כניסה

סדנה: ביופידבק – יישומים קליניים

מנחה:

אנדרס קוניצ'זקי פסיכולוגי קליני ורפואי בכיר . הוא השלים תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב. לאחר סיום התמחותו הקלינית הוא הקים יחידה לפסיכולוגיה קוגניטיבית-התנהגותית בשרותי הייעוץ באוניברסיטת תל אביב ובהמשך הקים וניהל את המרפאה הפסיכוסומטית במרכז הרפואי שניידר. במהלך 6 השנים האחרונות שרת כפסיכולוג הראשי של המרפאה הפסיכיאטרית לילדים ונוער בבית חולים תל השומר ולאחר מכן תפקד כמנהל השרות הפסיכולוגי של בית החולים לילדים ע״ש אדמונד ולילי ספרא בתל השומר. אנדרס היה מעורב במספר פרויקטים מחקריים בחרדה אצל ילדים ופרסם מאמרים בתחומי הביו-פידבק, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי והיפנוזה. הוא היה חבר סגל במכללת בית ברל בתוכנית לטיפול באומנות חבר בפורום לפסיכואנליזה לאקניאנית בתל אביב ובמדרשה ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית. מזה 8 שנים הוא מרצה במכללה האקדמית במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה רפואית וקלינית. כחלק מלימודי הדוקטורט באוניברסיטת חיפה מחקרו הנוכחי עוסק במדיטציה וחמלה עצמית בקרב מבוגרים ילדים ונוער ומפתח פרוטוקולים קבוצתיים המיודעים להעלאת החמלה העצמית בקרב מתבגרים, תוכנית המיועדת  להיות מיושמת במסגרת בית ספרית


מטרות הקורס:

לשלב את השימוש בביופידבק כחלק מהפרקטיקה הטיפולית. במהלך הקורס נדון ברציונל שבשילוב ביופידבק בסוגי טיפול שונים ולטיפול בהפרעות שונות.


כל מקרה יידון דרך השלבים הבאים:

  1. כיצד לבצע פסיכו-הדרכה: הסבר הרציונל של ביופידבק למטופל, הסבר על הקשר גוף-נפש דרך ביופידבק.
  2. ביצוע וניתוח פרופיל פסיכופיזיולוגי: האופן בו הפרופיל מראה את המשאבים של המטופל וכיצד הוא מתבטא בהפרעות שונות.
  3. שילוב GSR, HRV, TEMP בניהול מתח (stress management), בהפרעות חרדה, בOCD, בעבודה על כאב, בהפרעות סומאטופורמיות, בעבודה עם ADHD והפרעות התנהגות.
  4. דגש מיוחד על השימוש בביופידבק כחלק מCBT ומיינדפולנס.

 

  • הלמידה תעשה באמצעות שימוש במכשור מתקדם בתחום הביופידבק.

 

מועדי קורס

ארבעה ימי שישי בין השעות 08:30-11:15 בתאריכים : 18.5.17, 25.5.18, 1.6.18, 8.6.18. כל מפגש הינו בהיקף של  3 שעות אקדמיות.


  • היקף הקורס הוא 12 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:

פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.

 

למי מתאים הקורס:

הקורס מתאים לקלינאים מתחומים שונים (פסיכולוגים, פסיכיאטרים, עו"סים קליניים ומטפלים בהבעה ויצירה) עם ניסיון טיפולי אשר עברו את הקורס הבסיסי בביופידבק ומשלבים או רוצים לשלב את הביופידבק במסגרת העבודה הטיפולית שלהם.


  • תנאי מקדים להשתתפות בקורס: סיום קורס הכשרה בטיפול בביופידבק – שלב א'

עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1200  ש"ח

מתמחים, סטודנטים ובוגרי המכללה האקדמית תל אביב יפו: 950 ₪

 

כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212