כניסה

טיפול מרפאתי אינטגרטיבי בהתמכרות לאלכוהול

מציגה: ד"ר אילי אשד בר שדה

מנחה ומתדיינת: ד"ר שרון זיו ביימן

 

יום רביעי ה- 25.1.17, בין השעות 19:00-21:15

אודיטוריום 003 , קומה 1, בנין ווסטון, המכללה האקדמית תל אביב יפו, רבנו ירוחם 14

ניתן לחנות בחניון המכללה שהכניסה אליו הינה מרחוב חבר הלאומים 10

 

עלות: 70  ₪, 40 ₪ לבוגרי האקדמית ומתמחים.

*סגל וסטודנטים תואר שני של המכללה האקדמית תל אביב יפו, כניסה ללא עלות כפופה לרישום מראש באמצעות פנייה במייל

 

להרשמה ותשלום:
אנשי מקצוע
מתמחים, סטודנטים ובוגרי אקדמית

 

להרשמה ובירור שלחו שם וטלפון לכריס נייוולט, אחראי הוראה והשתלמויות mifrasim@mta.ac.il

או שלחו הודעת טקסט: 0527341212

 

באמצעות הצגת המקרה נמחיש את עקרונות הטיפול האינטגרטיבי בהתמכרות בהדגמת טיפול אמבולטורי של תהליך גמילה מאלכוהול של מטופל ברמת תפקוד גבוהה תוך התייחסות משולבת לעולמו הפנימי ולסיפור חייו.

נדון במרכיבים השונים של שלב ההערכה הראשונית המתייחס הן לנרטיב ההיסטוריה האישית והמשפחתית, הרקע הפסיכיאטרי והרפואי והן להערכה הנוגעת לזיהוי הפרעות שימוש (התמכרות) או התנהגויות ממכרות. זיהוי הפרעת שימוש יכלול הדגמה של אבחון באמצעות קטגוריות ה DSM5 תוך בירור דפוסי השימוש והיסטורית השימוש, המחשה של בדיקת מוכנות לשינוי על פי רצף "מעגל השינוי" או מודל ה TTM (Transtheoretical Model) שפותח על ידי ג'יימס פרוצ'סקה וקרלו די קלמנטה, וביצוע הערכה ראשונית לגבי מוטיבציה לשינוי על פי עקרונות הגישה המוטיבציונית שפותחה על ידי  וויליאם מילר וסטיבן רולניק. כמו כן, נסקור את האופן בו מתבצעת הערכה של מידת המסוגלות העצמית של המטופל לשינוי.

בשלב ההתערבות הראשונית נמחיש כיצד מתאפשר למטופל להתבונן על צריכת האלכוהול הן מבחינת עולמו הפנימי והן מבחינת התנהגותו בפועל. יומחש שימוש בטכניקות של ניטור והתבוננות משותפת בד בבד עם קידום ממדים דינמיים החושפים את הנרטיב הפנימי סביב התנהגות השתייה. ביסוס הברית הטיפולית יודגם באמצעות עבודה על תבניות בינאישיות, דרך חקירה ב"כאן ועכשיו" של דפוסי היחסים עם המטפלת במסגרת הקשר הטיפולי.

בהמשך, נפרוש את הרצף הטיפולי ארוך הטווח תוך מעקב אחר תנועתו של המטופל בשלבי מעגל השינוי עד הימנעות מאלכוהול (גמילה), תיחזוק השינוי, חזרה לדפוסי שימוש (רילפס) והינזרות מחודשת ומתוחזקת, יחד עם המחשה של תהליך הצמיחה האישי בו המטופל הופך מודע לפונקציות אותן ממלא האלכוהול בעולמו הפנימי וליחסיו עם דמיות משמעותיות הן בעולמו הפנימי והן במציאות.   

 

תכנית הערב:

19:00 – התכנסות

19:30 – הצגת המקרה – אילי בר שדה

20:30 – דיון – ד"ר שרון זיו ביימן

20:45 – דיון עם הקהל

 

אודות המרצה

דר' אילי אשד בר-שדה, פסיכולוגית קלינית מומחית - בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית-חינוכית מאוניברסיטת חיפה. בעלת תואר דוקטור בפסיכולוגיה מ - California School of Professional Psychology שבארצות הברית. ביצעה התמחות בפסיכולוגיה קלינית בשרותי בריאות הנפש של אוניברסיטת סטנפורד ובשרותי בריאות הנפש בארגון הצדקה Goodwill שבארצות הברית. סיימה התמחות קלינית בבית החולים שיבא, תל השומר. שם עבדה כמטפלת במרפאה לרפואת התמכרויות ותחלואה כפולה. בעלת ניסיון של למעלה מ 16 שנים בטיפול בילדים, נוער ובמבוגרים. תחומי ההתמחות כוללים טיפול בהתמכרויות, טראומה והפרעת דחק בתר-חבלתית (פוסט-טראומה), וגישות טיפוליות קצרות-מועד. במסגרת עבודתה כיום במרפאה לתחלואה כפולה בבית החולים לב השרון, מטפלת דר' אשד בר-שדה באנשים הסובלים מהתמכרויות ותחלואה פסיכיאטרית נלווית, תוך שילוב גישות מוטיבציוניות, קוגניטיביות-התנהגותיות ודינמיות. מרצה מן החוץ באוניברסיטת אריאל בחוג לקרימינולוגיה בנושא שימוש לרעה בסמים ובאלכוהול.

 

להרשמה  - אנא שלחו מייל עם שם וטלפון לכריס נייוולט, אחראי הוראה והשתלמויות:  mifrasim@mta.ac.il 

או בטלפון/הודעת סמס למספר: 052-7341212