כניסה

קורס: היסודות הפילוסופיים והפסיכואנליטיים של הפסיכוסומטיקה: הקליניקה של הקונטינגנטי

מרצה:

אנדרס קוניצ'זקי  פסיכולוגי קליני ורפואי בכיר. הוא השלים תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב. לאחר סיום התמחותו הקלינית הוא הקים יחידה לפסיכולוגיה קוגניטיבית-התנהגותית בשרותי הייעוץ באוניברסיטת תל אביב ובהמשך הקים וניהל את המרפאה הפסיכוסומטית במרכז הרפואי שניידר. במהלך 6 השנים האחרונות שרת כפסיכולוג הראשי של המרפאה הפסיכיאטרית לילדים ונוער בבית חולים תל השומר ולאחר מכן תפקד כמנהל השרות הפסיכולוגי של בית החולים לילדים ע״ש אדמונד ולילי ספרא בתל השומר. אנדרס היה מעורב במספר פרויקטים מחקריים בחרדה אצל ילדים ופרסם מאמרים בתחומי הביו-פידבק, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי והיפנוזה. הוא היה חבר סגל במכללת בית ברל בתוכנית לטיפול באומנות חבר בפורום לפסיכואנליזה לאקניאנית בתל אביב ובמדרשה ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית. מזה 8 שנים הוא מרצה במכללה האקדמית במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה רפואית וקלינית. כחלק מלימודי הדוקטורט באוניברסיטת חיפה מחקרו הנוכחי עוסק במדיטציה וחמלה עצמית בקרב מבוגרים ילדים ונוער ומפתח פרוטוקולים קבוצתיים המיודעים להעלאת החמלה העצמית בקרב מתבגרים, תוכנית המיועדת  להיות מיושמת במסגרת בית ספרית


תיאור הקורס:

הקשר בין הגוף לנפש נידון לאורך השנים דרך מגוון רחב של תיאוריות ודיסציפלינות. החל מהכנסייה אשר העמידה במרכז את הנפש ואת גאולתה, דרך ההפרדה הקרטזיאנית שהובילה לדואליות הרעיונית בין הגוף לנפש ועד לגישות הפילוסופיות העדכניות יותר המנסות להתמודד עם הקשר הפסיכוסומאטי דרך ביטול הדואליות  הקארטזיאנית ומיקום הקשר בתוך ההוויה עצמה.

במהלך הקורס ננסה לבחון את הבלתי אפשריות של הקשר בין הגוף לנפש דרך הבעיה הפסיכופיזית המציבה קשר זה כבלתי אפשרי ובו זמנית כעובדה קונטינגנטית של ההוויה. כמו כן נבחן פתרונות רעיוניים שעלו במסגרת הפילוסופיה , הפסיכואנליזה והפסיכולוגיה.

לצד זאת נבחן תופעות קליניות שיעידו על הקשרים השונים הן בספרות הפסיכואנליטית והן בקליניקה בת זמננו.


מבנה הקורס:

במהלך השיעורים נערוך קריאה מונחית של טקסטים מתחום הפילוסופיה והפסיכואנליזה ונדון באופן בו הקשר הפסיכו-סומאטי מקבל ביטוי. כמו כן נעלה מקרים מהקליניקה שיעזרו לבחון ולאתגר את חומר הקריאה לנוכח המפגש הממשי עם הסימפטום.
מועדי קורס

ארבעה ימי שישי בין השעות 08:30-14:00 בתאריכים : 19.10.18, 26.10.18, 02.11.18, 09.11.18.  כל מפגש הינו בהיקף של 6.5 שעות אקדמיות.

  • היקף הקורס הוא 26 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:

פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.


עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1400  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 1200 ש"ח

בוגרים וסטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל אביב יפו: 1000 ₪

 

כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212