כניסה

קורס: יסודות ועקרונות של טיפול ממוקד וקצר מועד אינטגרטיבי

תיאור הקורס:

בקורס זה נלמד באופן יסודי את ההיסטוריה של הטיפול הממוקד וקצר המועד ואת ההמשגה שלו באמצעות מגוון גישות טיפוליות. בהמשך לכך, נציע תפיסה אינטגרטיבית של טיפול ממוקד וקצר מועד. ברוח מודל הגורמים המשותפים לפסיכותרפיה, נציע ונדגים: 1) מיקוד הטיפול בדרכים שונות 2) קשר טיפולי המאופיין באקטיביות, הבנייה, דגש על כוחות, תקווה, התייחסותיות ושותפות בין המטפל ולמטופל 3) יצירה אקטיבית של קישור בין עבר, הווה ועתיד בחיי המטופל 4) שימוש בזמן כמשאב  - הינם גורמים משותפים לכל המודלים של טיפול קצר מועד ובעלי פוטנציאל להגביר את היעילות גם של טיפולים שמשכם לא נקבע מראש או אינו קצר במידה רבה.

 הקורס יציע מבט על הגורמים שמוזכרים לעיל כרכיבים מרפאים של הטיפול המעצימים תהליכים טיפוליים ממוקדים וקצרי מועד ותורמים גם לתהליכים טיפוליים ארוכי טווח לא ממוקדים. החומר הנלמד יודגם ויומחש באמצעות דיון במקרים טיפוליים. בחלק האחרון של הקורס יתקיים דיון ביקורתי לגבי היתרונות החסרונות של המודלים הנלמדים. 

 

הקורס יפתח בסמסטר א שנת שנת הלימודים תשע"ט

מרצה:

ד"ר שרון זיו ביימן פסיכולוגית קליניתֿ, חברת סגל באקדמית תל אביב יפו, מנהלת מכון מפרשים לחקר הפסיכותרפיה, מנהלת שותפה מייסדת ב"קבוצת שיח - מכון לפסיכותרפיה התייחסותית", מנהלת מכון שדות לשירותים פסיכולוגיים, חברת בורד של האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, לשעבר יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, ממייסדי האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת, פרקטיקה פרטית במבוגרים וזוגות.


כיצד נרשמים

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן - ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת: mifrasim@mta.ac.il ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס – 0527341212