כניסה

סדנה: קשיבות וחמלה עצמית – יישומים קליניים

מנחה:

אנדרס קוניצ'זקי פסיכולוגי קליני ורפואי בכיר. הוא השלים תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב. לאחר סיום התמחותו הקלינית הוא הקים יחידה לפסיכולוגיה קוגניטיבית-התנהגותית בשרותי הייעוץ באוניברסיטת תל אביב ובהמשך הקים וניהל את המרפאה הפסיכוסומטית במרכז הרפואי שניידר. במהלך 6 השנים האחרונות שרת כפסיכולוג הראשי של המרפאה הפסיכיאטרית לילדים ונוער בבית חולים תל השומר ולאחר מכן תפקד כמנהל השרות הפסיכולוגי של בית החולים לילדים ע״ש אדמונד ולילי ספרא בתל השומר. אנדרס היה מעורב במספר פרויקטים מחקריים בחרדה אצל ילדים ופרסם מאמרים בתחומי הביו-פידבק, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי והיפנוזה. הוא היה חבר סגל במכללת בית ברל בתוכנית לטיפול באומנות חבר בפורום לפסיכואנליזה לאקניאנית בתל אביב ובמדרשה ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית. מזה 8 שנים הוא מרצה במכללה האקדמית במסגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה רפואית וקלינית. כחלק מלימודי הדוקטורט באוניברסיטת חיפה מחקרו הנוכחי עוסק במדיטציה וחמלה עצמית בקרב מבוגרים ילדים ונוער ומפתח פרוטוקולים קבוצתיים המיודעים להעלאת החמלה העצמית בקרב מתבגרים, תוכנית המיועדת  להיות מיושמת במסגרת בית ספרית.

 

תיאור הקורס:

הקורס ייערך בקבוצות של 6 משתתפים אשר במהלכן יובאו מקרים מתוך הקליניקה ויידונו הדרכים בהן ניתן לשלב את המרכיבים של החמלה העצמית בסוגיות הטיפוליות השונות. תיעשה המשגת מקרה בראי החמלה העצמית ויינתנו אפשרויות תרגול שיתאימו למטופל הספציפי.


מטרות הקורס:

באמצעות הקורס המשתתפים יוכלו ליצור הבנה דיאלקטית בין מושגים מתוך עולם החמלה העצמית ( מיקוד-closed focus mindfulness, הרחבת קשב- open focus mindfulness, עיגון בהווה, Decentering, קבלה, א-דואליות, אי התקשרות) לבין מושגים פסיכותרפויטיים כגון: הדבקה קוגניטיבית, אגו מתבונן, חלקי עצמי, יחסי אובייקט, התקשרות העברה ועוד. האינטגרציה המושגית תאפשר הבנה מעמיקה יותר של האופן בו יכולים המושגים והכלים של החמלה העצמית ליצור טרנספורמציה סובייקטיבית הן בנפשו של המטפל והן בנפשו של המטופל.

 

מועדי קורס

ארבעה ימי שישי בין השעות 11:15-14:00 בתאריכים : 18.5.17, 25.5.18, 1.6.18, 8.6.18. כל מפגש הינו בהיקף של 3 שעות אקדמיות.


  • היקף הקורס הוא 12 שעות אקדמיות ובמהלכו יקבלו המשתתפים גישה חופשית למקורות הספרייה של המכללה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים תעודה.

דרישות הקורס:

פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.

 

למי מתאים הקורס:

הקורס מתאים לקלינאים מתחומים שונים (פסיכולוגים מומחים, מתמחים בפסיכולוגיה, פסיכיאטרים, עו"סים קליניים פסיכותרפיסטים ומטפלים בהבעה ויצירה) עם ניסיון טיפולי המעוניינים להבין את המושגים חמלה עצמית וקשיבות ולשלב אותם בתוך העבודה הטיפולית שלהם.


  • תנאי מקדים להשתתפות בקורס: סיום קורס בסיס  של קשיבות וחמלה עצמית ככלי טיפולי

עלות הקורס:

אנשי מקצוע  1200  ש"ח

מתמחים, סטודנטים ובוגרי המכללה האקדמית תל אביב יפו: 950 ₪

 

כיצד נרשמים:

  • על מנת להירשם לקורס ניתן למלא טופס פנייה - לחצו כאן -  ונחזור אליכם עם כל הפרטים
  • בנוסף ניתן לשלוח מייל עם הכולל את שמכם המלא ומספר טלפון לכתובת mifrasim@mta.ac.il :ולציין באיזה פעילות התעניינתם
  • לשאלות ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת סמס052-7341212