כניסה

תואר שני בלימודי משפחה (.M.A)

מורכבות החיים בחברה בת זמננו והעליה בתוחלת החיים, מייצרים שינויים תכופים באפשרויות, בטכנולוגיות ובהזדמנויות שמשפחות נתקלות בהן, ואלו מעוררים לא אחת קשיים. משום כך, הביקוש ליועצים מסוגים שונים בולט במגוון הולך ומתרחב של תחומים (כמו למשל יועצי נישואין, ייעוץ משפטי/כלכלי טרום נישואין, או הורות משותפת, יועצות להתמודדות בענייני סמכות הורית, יועצים לרילוקיישן עם ילדים, יועצות שינה, יועצי פרישה לגמלאות, יועצי זוגיות לגיל השלישי, ייעוץ בתכנון צוואות וירושות וכו'), כשאת הצורך החברתי הגדל מספקים כיום אנשים שאינם בהכרח אנשי מקצוע המתבססים על ידע תיאורטי מעמיק.


תלמידי/ות תכנית המוסמך בלימודי משפחה יעמיקו בשאלה כיצד הקשרים חברתיים, כלכליים, רגשיים, משפטיים ותרבותיים בתוכם מתנהלות משפחות מסוגים שונים, יוצרים מצד אחד הזדמנויות ומצד שני חסמים לרווחתם האישית והמשותפת של חברי המשפחה. התכנית, שמהווה שיתוף פעולה בין בתי הספר לממשל וחברה ובית הספר למדעי ההתנהגות של המכללה, משלבת את נקודת המבט הסוציולוגית עם הראייה הפסיכולוגית על אודות תפקודן ורווחתן של משפחות בנות זמננו. השילוב האינטרדיסציפלינרי בין בתי הספר השונים מעניק לתכנית בסיס תאורטי ומתודולוגי מקיף ומוצק.  


בכוונתנו להכשיר יועצים/ות שיוכלו לסייע למשפחות ולארגונים בהתמודדות עם סוגיות של מעברי חיים והשלכות של שינויים אלו על הסתגלות המשפחות והארגונים במטרה לפתור בעיות ביעילות ובמקצועיות רבות יותר


התמחויות הלימוד:

תכנית הלימודים בנויה משתי התמחויות לימוד, בעלות דגשים שונים:

  • איזון עבודה-משפחה (Work-Life Balance): לימודי ייעוץ בתחום איזון עבודה-משפחה, תחום הנמצא במרכז השיח הציבורי והאקדמי במדינות מתקדמות, במטרה ליצור חברה שוויונית, תוך קידום משולב של צרכי שוק העבודה, המעסיקים והמשפחות.   
  •  לימודי ייעוץ פרטני למשפחה העכשווית: התמחות ייחודית בייעוץ, תוך התמקדות באתגרים מולם ניצבות משפחות בנות זממנו, כגון: משפחות משולבות עם ילדים מקשרים זוגיים שונים, משפחות חד הוריות או חד מיניות, משפחות בעולם דיגיטלי ועוד. 

יתרונות התכנית:

  • תואר בין-תחומי בשילוב עם הכשרה מעשית בייעוץ למשפחות.
  • 2 תת התמחויות שלא קיימות בשום מסגרת אחרת בארץ: 1. יעוץ למשפחות בראי המשפט 2. יעוץ משפחתי ביחס לאיזון משפחה-עבודה.
  •  התכנית מתמקדת בתחומים שאינם מטופלים כיום בלימודי התואר השני בארץ. למשל ייעוץ לארגונים לצורך הנגשתם לעובדים בעלי משפחות; התמחות לעורכי/ות דין המטפלים/ות בענייני משפחה, עם דגש על פתרונות לא מתעמתים.
  • התוכנית מובדלת מתכניות המוצעות בארץ במסגרת פסיכולוגיה או עבודה סוציאלית, המתמקדות בעיקר בפתולוגיות משפחתיות. היא מוכוונת לעסוק במשפחות הנתקלות בקשיים "שגרתיים" ונורמטיביים, שאינם בגדר הקשיים שזוכים למענה של רשויות הרווחה או מומחי בריאות הנפש.תכנית אינטרדיסציפלינרית - משולבות בה תשתיות מתחומי הפסיכולוגיה, סוציולוגיה, מדע המדינה ומשפטים.
  • תכנית התואר השני בלימודי משפחה היחידה בארץ בשכר לימוד ציבורי.
  • לימודים במכללה מובילה במרכז הארץ עם מחויבות לשינוי חברתי.

 

מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג