כניסה

קורס: יישומים קליניים של ACT

רכזת הקורס:

ליאור גילעד- פסיכולוגית קלינית, עובדת עם מבוגרים ועם נוער. לאורך דרכי המקצועית התמחיתי בטיפול פסיכו-דינמי, בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ובטיפול במשחק עם ילדים. נחשפתי לגישת ל-ACT לפני כמה שנים והיא עוררה בי מיד סקרנות רבה. באמצעות קריאה, הדרכות והכשרות עם מובילי הגישה בארץ ובעולם, הלכתי והעמקתי חקר וכיום אני חושבת ופועלת "ACTית", הן בטיפול והן בהעברת סדנאות ברוח הגישה. ACT מהווה עבורי כיום בית של ממש, מקום להתפתחות ולחקירה, בחיי האישיים והמקצועיים גם יחד.


תיאור הקורס:

מטרת הקורס ללוות את המטפל בהטמעה של הידע התיאורטי בגישת ACT  אל תוך חדר הטיפולים. הקורס בנוי משתי חטיבות עוקבות ומשלימות– קורס יישומי ומיד אחריו סדנא קלינית חווייתית.

הקורס היישומי יאפשר היכרות עם האופן בו טיפול בגישת ACT מתייחס ל'הפרעות' שונות (חרדה, דיכאון, OCD), ויוצגו דגשים והתאמות לאוכלוסיות שונות ולתנאים שונים המשפיעים על הסטינג הטיפולי (מבוגרים, מתבגרים, טיפול קצר מועד, טיפול קבוצתי, סיום טיפול).

לאורך כל המפגשים יושם דגש רב על עמדת המטפל ותינתן התייחסות נרחבת לגורמים מאפשרי שינוי ומעכבי שינוי בהקשר זה.

הקורס ישאף לספק כלים מעשיים, תוך הבאת דוגמאות קליניות ותרגול של משתתפי הקורס בשיעורים עצמם ובין השיעורים.

הקורס ילווה בקריאה של חומרים אקדמיים לפני כל מפגש וכן בתרגולים ומטלות בית בין המפגשים.

הסדנא הקלינית תועבר על ידי אור פרי וליאור גילעד ותאפשר בכל מפגש לשני משתתפים להביא טיפול שהם מבקשים לחשוב עליו דרך פרספקטיבה של גישת ACT. יינתן דגש על עמדת המטפל בחדר, וננסה להעמיק לתוך פגישות טיפוליות ולהבין את התהליכים שמקדמים ומעכבים שינוי אצל המטופל.

הסדנא הקלינית תתקיים באווירה של פתיחות וכבוד הדדי ותשאף לאפשר לכל מטפל מכל גישה להביא מקרים כרצונו, מתוך מטרה לאפשר לגישתACT  להעשיר את עבודתו הקלינית. יתר משתתפי הקבוצה ישמשו כמקדמי למידה במודל של הדרכה קבוצתית תומכת.

 

מועדי קורס: שמונה ימי שישי בין השעות 08:30-14:15 בתאריכים: 05.04.19, 12.04.19, 03.05.19, 17.05.19, 24.05.19, 31.05.19, 07.06.19, 14.06.19.  כל מפגש הינו בהיקף של 6 שעות אקדמיות.

  • היקף הקורס הוא 48 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:
פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים.

  • תנאי מקדים להשתתפות בקורס: סיום קורס ACT בסיסי במסגרת התוכנית או במסגרת אחרת (כפוף לאישור).

עלות הקורס:

אנשי מקצוע: 2800 ₪

מתמחים וסטודנטים: 2100 ₪

בוגרים וסטודנטים של האקדמית: 1850 ₪ 

 

כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  •  לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212