כניסה

לימודי צעירים*

נהוג לומר כי "העולם שייך לצעירים", משפט זה מקפל בתוכו את כלל ההזדמנויות והסיכונים העומדים בפני צעירים. אולם, מי הם צעירים אלו?

 

האקדמית תל-אביב-יפו תפתח בשנת הלימודים תשע"ז תכנית ייחודית וראשונה מסוגה בישראל ללימודי-המשך בנושא "צעירים/ות" לימודי התמחות תחום הצעירים.

 

דור ה-Y/המילניום: מי הם המבוגרים הצעירים של תקופתנו?

 

בני דור ה-Y הם ״המבוגרים הצעירים״. זהו דור רווי סתירות  המתמודד עם סוגיות חברתיות מהותיות כגון דיור, תעסוקה, פרנסה, נגישות לאקדמיה ועוד. בטווח הגילאים שבין  18-35 מכריעים צעירים וצעירות בדבר החלטות אשר מעצבות את חייהם האישיים ובאופן מצטבר את התשתית האנושית של המבנה החברתי, המדיני והכלכלי של העתיד הקרוב של כולנו.

צעירות וצעירים  של ימינו הם  אנשים מוכשרים, אנרגטיים, בעלי/ות-ידע, סקרנות, מעוף ויכולות מדהימות – הם העתיד וההווה של כולנו כחברה ותפקידנו למצוא את הדרכים המיטביות כדי לסייע להם ולהשקיע בכישוריהם כך שיוכלו למצב את עצמם/ן בהובלה, בדאגה לחברה ובהתפתחות-אישית.

 

מה יקבלו המשתתפים?

 

אנו נמצאים בשיאו של עידן שבו מרבית הפרמטרים אשר הובילו את הכוונת חיי אנשים צעירים בדורות קודמים (מגדר, טכנולוגיה, תעסוקה, משפחה, זהות) משתנים ועוברים שינוי חברתי-תרבותי כה עמוק אשר תוקפם המייצב משתנה ללא הרף. כדי להכיר את עולם הצעירים ולהעניק להם כלים להתמודד עם תהליכים אלו, אנו נדרשים ליצור סביבת למידה חדשה המשלבת ידע רב תחומי: פסיכולוגיה, כלכלה, סוציולוגיה, טכנולוגיה, תקשורת ממשל וחברה ועוד. המשתתפים בתוכנית יזכו לקבל את הכלים הבאים:

 

  • התבוננות אל מרחבי החיים השונים של צעירים וצעירות בשנות העשרים לחייהם, על מורכבותם החברתית, הרגשית והכלכלית, במציאות העכשווית במדינת ישראל ובעולם.
  • הכרה והבנת עולמם המיוחד של צעירות וצעירים ואת התהליכים החברתיים והאישיים הייחודיים לצעירים/ות והקמת בסיס ידע שכה נדרש לקבוצה הולכת וגדלה של אנשי מקצוע.
  • היכרות מקרוב עם יוזמות חברתיות וכלכליות חדשניות, תרבות צרכנית משתנה, התרבות הקיברנטית והמרחב הווירטואלי, תהליכים משתנים של צריכה ויצירת ידע ועוד.
  • יצירת רשת קשרים על פני סקטורים שונים בעלי מכנה משותף שכותרתו צעירים.
  • הזדמנות לקבל זווית ראיה שונה ורעננה יחד עם כלים חדשים להתמודדות עם שינויים.

 

בוגרי התוכנית יקבלו תעודה שמגדירה את התחום ואת גוף הידע אשר רכשו והתמחו בו במהלך התוכנית.
בנוסף, בוגרי התוכנית יצאו עם הבנה חדשה ופרספקטיבה ייחודית ושפה אותה יביאו חזרה לארגון.
 
 
 

*קבלה על בסיס ראיון אישי.

תוכנית לימודי התעודה בתחום הצעירים תחשב כבסיס ללימודי תואר שני בתחום.

 

 

 

 

 

 

 ​

רוצים פרטים נוספים ?