כניסה

נושאים מתקדמים בקריפטוגרפיה 1

אחסון מידע וביצוע חישוב עליו הופכים בשנים האחרונות למוצר צריכה, עם מגמה מתגברת של ארגונים ויחידים לביצוע מיקור חוץ (אאוטסורסינג) של פעולות החישוב והאחסון אל גורם שלישי המכונה לרוב "הענן". כאשר הדוא"ל שלנו, המסמכים הרפואיים, המידע הפיננסי ועוד עוברים לאחסון בענן, חיוני להבטיח את פרטיות המידע בנוסף לזמינות המידע ונכונות החישוב עליו. בנוסף, חובה לספק כל זאת ביעילות מירבית לאור השכיחות הגבוהה של משימות מרובות מידע ("ביג דאטא"). צרכי ההצפנה שלנו משתנים בהתאם עם דרישה למערכות אשר מבטיחות בו-זמנית יעילות גבוהה, בטיחות גבוהה, ופונקציונליות גבוהה.

 

צרכים אלו מעלים אתגרים חדשים וסבוכים בפני תורת ההצפנה, כגון: איך לבצע חישוב על מידע מוצפן המאוחסן בריבוי מקומות? איך להעביר משימות חישוב לגוף שלישי ולאמת את נכונות התוצאה עם יתירות מינימלית? איך לספק גישה סלקטיבית למידע מוצפן על פי הצרכים המשתנים? וכאמור, איך לבצע כל זאת ביעילות הולמת עבור שימושי "ביג דאטא".

 

בשנים האחרונות חזינו בהתקדמות בפתרון שאלות אלו עם פיתוח כלים קריפטוגרפיים מרהיבים לפתרונן. מנגד, עדיין נותרו אתגרים מרתקים הן למחקר הבסיסי, והן בתרגום התקדמויות במחקר הבסיסי לפתרון ישים בעולם המעשה.

 

בקורס זה התלמידים ייחשפו לכמה מההתקדמויות הגדולות של השנים האחרונות תוך התמקדות בטכניקה של הצפנה הומומורפית מלאה, fully homomorphic encryption (FHE), המאפשרת יישומים רבים שנדמו עד לאחרונה כבלתי אפשריים. לדוגמה, בשימוש ב FHE ניתן לבצע חיפוש פרטי במנוע חיפוש (נאמר, גוגל) כאשר המשתמשת שולח שאילתה מוצפנת ומקבלת חזרה תוצאות חיפוש מוצפנות בהצפנה אותן היא יכולה לפענח, ואילו מנוע החיפוש כלל אינו יודע מהו הקלט או הפלט של פעולת החיפוש!

מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג