כניסה

קורס: הגישה הפסיכודינמית – מיפוי זרמים ומודלים בראיה היסטורית על פני צירים מארגנים

תיאור הקורס:

קורס יסוד זה יעסוק בסקירה היסטורית של התפתחות זרמים בתוך הגישה הפסיכודינמית תוך עמידה על רעיונותיהם המרכזיים, מושגי היסוד שלהם ותפיסתם על תהליכים טיפוליים. הפסיכואנליזה הקלאסית, פסיכולוגיית האגו, זרם יחסי אובייקט, פסיכולוגיית העצמי, הפסיכואנליזה הבינאישית, הפסיכואנליזה ההתייחסותית והאינטרסובייקטיבית ילמדו וימופו על ציר זמן התפתחותי תוך דיון השוואתי בהמשגות שלהם את המוטיבציה האנושית, את אופיו ומבנהו של העצמי והתפתחותו, את תפקיד הממד הבינאישי בהתפתחות, את גורמי הרווחה הנפשית והמצוקה נפשית, את התהליך הטיפול והרכיבים המרפאים שהוא כולל.

 

הגישות ימופו תוך התייחסות: למידה בה המוטיבציה המרכזית בחיי הנפש היא דחף, קשר בינאישי או דיאלקטיקה ביניהם; לתפיסת העצמי ותהליכי שינוי בעצמי בגישות פסיכודינמיות שונות  עצמי;  לעקרונות ההתפתחותיים המנחים את הגישות השונות; ליחסי הגומלין בין התוך-אישי, מולד לבין הבינאישי והסביבתי; להמשגות של המודע והלא מודע ויחסי הגומלין ביניהם; להמשגות של הגנות בחיי הנפש; להגדרות של התהליך הטיפולי ותפקידו של הקשר הטיפולי בניהולו ועוד. מיפוי מעמיק זה ישמש מצע לדיון בקשר הטיפולי הן כמצע לשינוי והן כמרחב של שינוי מנקודות המבט של הזרמים השונים בפסיכואנליזה.

 

מרצה:

דורון וינשטוק - דורון וינשטוק פסיכולוג קליני שותף מנהל ב"קבוצת שיח מכון לפסיכותרפיה התייחסותית", צוות הדרכה מכון שדות לשירותים פסיכולוגיים.


תאריכי המפגשים: 5.12.17, 12.12.17, 19.12.17, 26.12.17, 2.1.18, 9.1.18, 16.1.18

כיצד נרשמים

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן - ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת: mifrasim@mta.ac.il ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס – 0527341212

* מידע נוסף על הקורס יתפרסם בקרוב