים על תפקודם הבית ספרי ומחוצה לו.

מטרת מרכז נירים היא ליצור מרחב מגן וקשוב, המטפח עמידות רגשית, חברתית ולימודית בקרב תלמידי תיכון (ט'-י') בסיכון על ידי טיפוח מערכת יחסים תומכת, קבועה ויציבה עם מבוגר משמעותי.
התלמידים יחנכו על ידי סטודנטים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות ממכללת תל אביב-יפו שישולבו כחלק מהצוות המקצועי-ייעוצי של בית-הספר. החונכים יקבלו ליווי מקצועי והדרכה מאנשי הטיפול שעובדים במרכז הטיפולי והצוות הייעוצי בבית הספר. הנחייה כזו בשילוב התנדבות של סטודנטים תוכל לתת מענה למספר רב של ילדים ומתבגרים (מדובר בהנחיה של קבוצות של 3-5 סטודנטים).

 

צורך:


חשיבותו של המרכז הטיפולי בולטת לאור המצוקה הידועה בשירותים המספקים טיפול נפשי במסגרות הציבוריות. בנוסף, רבים מתושבי האזור מתקשים לפנות למסגרות המוגדרות כ"בריאות הנפש". המרכז הטיפולי יכול לתת מענה טיפולי במסגרת שאינה מוגדרת או נתפסת כמסגרת פסיכיאטרית.


פעילות במוקד: 


• יצירת מודל מבוגר משמעותי עבור תלמידי תיכון בסיכון על ידי טיפוח מערכת יחסים תומכת, קבועה ויציבה.
• הסטודנטים יקבלו ליווי מקצועי והדרכה מאנשי הטיפול שעובדים במרכז הטיפולי והצוות הייעוצי בבית הספר.
• מתן טיפולים בקליניקה לטיפול זוגי ומשפחתי.
מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג