כניסה

קורס: פסיכותרפיה במחלות מסכנות ובטיפול פליאטיבי

מרצות:


ד"ר שירלי אלון - פסיכולוגית רפואית מדריכה, מנהלת המערך הפסיכולוגי במרכז הרפואי "מאיר", כפר-סבא. גרונטולוגית ודוקטורנטית באוניברסיטת בן גוריון, הפקולטה למדעי הבריאות. חוקרת השפעות של טיפול נרטיבי באמצעות סקירת חיים בשלבי סוף החיים. תחומי עיסוק עיקריים: פסיכו-אונקולוגיה, טיפול בסוף החיים (פליאטיבי), זקנה והתמודדות עם אובדנים. משלבת גישה אקזיסטנציאלית ונרטיבית בטיפול. בעלת קליניקה פרטית בתל-אביב.


ציפי חנליס-מילר - פסיכולוגית רפואית מומחית. דוקטורנטית בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. בנוסף, מטפלת בקליניקה פרטית במבוגרים. מטפלת בגישה פסיכודינמית בשילוב טכניקות CBT וטכניקות פסיכו-פיזיולוגיות – בעלת הכשרה בטיפול בביופידבק ובהיפנוזה. במהלך 6 השנים האחרונות עבדתי כפסיכולוגית במרפאת סרטן השד במרכז "דוידוף", מרכז רפואי רבין.  בעלת ניסיון בעבודה עם אוכלוסייה (מטופלים, בני-משפחה וצוותים רפואיים) המתמודדת עם מגוון מחלות– כרוניות, מצבים אקוטיים או עם מחלות אשר לא נמצא להם גורם פיזיולוגי מובהק. בנוסף, עוסקת בהכנה לקראת פרוצדורות רפואיות ובליווי במצבי סוף החיים.


תיאור הקורס:

הקורס יעסוק בהיבטים ואתגרים ייחודים של טיפול בחולים המתמודדים עם מחלות מסכנות חיים, תוך התייחסות לשלבי המחלה והטיפולים השונים. בנוסף, הקורס יעסוק בתפקידם ומקומם של ה care givers  ושל הצוות הרפואי המלווים את החולה. במקביל, הקורס נועד להקנות תשתית תיאורטית ויישומית לעבודה טיפולית תומכת עם אנשים בסוף החיים. הקורס יספק היכרות עם מאפייני הסבל והמצוקה של הנוטים למות בהיבטים הגופניים, הנפשיים, האתיים, החברתיים והרוחניים. בהמשך, יתמקד הקורס בגישות טיפול רלוונטיות (כגון: נרטיבית, אקזיסטנציאלית, רוחניות) המכוונות להקלה על הסבל הנפשי, הקיומי והרוחני באמצעות קידום תהליכי פרידה, מציאת משמעות, שימור תקווה ועוד. 


מועדי קורס: שבעה ימי שישי בין השעות 08:30-14:15 בתאריכים:29.03.19, 05.04.19, 12.04.19, 03.05.19, 17.05.19, 24.05.19, 31.05.19.  כל מפגש הינו בהיקף של 6 שעות אקדמיות.


  • היקף הקורס הוא 42 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:
פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.


עלות הקורס:

אנשי מקצוע: 2600  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 2300 ש"ח

בוגרים וסטודנטים של המכללה האקדמית תל אביב יפו: 1950 ₪


כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212