כניסה

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה קלינית (.M.A)

ראשת המגמה: ד"ר דפנה דולברג daphna@mta.ac.il

ראשת מסלול הילדים במגמה קלינית: ד"ר קרן הנץ גמליאל kerenhan@mta.ac.il


 

לימודי הליבה במגמה לפסיכולוגיה קלינית עוצבו על מנת להקנות ידע נרחב ועדכני ומיומנויות קליניות בתחומי הפסיכופתולוגיה, הפסיכודיאגנוסטיקה, הריאיון הקליני והטיפול. ליבת התוכנית כוללת קורסי מבוא וקורסי העמקה בתחומים אלה כמו גם קורסים העוסקים בכלים ובמתודולוגיה של מחקר יישומי וקליני. 

הסטודנטים נחשפים למגוון המשגות של פסיכופתולוגיה הכוללות מודלים פסיכולוגיים, התפתחותיים וביולוגיים; מגוון כלי אבחון וראיון וכן מגוון דרכי טיפול כולל גישות פסיכודינמיות, מערכתיות-משפחתיות  וקוגניטיביות-התנהגותיות. זאת לצד היכרות עם גישות טיפול קבוצתי וכן היכרות עם יסודות הפסיכופרמקולוגיה.

הלימודים כוללים התנסות מעשית (פרקטיקום) במסגרות ציבוריות של בריאות הנפש  בקהילה ובמרכזים רפואיים. ההתנסות מלווה בהדרכה בשדה ע"י פסיכולוגים קליניים וכן בקבוצות הדרכה קטנות במכללה  הניתנות ע"י מדריכים קליניים בכירים מתוך סגל המגמה. המגמה מציעה גם מסלול לימודים במיקוד ילדים. במסלול זה מוצעים קורסים ייחודיים והתנסות מעשית (פרקטיקום) עם דגש על התפתחות, טיפול במשחק, עבודה טיפולית עם הורים ועוד נושאים הרלוונטיים לפסיכולוגיה קלינית של הילד.

 

 

 

 

מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג