כניסה

ערב קליני - רעש לבן: הפרעת קשב והתמכרות

מרצה: ד"ר דותן קידר

מנחה: גב' רחלי זיגל


יום רביעי, 25.4.2018, בשעות 18:30-21:30

אודיטוריום 001, קומה 1, בניין ווסטון, המכללה האקדמית תל אביב יפו
ניתן לחנות בחניון המכללה שהכניסה אליו היא מרחוב חבר הלאומים 10


עלות: 70 ₪, 40 ₪ לבוגרי האקדמית, מתמחים וסטודנטים


להרשמה לחצו על הקישור המתאים:

אנשי מקצוע

בוגרי האקדמית, מתמחים וסטודנטים


*לסגל וסטודנטים לתואר שני של המכללה האקדמית תל אביב יפו הכניסה היא ללא עלות, מותנה ברישום מראש באמצעות פנייה במייל  mifrasim@mta.ac.il או בשליחת הודעת טקסט ל: 052-7341212

 

הפרעות קשב (ADHD, ADD) מקבלות כיום תשומת לב רבה מבעבר, והאבחון והטיפול בהן מתבסס ומתפתח. בחלקו הראשון של הערב ד"ר קידר יסקור את הרקע להפרעה ויתייחס לאבחונה, לממדיה ולטיפול בה. בחלקו השני של הערב ד"ר קידר יתייחס לתחלואה הכפולה הקיימת בקרב הסובלים מהפרעת קשב, ש-30% מהסובלים ממנה נוטים להשתמש במקביל בחומרים פסיכואקטיביים. ד"ר קידר יתייחס גם לתופעת ה"העצמה הקוגניטיבית" הרווחת בקרב סטודנטים ואוכלוסיות נוספות, העושים שימוש בתרופות המיועדות לטיפול בהפרעת קשב, ללא מרשם, ונמצאים בסיכון להתמכרות. בסוף הערב ייערך דיון עם הקהל ותנתן אפשרות לשאול שאלות.

 

תכנית הערב:

18:30 – התכנסות

19:00– הרצאת פתיחה – ד"ר דותן קידר – "רעש לבן": הפרעת קשב מהי וכיצד לטפל בה?

20:00 – הפסקה

20:15 – המשך – ד"ר דותן קידר – "תמיד היא תמכור לך סם": הפרעת קשב ושימוש בחומרים

21:00 - דיון עם הקהל

21:30 - סיום


על אודות המרצה: ד"ר דותן קידר – פסיכיאטר בכיר, מומחה למבוגרים, מנהל היחידה להפרעות קשב וריכוז במרפאת מבוגרים רמת חן, שירותי בריאות כללית. חבר ב"אילסם", החברה הישראלית לרפואה ולטיפול בהתמכרויות, היועץ המדעי של עמותת "קווים ומחשבות", העמותה הישראלית להפרעות קשב, וחוקר בתחום.

 

 

מנחה: גב' רחלי זיגל - עובדת סוציאלית קלינית (MSW) ומטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת, המנהלת האקדמית של הקורס. מומחית בטיפול אישי ומערכתי במתמכרים ובני משפחותיהם ומצבי טראומה ומשבר, הכוללת התמחות בטיפול בנפגעי/ות תקיפה מינית. בעבר היתה חלק מצוות הטיפול במתמכרים בקהילת "אילנות", וניהלה את ההוסטל לבוגרי הקהילה. מטפלת אישית וקבוצתית באוכלוסיית המתמכרים וניהלה את היחידה לטיפול בהתמכרויות בקרית אונו. הובילה ביחידה את תחום הטיפול המשפחתי, הזוגי והדיאדי במתמכרים ובני משפחותיהם. בעלת קליניקה פרטית באיזור השרון לטיפול אישי, זוגי, משפחתי ודיאדי העוסקת גם בתחום ההתמכרות, מצבי משבר וטראומה ובכללם פגיעות מיניות.

 

להרשמה  - אנא שלחו מייל עם שם וטלפון למייל: mifrasim@mta.ac.il

 או בטלפון/הודעת טקסט למספר: 052-7341212

מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג