כניסה

יסודות האינטגרציה של הפסיכותרפיה

מרצת הקורס:

ד"ר שרון זיו-ביימן – פסיכולוגית קלינית, חברת סגל בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית תל אביב יפו ומובילה את הקמת מכון מפרשים לחקר והוראת הפסיכותרפיה, מנהלת "מכון שדות" לשירותים פסיכולוגיים ומנהלת שותפה ב"קבוצת שיח – מכון לפסיכותרפיה התייחסותית", לשעבר יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, מטפלת במבוגרים וזוגות. תפיסתה הטיפולית מדגישה אינטגרציה ברוח מודל הגורמים המשותפים. חוקרת את השפעותיה המגוונות של החשיפה העצמית של המטפל על מטופלים שונים בשלבי טיפול שונים ואת השפעת תמהיל המיומנויות של המטפל בשלבי הטיפול השונים על הצלחת הפגישה הטיפולית והטיפול בכללותו אצל מטופלים בעלי מאפיינים שונים.

 

תיאור הקורס ומטרותיו:

מתחילת דרכה של הפסיכותרפיה היו קולות שקראו לאינטגרציה בין גישות על מנת לקדם תוצאות מיטביות ולאפשר את התאמת הטיפול למטופל. הממצאים על העדר הבדל מכריע בין גישות לגבי יעילותו של הטיפול, גם בהתייחס להפרעות ספציפיות, כמו גם ממצאים על כך שממדי הקשר הטיפולי, ציפיות המטופל מהטיפול, העדפותיו והרקע התרבותי בו הוא חי ופועל מהווים מנבאים חזקים של הטיפול, אך יותר מהגישה הטיפולית, כמו גם מחקרים מראים כי רוב המטפלים משלבים עמדות טיפוליות וכלים טיפוליים ממגוון גישות – חזקו את התנועה לחקר האינטגרציה של הפסיכותרפיה. עדין רוב המטפלים מבצעים את האינטגרציה על סמך ניסיון טיפולי מצטבר. הקורס המוצע יסקור את ההיסטוריה של התחום ואת התפתחותה של התנועה לקידום האינטגרציה של הפסיכותרפיה, יעסוק בלמידה מעמיקה של מודלים שונים של אינטגרציה ושל היישומים הקליניים שלהם, יבחן את הממצאים והאתגריים המחקריים בתחום ויזמין לרפלקציה ממבט על מצבו של התחום ועל המשמעויות של החומר הנלמד לעבודת המשתתפים בקורס.

 

הקורס מתאים ל: פסיכולוגים מומחים ומתמחים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, קרימינולוגים קליניים,​ פסיכותרפיסטים, מטפלים באומנות.

 

מועדי קורס: ארבעה ימי שישי בין השעות 08:30-14:00 בתאריכים 17.2.17, 24.2.17, 3,3,17 10.3.17,

כל מפגש הינו בהיקף של 6.5 שעות אקדמיות.

 

עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1300  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 1150 ש"ח

בוגרים וסטודנטים של האקדמית: 1000 ש"ח

 

כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן - ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס – 052-7341212

 

מתעניינים במכון מפרשים?