כניסה

קורס: קשרי גוף נפש בראי הבודהיזם

מרצה:

עדי כהן - פסיכולוגית רפואית מומחית, חברת צוות ב"מרפאה הפסיכולוגית"- מרכז לטיפול, הדרכה והתמחות בפסיכולוגיה רפואית. בעלת הכשרה בתרפיה מוכוונת התמקדות, ולאחר לימודים בתוכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב. מנוסה בעבודה טיפולית עם אנשים המתמודדים עם מחלות, פציעות, אובדנים, כאב וסימפטומים גופניים. עובדת לפי מודל של טיפול אינטגרטיבי תוך תשומת לב למרחב בין המילים לגוף בטיפול נפשי. שואבת השראה מבודהיזם, דאואיזם ושירה. מתרגלת מיינדפולנס והתמקדות בחיי היומיום


תיאור הקורס:

טיפול נפשי, המבוסס על המודל הרפואי המערבי, מושתת על הנחה בדבר פיצול בין הגוף והנפש, תוך סימון הגוף כמשני (ואף נחות) לנפש. לאורך העשורים האחרונים, הבנות ותרגולים מהמזרח החלו לחלחל לתרבות הטיפול המערבית, לאתגר את התפיסות הקיימות אודות הגוף והנפש, ולהשתלב באופנים שונים בתוך טיפול נפשי.

קורס זה יתמקד ביישום חשיבה ופרקטיקות גופנפש מהבודהיזם  בפסיכותרפיה. נתייחס לחשיבה אודות הגוף, הקיום והעולם, ונדון ברלוונטיות של כך להתמודדות עם סבל, אי נחת, משברים, כאב, מחלות גופניות, הזדקנות ומוות. נלמד את ארבע האמיתות בדבר סבל והדרך לשחרור ממנו, וכיצד פרקטיקה כמו מיינדפולנס עשויה לאפשר לנו להעמיק את הנוכחות שלנו ב"כאן ועכשיו", ולבסס התבוננות שתתרום לטרנספורמציה בחיינו ובעבודתנו הטיפולית. נייחד את הדיון לתרומה של כל אלה לעבודה עם מטופלים סומטיים, שה"גוף" מביא אותם למפתן הקליניקה שלנו.


מבנה הקורס:

המפגשים יכללו הרצאה ושיח על הנושאים המפורטים, תוך שילוב של התנסות אישית ותרגול בקבוצות קטנות לאורך הקורס. התרגול החוויתי נועד לקדם את הלמידה, ולגלם ב"צורתו" של הקורס את "מהותו"- העמקת נוכחות תוך יצירת חיבור בין ממדים קוגניטיביים, רגשיים וגופניים.


מועדי קורס: ארבעה ימי שישי בין השעות 08:30-14:00 בתאריכים : 23.2.18, 9.3.18, 16.3.18, 23.3.18. כל מפגש הינו בהיקף של 6.5 שעות אקדמיות.


  • היקף הקורס הוא 26 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה אקדמית.

דרישות הקורס:

פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.

 

למי מתאים הקורס:

הקורס מתאים לקלינאים מתחומים שונים (פסיכולוגים מומחים, מתמחים בפסיכולוגיה, פסיכיאטרים, עו"סים קליניים פסיכותרפיסטים ומטפלים בהבעה ויצירה) עם ניסיון טיפולי המעוניינים לשלב התייחסות לחשיבה בודהיסטית בחדר הטיפולים, ולתרגל תשומת לב לנוכחות הגופנית שלהם ושל מטופליהם.


עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1400  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 1200 ש"ח

בוגרים וסטודנטים של האקדמית תל אביב יפו: 1000 ₪


כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212