כניסה

קורס: איך לעבוד עם הגוף בחדר-הטיפולים?

מרצה:

עדי כהן - פסיכולוגית רפואית מומחית, חברת צוות ב"מרפאה הפסיכולוגית"- מרכז לטיפול, הדרכה והתמחות בפסיכולוגיה רפואית. בעלת הכשרה בתרפיה מוכוונת התמקדות, ולאחר לימודים בתוכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב. מנוסה בעבודה טיפולית עם אנשים המתמודדים עם מחלות, פציעות, אובדנים, כאב וסימפטומים גופניים. עובדת לפי מודל של טיפול אינטגרטיבי תוך תשומת לב למרחב בין המילים לגוף בטיפול נפשי. שואבת השראה מבודהיזם, דאואיזם ושירה. מתרגלת מיינדפולנס והתמקדות בחיי היומיום


תיאור הקורס:

טיפול נפשי מושתת על הנחה בדבר פיצול בין הגוף והנפש, תוך סימון הגוף כמשני (ואף נחות) לנפש. אם בתחילה פרויד עשה התערבויות טיפוליות גופניות, בהמשך הכפיף את הגופני לחוקי הנפש ולמשמעות, וכונן את מחסום המגע והטיפול בדיבור. עם זאת, כמטפלים בנפש אנו יודעים ומרגישים עד כמה הגוף "החי" נוכח בחדר-הטיפולים. בשנים האחרונות, נושא זה החל לקבל תשומת לב רבה דרך התייחסות תיאורטית להיבטים התפתחותיים פרה-ורבליים, שילוב תפיסות ופרקטיקות גופניות מן המזרח ושיטות פסיכו-פיזיולוגיות המגובות במחקר נוירו-ביו-פסיכולוגי, והתפתחות טכניקות עבודה חווייתיות וממוקדות גוף.

קורס זה יתמקד בכלים לעבודה עם הגוף בחדר-הטיפולים. נלמד כיצד מיינדפולנס, התמקדות וכתיבה עשויים לאפשר לנו להעמיק את הנוכחות הגופנית-נפשית שלנו בחדר-הטיפולים, כך שנהיה יותר קשובים ומותאמים למטופלינו. כמו כן, נדון כיצד נוכל להיעזר בכלים אלה בעבודה עם מטופלים בכלל, ומטופלים סומטיים, שה"גוף" מביא אותם למפתן הקליניקה שלנו, בפרט.


מבנה הקורס:

המפגשים יכללו הרצאה ושיח על הנושאים המפורטים, תוך שילוב של התנסות אישית ותרגול בקבוצות קטנות לאורך הקורס. התרגול החוויתי נועד לקדם את הלמידה, ולגלם ב"צורתו" של הקורס את "מהותו"- העמקת נוכחות תוך יצירת חיבור בין ממדים קוגניטיביים, רגשיים וגופניים. המשתתפים יוזמנו לתרגל בין המפגשים.


מועדי קורס: יתפרסמו בקרוב.


  • היקף הקורס הוא 24 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה אקדמית.

דרישות הקורס:

פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.

 

למי מתאים הקורס:

הקורס מתאים לקלינאים מתחומים שונים (פסיכולוגים מומחים, מתמחים בפסיכולוגיה, פסיכיאטרים, עו"סים קליניים פסיכותרפיסטים ומטפלים בהבעה ויצירה) עם ניסיון טיפולי המעוניינים  לתרגל תשומת-לב לנוכחות הגופנית שלהם ושל מטופליהם, וללמוד כלי התערבות ממוקדי-גוף.


עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1400  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 1200 ש"ח

בוגרים וסטודנטים של האקדמית תל אביב יפו: 1000 ₪


כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס – 052-7341212