כניסה

גישות עדכניות לאובדן ואבל

​​מרצה הקורס: ד"ר אביטל גרשפלד-ליטוין

פסיכולוגית רפואית מומחית, בעלת PhD מאוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטורט התמקדה במחקר איכותני על התמודדות עם אובדן שד מפרספקטיבה של אובדן ואבל.עובדת כפסיכולוגית במחלקה לשיקום נוירולוגי בבית חולים תל השומר, מטפלת גם בקליניקה פרטית באנשים המתמודדים עם חולי, נכות, אובדן ואבל. מלמדת סטודנטים לפסיכולוגיה במכללה האקדמית תל אביב יפו וכן צוותים פרא-רפואיים בתל השומר. 

 

תיאור הקורס:

הקורס יתמקד בהכרות עם התיאוריות השונות לטיפול והתמודדות עם מצבי אבל ואובדן בהקשרים שונים ומגוונים. הקורס מציג סקירה עדכנית של ההמשגות השונות והמתפתחות לאבל ואובדן הקורס תוך דגש על המעבר מפרספקטיבה של אבל במונחים של פתולוגיה לכזו המתייחסת לאובדן ואבל במונחים של קשרים מתמשכים והבניית משמעות. ליבת הקורס הינה למידה מעמיקה ויסודית של הגישות והמודלים השונים לטיפול והתמודדות עם מצבי אבל ואובדן, החל מהגישות השלביות אל עבר גישות מודרניות והרחבת ההתייחסות למושג אובדן  לסוגים שונים של אובדן ואבלות. כחלק מהלמידה תוצג סקירה ביקורתית של המחקר הכמותני והאיכותני בתחום, בארץ ובעולם והבנת הקשר בין המחקר לבין ההתפתחות התיאורטית. הפרק האחרון בקורס יתמקד ביישום של המודלים להתמודדות עם סוגי אובדן שונים תוך קידום חשיבה אינטגרטיבית של שימוש בגישות טיפול שונות.  

 

מטרות הקורס:

  1. לספק מסגרת תיאורטית עדכנית ורחבה להמשגה של אובדן ואבל תוך סקירת התמורות והמחקר בתחום והמשמעויות האבחוניות והקליניות הנגזרות מכך.
  1. הקניית ידע מעמיק על מודלים העדכניים לטיפול באובדן ואבל בדגש על יישום למצבי אובדן שונים וגישות טיפוליות שונות, תוך היכרות עם ידע מחקרי מקיף בתחום.
  2. הדגמת היישום של המודלים הטיפוליים להתמודדות עם אבל ואובדן במגוון מצבים והקשרים
  3. פיתוח וקידום תפיסה אינטגרטיבית של טיפול והתמודדות עם מצבי אבל ואובדן

 

למי מתאים הקורס: פסיכולוגים מומחים ומתמחים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, קרימינולוגים קליניים,​ פסיכותרפיסטים, מטפלים באומנות.

 

מועדי קורס: ארבעה ימי ששי בין השעות 0830-1400 בתאריכים : 5.5.17 , 19.5.17, 26.5.17 , 2.6.17 .

כל מפגש הינו בהיקף של 6.5 שעות אקדמיות.

 

עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1300  ש"ח

מתמחים וסטודנטים: 1150 ש"ח

בוגרים וסטודנטים של האקדמית: 1000

 

כיצד נרשמים

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן - ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת: mifrasim@mta.ac.il ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס – 052-7341212