כניסה

סדנת למידה על מנטליזציה הורית גופנית

​​בהנחיית ד"ר דנה שי


הסדנא תתקיים ביום ראשון ה-30.04.17
המכללה האקדמית, בניין פומנטו, בין השעות  8:00-14:30
על בסיס מקום פנוי ניתן לחנות בחניון המכללה שהכניסה אליו הינה מרחוב חבר הלאומים 10  


עלות הסדנה– 300 ₪ 
 
לרישום ותשלום לסדנא לחצו כאן
לשאלות/בירורים – שלחו מייל ל: mifrasim@mta.ac.il 
יש לציין מספר טלפון ואת האירוע בו תרצו להשתתף. או בטלפון: 0527341212
על הסדנא:
מנטליזציה הורית גופנית מתייחסת ליכולת ההורה לתפוס את תנועות התינוק כביטויים של עולמו הפנימי ולהגיב אליהם--גופנית ותנועתית—באופן מתואם. הקידוד של מנטליזציה הורית גופנית מתנהל ללא קול ומילים, כך שכל המוקד הוא על הריקוד ההדדי של ההורה והתינוק. מחקרים מראים כי מנטליזציה הורית גופנית קשורה ליכולות מנטליזציה מילוליות של ההורה, ומנבאת היבטים שונים של התפתחות הילד, כולל התקשרות, יכולות חברתיות, אקדמיות ויכולת מנטליזציה של הילד. בסדנה נלמד עקרונות בסיסיים של הקידוד וכיצד ניתן לשלב את המושג של מנטליזציה הורית גופנית בעבודה הקלינית. למעוניינים, ניתן יהיה להמשיך להסמכה מלאה על מערכת הקידוד בעבודה פרטנית עם ד"ר שי ללא עלות נוספת.
 

תכנית סדנת ההכשרה:

08:30-10:00 – מנטליזציה הורית גופנית – עקרונות מושגיים ושימוש מחקרי
10:00-10:20 – הפסקת קפה
10:20-12:00 – תהליך הקידוד של מנטליזציה הורית גופנית
12:00-12:30 – הפסקת צהריים
12:30-14:30 – מנטליזציה הורית גופנית בפרקטיקה הקלינית
14:30 – סיום
 
הסדנה מיועדים לפסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים,​ מטפלים בהבעה ובתנועה ושאר אנשי טיפול העובדים עם תינוקות, פעוטות, ילדים והורים כמו גם לחוקרים העוסקים בתצפית על הורים ותינוקות.
על המרצה:
ד"ר דנה שי, חוקרת פסיכולוגיה התפתחותית, מתמקדת במחקרה בהתפתחות מוקדמת וחשיבות הקשר של ילדים עם הוריהם בתוך המארג המשפחתי. לד"ר שי עניין מיוחד במפגשים בלתי מילוליים בין הילד להורה וחוקרת מנטליזציה הורית המגולמת בגוף. לד"ר שי מעבדת מחקר, מעבדת ריפל, שם ד"ר שי וצוותה עורכים מחקר אורך נרחב ומרובה מדידות (כולל מדידות הורמונליות, פיזיולוגיות, התנהגות, ראיונות ודיווחים עצמיים) בו עוקבים אחר 109 משפחות במעבר להורות והתפתחות רגשית-חברתית של ילדים במרחב המשפחתי ומטרתו להרחיב את הבנתנו לגבי השפעות יכולות וייצוגי ההורים על התפתחותם הרגשית של ילדים, כולל יכולת להבנה רגשית, פרו-חברתיות, אמפתיה, וויסות רגשי ואיכות התקשרות. ד"ר שי השלימה דוקטורט בפסיכולוגיה קלינית-התפתחותית באוניברסיטת לונדון בהנחייתם של פרופ' ג'יי בלסקי ו פרופ' פיטר פונגי, ויש לה רקע בפסיכולוגיה התפתחותית פסיכואנליטית, טיפול בתנועה ומחול ופילוסופיה.
 
לרישום ותשלום לסדנא לחצו כאן
לשאלות/בירורים – שלחו מייל ל: mifrasim@mta.ac.il 
יש לציין מספר טלפון ואת האירוע בו תרצו להשתתף. או בטלפון: 0527341212​

​​​​