כניסה

קורס: יסודות האינטגרציה של התחום א' ו ב' (קורס כפול)

קורס: יסודות האינטגרציה של התחום א'


תיאור הקורס:

מתחילת דרכה של הפסיכותרפיה היו קולות שקראו לאינטגרציה בין גישות על מנת לקדם תוצאות מיטביות ולאפשר את התאמת הטיפול למטופל. הממצאים על העדר הבדל מכריע בין גישות לגבי יעילותו של הטיפול, גם בהתייחס להפרעות ספציפיות, כמו גם ממצאים על כך שממדי הקשר הטיפולי, ציפיות המטופל מהטיפול, העדפותיו והרקע התרבותי בו הוא חי ופועל מהווים מנבאים חזקים של הטיפול, אך יותר מהגישה הטיפולית, כמו גם מחקרים מראים כי רוב המטפלים משלבים עמדות טיפוליות וכלים טיפוליים ממגוון גישות – חזקו את התנועה לחקר האינטגרציה של הפסיכותרפיה. עדין רוב המטפלים מבצעים את האינטגרציה על סמך ניסיון טיפולי מצטבר. הקורס המוצע יסקור את ההיסטוריה של התחום ואת התפתחותה של התנועה לקידום האינטגרציה של הפסיכותרפיה, יעסוק בלמידה מעמיקה של מודלים שונים של אינטגרציה ושל היישומים הקליניים שלהם, יבחן את הממצאים והאתגריים המחקריים בתחום ויזמין לרפלקציה ממבט על מצבו של התחום ועל המשמעויות של החומר הנלמד לעבודת המשתתפים בקורס.


מועדי קורס: שישה ימי שלישי בין השעות 17:00-20:15 בתאריכים : 24.10.17, 31.10.17, 7.11.17, 14.11.17, 21.11.17, 28.11.17.  כל מפגש הינו בהיקף של 4 שעות אקדמיות.


 • היקף הקורס הוא 24 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:
פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.


 

עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1400  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 1200 ש"ח

בוגרים וסטודנטים של המכללה האקדמית תל אביב יפו: 1000 ₪קורס: יסודות האינטגרציה של התחום ב'


תיאור הקורס:

בהמשך לחלק א' של הקורס מבוא לאינטגרציה של הפסיכותרפיה שסקר את ההיסטוריה של התחום ואת התפתחותה של התנועה לקידום האינטגרציה של הפסיכותרפיה, עסק בלמידה מעמיקה של מודלים שונים של אינטגרציה ושל היישומים הקליניים שלהם, בחן את הממצאים והאתגריים המחקריים בתחום והזמין לרפלקציה ממבט על מצבו של התחום  - יעסוק חלק ב' של הקורס בהיכרות עם מודלים ספציפיים יותר של אינטגרציה של הפסיכותרפיה ויישומם הקליני.

במסגרת הקורס:

 • נכיר ונעמיק במודלים של אינטגרציה ויישומם
 • נכיר את הפסיכודינמיקה הקוגניטיבית קיומית ואת המודל האינטגרטיבי לעבודה במצבי סיכון של פרופ' גולן שחר.
 • נלמד עבודה אינטגרטיבית בשילוב ראיון מוטיבציוני, מודל המכונות לשינוי, גישה התנהגותית קוגניטיבית וגישה פסיכודינמית לטיפול בהתמכרויות.
 • נכיר את ה ACT וה- DBT כמודלים אינטגרטיביים מבית הגל השלישי.
 • נלמד את מודל האינטגרציה בתוך הפגישה הטיפולית של ד"ר שרון זיו ביימן.
 •  כל מודל שילמד יודגם באמצעות דוגמאות קליניות.
 •  ד"ר שרון זיו ביימן תלווה את הקורס לכל אורכו לצורך העמקת הלמידה וההטמעה של עקרונות האינטגרציה של הפסיכותרפיה.

 

מועדי קורס: שישה ימי שלישי בין השעות 17:00-20:15 בתאריכים : 27.2.18, 6.3.18, 13.3.18, 20.3.18, 10.4.18, 24.4.18.  כל מפגש הינו בהיקף של 4 שעות אקדמיות.


 • היקף הקורס הוא 24 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:
פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.


 • תנאי מקדים להשתתפות בקורס: סיום קורס אינטגרציה של התחום א'.

 

עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1400  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 1200 ש"ח

בוגרים וסטודנטים של המכללה האקדמית תל אביב יפו: 1000 ₪


מרצים:

ד"ר שרון זיו ביימן פסיכולוגית קליניתֿ, חברת סגל באקדמית תל אביב יפו, מנהלת מכון מפרשים לחקר הפסיכותרפיה, מנהלת שותפה מייסדת ב"קבוצת שיח - מכון לפסיכותרפיה התייחסותית", מנהלת מכון שדות לשירותים פסיכולוגיים, חברת בורד של האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, לשעבר יו"ר הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית, ממייסדי האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת, פרקטיקה פרטית במבוגרים וזוגות.


פרופ' גולן שחר - מומחה בפסיכולוגיה קלינית ורפואית, פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון, ופרופסור אורח לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת "ייל" בארה"ב. בעבודתו, משלב פרופ' שחר מחקר אמפירי על מצבים פסיכופתולוגים מורכבים ונפיצים, כולל מצבים אובדניים, תוך שילוב בין פיתוח תיאורטי לבין עבודה קלינית בתחום הפסיכותרפיה האינטגרטיבית. פרופ' שחר שימש כעורך הראשי של כתב העת הבינלאומי JOURNAL OF PSYCHOTHERAPY INTEGRATION, המתמקד בשילוב של שיטות טיפוליות שונות. הוא מייעץ ומדריך צוותים פסיכולוגים בתחום האובדנות, כולל הערכת הסיכון, ניהול משברים, ופסיכותרפיה אינטגרטיבית במצבים אבדניים.כיצד נרשמים:

 • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
 • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
 • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212