כניסה

קורס: ארגז הכלים של ACT

מרצי הקורס:

ליאור בירן - פסיכולוג קליני, מטפל במבוגרים ונוער, מתוך ניסיון להצליח לעבוד יחד ולתרום לאיכות חיים טובה יותר, דרך התבוננות מנקודות מבט וזוויות נוספות בסוגיות שונות. אני בוגר בית הספר לפסיכותרפיה בגישה אנליטית (הלפבא) ומגיע מתפיסת העולם של הטיפול הדינמי, אך בשנים האחרונות חושב, לומד ועובד בעיקר מתוך תפיסת עולם וחשיבה של ACT. הגעתי ל-ACT דרך עולם הטיפול מבוסס המיינדפולנס (בפרט MBCT) ואני מאמין בשילוב שבין תרגול מיינדפולנס לבין טיפול נפשי. אני מאמין ביכולת של אדם להשתנות ובתרומה האדירה שיש להגמשת המבנה הנפשי לאיכות החיים שלנו.

במקביל לקליניקה פרטית אני עובד כפסיכולוג אחראי במרפאה לבריאות הנפש כפר-סבא, השייכת למרכז לבריאות הנפש שלוותה. בנוסף, אני מלמד במגמה לפסיכולוגיה קלינית (לימודי תואר שני) באוניברסיטת תל-אביב.

ד"ר רן אלמוג - פסיכולוג קליני וד"ר לסוציולוגיה. משתמש ב ACT - כאוריינטציה טיפולית המרכזית בעבודתו וכותב אודות ACT. הוא מרצה בתוכניות להכשרה ב CBT - ומול צוותים טיפוליים ומוביל את תוכנית לימודי   ACT במסגרת מכון מפרשים. ממקימי הסניף הישראלי של ACBS  (הארגון העולמי של ACT). בעל קליניקה פרטית לטיפול פסיכולוגי. את הכשרתו בגישת  ACT רכש בסדנאות עם בכירי מדריכי  ACT בעולם וביניהם סטיבן הייז, קלי ווילסון, ראס האריס ועוד.

 

תיאור הקורס:

המפגשים יחולקו לשני חצאים, בני שלוש שעות כל אחד.

בחציו הראשון של המפגש, תועבר הרצאה פרונטלית על ידי ליאור בירן הממוקדת ב"ארגז הכלים של ACT": בעבודה הטיפולית ב-ACT, אנחנו עושים שימוש בכלים רבים, החל ממטאפורות וכלה בתרגילים חווייתיים הנעשים בחדר הטיפול (או מחוצה לו) ומקדמים את הטיפול דרך התנסות ופעולה. קורס זה, שיבוסס על עבודה חווייתית ותרגול, ינסה להעניק למשתתפים בו "ארגז כלים" והרחבת רפרטואר ההתערבויות בטיפול. נחשוב ונתרגל גם את האופן בו אנחנו בונים כלים חדשים או משכללים ומתאימים כלים קיימים לטיפול ולמטופל ספציפי. במהלך הקורס נעבור על מטאפורות מרכזיות והאופן בו ניתן לעבוד עמן, על תרגילים חווייתיים שונים, נלמד כיצד משלבים טכניקות מיינדפולנס ב-ACT, שימוש באפליקציות וכלים טכנולוגיים, נתעמק במודל המטריקס של ACT וככלל - ננסה להרחיב עד כמה שניתן את "כלי העבודה" שלנו בטיפול ואת הכלים שאנחנו נותנים למטופלינו.

במחצית השנייה של המפגשים, נערוך סדנה קלינית בהנחיית שני המרצים הממוקדת בהמשגת מקרה ב-ACT דרך עבודה משותפת על תיאורי מקרה של המשתתפים.  


מועדי קורס: שמונה ימי שישי בין השעות 08:30-14:15 בתאריכים: 28.12.18, 04.01.19, 11.01.19, 25.01.19, 01.02.19, 15.02.19, 22.02.19, 08.03.19. כל מפגש הינו בהיקף של 6 שעות אקדמיות.

  • היקף הקורס הוא 48 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:
פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים.

  • תנאי מקדים להשתתפות בקורס: סיום קורס ACT בסיסי במסגרת התוכנית או במסגרת אחרת (כפוף לאישור).

עלות הקורס:

אנשי מקצוע: 2800 ₪

מתמחים וסטודנטים: 2100 ₪

בוגרים וסטודנטים של האקדמית: 1850 ₪ 


כיצד נרשמים:
  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם

  •  לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212