כניסה

קורס: ACT מתקדם

מרצה :

ד"ר רן אלמוג אני פסיכולוג קליני וד"ר לסוציולוגיה. ACT עבורי אינה רק עוד דרך טיפול או אוסף של טכניקות, עבורי היא מסגרת לחשיבה פילוסופית, תאורטית וטיפולית וכך אני חש שעקרונות הגישה מלווים אותי הן בטיפול והן בחיי האישיים. אני משער שהמשיכה שלי אל גישה זו נובעת מיכולתה להציע מודל קוהרנטי אשר משלב בצורה אלגנטית, מדע, פילוסופיה ורוחניות המבוססות על רעיונות מסורות חוכמה ארוכות שנים, תחומי עניין אשר ליוו גם אותי לאורך חיי הבוגרים. מעבר לכך ACT עבורי היא גם קהילת למידה מפרה, לומדת, דמוקרטית ופתוחה. אני שמח לחלוק אתכם את הידע אודות מודל זה ומקווה שתמצאו אותו מעניין ומפרה כשם שאני מוצא אותו.


תיאור הקורס:

הסדנה תעסוק בגישה טיפולית אשר נקראת -Acceptance and Commitment Therapy, (ACT). גישה זו צמחה במסגרת עולם ה-CBT  ומדגישה קבלה של תכנים מנטאליים שונים (מחשבות, זיכרונות ורגשות) על פני מאבק בהם ועושה שימוש בין השאר בטכניקות של קשיבות (mindfulness).

זו סדנה מתקדמת אשר דורשת בסיס של היכרות עם ששת התהליכים השונים המרכיבים את מודל העבודה של ACT. הדגש בסדנה יהיה בעיקר יישומי ויתמקד בפיתוח מיומנויות קליניות לטיפול ב-ACT, תוך שימוש רב בתרגול בקבוצות קטנות.


מטרות הקורס:

  • שכלול היכולת ליישם טכניקות מרכזיות הנוגעות לתהליכיACT  במסגרת התהליך הטיפולי.
  • שכלל היכולת והגמישות לתנועה בין התערבויות על בסיס תהליכים שונים במודל.
  • ביסוס היכולת לנוכחות טיפולית ברוח ACT והבנה של הקשר הטיפולי מהפרספקטיבה של ACT.
  • הצטיידות בכלים להמשך תרגול והעמקה עצמיים של מיומנויות טיפוליות של ACT.

מועדי קורס

ארבעה ימי ששי בין השעות 0830-1400 בתאריכים : 23.2.18, 9.3.18, 16.3.18, 23.3.18.  כל מפגש הינו בהיקף של 6.5 שעות אקדמיות.


  • היקף הקורס הוא 26 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:
פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים.


  • תנאי מקדים להשתתפות בקורס: סיום קורס ACT בסיסי במסגרת התוכנית או במסגרת אחרת (כפוף לאישור).

 למי מתאים הקורס:

הקורס מתאים לקלינאים מתחומים שונים (פסיכולוגים מומחים, מתמחים בפסיכולוגיה, פסיכיאטרים, עו"סים קליניים ומטפלים בהבעה ויצירה) עם ניסיון טיפולי בעלי ידע מוקדם ב-ACT ברמה של קורס בסיסי, המעוניינים לשכלל את יכולותיהם להשתמש בתהליכי ACT  השונים בצורה יעילה וגמישה יותר בעבודתם הטיפולית.

 

עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1400  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 1200 ש"ח

בוגרים וסטודנטים של האקדמית: 1000 ₪

 

כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212