כניסה

תעסוקה בתחום

לאור השינויים הרבים במבנה המשפחה בישראל ובעולם, התכנית מיועדת להעמיק את הידע וההבנה של הלומדים/ות בה לגבי מגוון סוגי המשפחות, הקשיים שאיתם המשפחות מתמודדות, המנגנונים החברתיים שמשפיעים על משפחות ומתערבים בחייהן ומערכי הערכים והעמדות המגוונים המכוונים אותן. ידע זה, יחד עם האוריינטציה הייעוצית של התכנית, יאפשרו למוסמכי ומוסמכות התכנית להפוך למומחים/ות לענייני משפחה, להשתלב במגוון תפקידים בשוק הפרטי והציבורי ואף לסלול את דרכם/ן לעסק עצמאי בתחום.

אפשריות תעסוקה לפי סוג התמחות


התמחות באיזון עבודה-משפחה:

בהתמחות ייוצגו פתרונות המדיניות המעשית המונהגים במדינות וארגונים שונים, במטרה לקיים איזון בין חיי עבודה לחיים בכלל, תוך הכרה בצרכי שוק העבודה והמעסיקים. אחת ממטרות המסלול, שתושג גם באמצעות ביצוע פרקטיקום, היא להכשיר יועצים/ות אירגוניים שיפעלו להטמעת פרקטיקות של (WLB (Work-Life Balance בארגונים ציבוריים, פרטיים וממשלתיים.


התמחות בייעוץ פרטני למשפחות:

התמקדות באתגרים מולם ניצבות משפחות בנות זמננו, כגון: משפחות משולבות עם ילדים מקשרים זוגיים שונים, משפחות חד הוריות או חד מיניות, משפחות בעולם דיגיטלי ועוד. כמו כן ייעוץ בקשיים בהתמודדות עם קבלת החלטות והתנהלות מול השינויים במערך התפקידים במשפחה. התמודדות בענייני סמכות הורית מול ילדים צעירים או מתבגרים, סכסוכים במשפחה, יציאה לגמלאות, מעבר לבית אבות, זוגיות מאוחרת, התמודדות עם מוות או מחלות קשות וכו'.

מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג