כניסה

למה ללמוד כלכלה וניהול באקדמית?

 

הרמה האקדמית

 

הרמה האקדמית היא גבוהה ומוערכת הן באקדמיה והן בשוק העבודה. הרמה האקדמית הגבוהה מבטיחה לימודים מאתגרים ומעניינים, המכינים את הסטודנטים הן לשוק העבודה והן ללימודים גבוהים.
בוגרי התכנית משתלבים בתפקידים מגוונים בשוק העבודה. ניתן למצוא בוגרים של התכנית בעמדות בכירות במשק.
בוגרי התכנית יכולים להגיש מועמדות ללימודי תואר שני בכלכלה או במנהל עסקים גם באוניברסיטאות ומכללות אחרות.


המרצים שלנו

 

המרצים שלנו הם שילוב של אנשי אקדמיה שעוסקים במחקר, בעלי ניסיון במגזר העסקי והציבורי ובעלי כישורי הוראה גבוהים. המרצים שלנו משתמשים בשיטות הוראה מגוונות, העושות שימוש בטכנולוגיה ובשיטות חדשניות, מה שהופך את חוויות הלמידה לאינטראקטיבית ומשמעותית יותר.


שילוב של כלכלה עם ניהול

 

התואר הוא בשני תחומים משולבים זה בזה: גם כלכלה וגם ניהול. שני התחומים נלמדים תוך ביסוס הקשר ביניהם הן ברמת התיאוריה והן ברמת היישום. ידע ומיומנויות בניהול הם יתרון לכלכלן וידע ומיומנויות בכלכלה הן יתרון למנהל.


מגוון מסלולי לימוד במסגרת התואר

 

ניתן אם רוצים, לבחור ללמוד החל משנה ב קורסים בתחום ספציפי שמעניין אתכם באופן מיוחד:
שוק ההון: המסלול מקנה ידע עדכני, הבנה מעמיקה וכלים יישומיים בשוק ההון, תוך היכרות עם המבנה שלו, המכשירים הפיננסיים השונים, השחקנים בשוק והחוקים הקיימים בו. המסלול מהווה יתרון לסטודנטים המעוניינים להשתלב בתפקידים שונים בשוק ההון.
חברה, קיימות וניהול: המסלול מקנה לסטודנטים ראייה רחבה המאזנת בין משאבים לצרכים חברתיים, כלכליים וסביבתיים. המסלול מכשיר את מקבלי ההחלטות העתידיים בתחומי הממשל, הניהול והכלכלה, במגזר הציבורי, הפרטי ובארגוני המגזר השלישי. המסלול מתקיים בשיתוף בית הספר לממשל וחברה.
ניהול משאבי אנוש: המסלול מקנה לסטודנטים הבנה מעמיקה ויכולות יישום בתחום ניהול משאבי האנוש. המסלול מעניק בסיס לעבודה במחלקות משאבי אנוש בארגונים ובמכוני פיתוח ארגוני. מסלול זה מהווה בסיס ללימודי תואר שני בניהול משאבי אנוש, התנהגות ארגונית וייעוץ ופיתוח ארגוני. המסלול מתקיים בשיתוף בית הספר למדעי ההתנהגות.
ניהול יזמות: המסלול מקנה ליזמי העתיד את הכלים העדכניים ביותר לפיתוח, לייסוד ולניהול של מיזמים. המסלול מתאים לסטודנטים שמאמינים שאפשר וכדאי לשנות את העולם באמצעות חשיבה יצירתית ועשייה כלכלית פורצת דרך. בנוסף לסגל האקדמי, במסלול מתארחים יזמים, מרצים מחברות הון סיכון ויועצים עסקיים.
ניהול השירות: המסלול מקנה לסטודנטים ידע עכשווי וכלים מעשיים בתחום השירות והשיווק, בסביבה העסקית של ימינו, בה השירות מהווה יתרון תחרותי. המסלול מקנה לסטודנטים התמתחות רב תחומית הממוקדת בלקוח, משלב גיוס הלקוח ועד לשלב שימור הלקוח.

 

מיומנויות וכלים יישומיים הנדרשים בשוק העבודה

 

הלימודים בתכנית מקנים לסטודנטים מיומנויות רלוונטיות לתפקידים הפוטנציאליים לבוגר כלכלה וניהול כגון שימוש בשיטות וכלים לניתוח נתונים, כתיבת ניירות עמדה, מגוון תוכנות, כתיבת תכנית עסקית, התנסות במסחר בני"ע בחדר עסקות, אנגלית עסקית ועוד. כמו כן התכנית מקנה לבוגרים יכולת התאמה ולמידה מהירה בשוק העבודה המשתנה, בעזרת הקניית יכולות בסיסיות ומשמעותיות כגון: יכולת למידה עצמית ועצמאית, יכולת ניתוח, עבודה בצוות, הבחנה בין עקר לטפל, כתיבת מצגות והצגתן מול קהל ועוד.


 

קישור לכלכלת ישראל

 

הלימודים כוללים קישור לכלכלת ישראל ולכלכלה הגלובלית. התוכנית משלבת ניתוחי מקרה מכלכלת ישראל, דיונים בכתה על החדשות בעיתונות הכלכלית, קורסי חובה בכלכלת ישראל ובכלכלה יישומית, קורסים העוסקים במדיניות ממשלתית בכלל ובתחומים ספציפיים כגון רווחה, בריאות, חינוך, סביבה, נדל"ן, הגבלים עסקיים, חדשנות. אנו מזמינים להרצאות אורח דמויות מפתח מהתעשייה ומהמגזר הציבורי, שמסייעות להמחיש לסטודנטים את הקשר בין הלימודים לניסיונם בפועל, במציאות הכלכלית הישראלית והעולמית.


 

חיבור בין תאוריה ליישומיה במציאות הכלכלית

 

אנחנו מחברים גם בין התאוריות האקדמיות ובין היישומים שלהן בדרכים שונות ובאמצעים מגוונים כגון ניתוח מקרים מהמציאות הכלכלית, שילוב מרצים שעוסקים בפועל באותם נושאים נלמדים, הזמנת מרצים אורחים, פרויקטים בעלי אופי התנסותי, קורסים יישומים והתמחות מעשית.


 

התמחות מעשית

 

השנה פתחנו בתכנית חדשה של התמחות מעשית בכלכלה וניהול המאפשרת לסטודנטים מצטיינים להתחיל את הקריירה עוד בזמן הלימודים. ההתמחות המעשית מקנה חיבור בין הלימודים ליישום המעשי שלהם, ניסיון בעבודה, היכרות עם תפקידים וארגונים, קשירת קשרי עבודה ופוטנציאל להשתלבות בארגון עם סיום הלימודים. ההתמחות נעשית יום בשבוע לאורך שנה ג, בארגונים שונים ובתפקידים מגוונים במגזר העסקי והציבורי, תוך ליווי אקדמי של סגל ביה"ס.

 

תרגול בכתות קטנות

 

אנו מקיימים תרגולים בקורסים רבים, על מנת להגביר את מיומנויות הסטודנט ואת מידת השליטה בחומר.
התרגולים מתקיימים בקבוצות קטנות של עד 30 סטודנטים וזאת על מנת לתת יחס אישי לסטודנטים ולאפשר לכל סטודנט לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים בכתה.

 

היחס האישי

 

יש עם מי לדבר. תמיד. מדיניות הדלת פתוחה באה לידי ביטוי בכתות הלימוד, במזכירות בית הספר, בהנהלת ביה"ס ובמסדרונות של ביה"ס. כולם מדברים עמכם בגובה העיניים. יש למי לפנות, יש את מי לשאול ויש עם מי להתייעץ. יש מי שרואה אתכם ומלווה אתכם לאורך הדרך.

 

שכר לימוד נמוך ומלגות

 

שכר הלימוד באקדמית זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות. מגוון מלגות מוצעות לסטודנטים, כגון: מלגות הצטיינות, מלגות סיוע כלכלי ומלגות על מעורבות חברתית.


 

ניהול קריירה וקשרי בוגרים

 

היחידה האמונה על תחום זה מחברת בין מעסיקים פוטנציאליים ובין הסטודנטים ע"י פרסום הצעות עבודה לסטודנטים ולבוגרים, קיום של ירידי תעסוקה, ליווי וייעוץ על בחירת קריירה, ימי עיון בנושאי ניהול קריירה וכן שמירת וחיזוק הקשר עם בוגרי התכנית.