כניסה

יסודות האבחון הנוירופסיכולוגי-תפקודים, מבחנים ויישומים

מרצה ההשתלמות: ​

ד"ר אודליה אלקנה - נוירופסיכולוגית, פסיכולוגית שיקומית מומחית​, חברת סגל ומרצה לאבחון נוירופסיכולוגי במכללה האקדמית תל אביב-יפו, לשעבר ראש החוג לנוירופסיכולוגיה שיקומית במכללה האקדמית תל אביב-יפו, חוקרת בתחום האיבחון-דיאגנוסטיקה.

 

תיאור ההשתלמות:

ההשתלמות תעסוק באפיון של תפקודים נוירופסיכולוגיים, בהיכרות עם מבחנים להערכתם, בהבנת הרכיבים של האבחון הנוירופסיכולוגי והמשמעויות הטיפוליות שלו. כל זאת, בהתייחס למגוון תפקודים ומשמעויות הפגיעה בהם.

 

נלמד על החשיבות והמשמעות של הערכה קוגניטיבית פרה מורבידית (יכולת טרום הפגיעה\טרום ההידרדרות) תוך התייחסות לאינפורמציה רלוונטית מהריאיון הנוירופסיכולוגי וממבחנים שמוגדרים כ"עמידים" לפגיעה\הידרדרות ביכולות קוגניטיביות. נלמד על המשמעות של ירידה קוגניטיבית בתפקודים שונים כגון: תפקודים קשביים, ניהוליים, מרחביים-חזותיים ושפתיים, ועל אופן הצגתם  בדוח הנוירופסיכולוגי תוך התייחסות למשמעות וחשיבות ההמלצות.

 

נכיר ונלמד להעביר מבחני סקירה Screening)) כגון: מבחן ממוחשב מיינדסטרימס (NeuroTrax) מינימנטל (MMSE), מוקה (MOCA), מבחן הערכה פרונטאלי (FAB), מבחן שטף מילולי סמנטי ופונטי (COWAT), מבחן שיום (Naming) מבחני זיכרון עבודה (Digit Span, N-back), מבחן ריי חזותי (ROCF, Rey-15)  ועוד.

 

מבנה ההשתלמות -מרמת המאקרו (מטרות, שימושים של הערכה נוירופסיכולוגית כולל הצגת פרופילים ודוחות נוירופסיכולוגים) לרמת המיקרו (הכרת המבחנים השונים ומשמעותם).

 

מטרות ההשתלמות:

ההשתלמות נועדה להקנות לאנשי רפואה וטיפול ידע על תפקודים נוירופסיכולוגיים והכלים לאבחונם, כמו גם יכולת להבין את הממצאים הנשענים על שימוש במגוון כלים אלו ולמידה של המשמעויות הקליניות של האבחונים. ההשתלמות לא תעניק יכולת לאבחן, אלא יכולת להשתמש באופן מיטבי באבחון נוירופסיכולוגי כחלק חשוב בטיפול במגוון מצבים וקשיים, תוך ביסוס הכישורים של אנשי המקצוע לזהות קשיים בתפקודים נוירופסיכולוגיים, להפנות לאבחון מותאם ולהשתמש באופן מיטבי ואינטגרטיבי בממצאים. 

 

למי מתאימה ההשתלמות: פסיכולוגים מומחים ומתמחים, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רופאי משפחה, עובדים סוציאליים קליניים ופסיכותרפיסטים

מועדי ההשתלמות: היקף שעות ההשתלמות: 12 שעות אקדמיות הפרוסות על שני ימי שישי בין השעות 0830-1400 בתאריכים : 31/3/2017 ו-7/4/2017​

 

עלות ההשתלמות:

אנשי מקצוע 550 ש"ח
מתמחים וסטודנטים 450 ש"ח​
בוגרי מכללה 300 ש"ח

 

 

כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן - ונחזור אליכם עם הפרטים​
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס – 052-7341212