כניסה

לימודי חברה-פוליטיקה עם התמחות בניהול משאבי אנוש

תכנית לימודים לתואר "בוגר" (B.A.) בחברה-פוליטיקה בצירוף התמחות בניהול משאבי אנוש

ראש ההתמחות בניהול משאבי אנוש: ד"ר רפי שניר

 

ההתמחות בניהול  משאבי אנוש תוצע החל משנת הלימודים תשע"ח לתלמידי תואר בוגר בחברה ופוליטיקה, בהיקף של 10 נ"ז (חמישה קורסים) קורסי חובה, התמחות מקצועית- 6 שנ"ז וסמינר ייחודי להתמחות - 4  נ"ז.  

 
ניהול משאבי אנוש מורכב מהמדיניות ופרקטיקה בהקשר להיבט של "האנשים", או המשאב האנושי בניהול. הווה אומר - אופני איוש תפקידים בארגון, הדרכת עובדים, הערכת ביצועיהם, הנעתם, וכדומה. בספרות האקדמית בנושא משאבי אנוש מתוארת התקופה הנוכחית כתקופה של שינוי מואץ, אשר משפיע השפעה ניכרת על הגדרת המטרות, המבנה ודרכי הפעולה של ארגונים. כפועל יוצא של השינוי המואץ, ארגונים נדרשים לפעול בסביבה  סוערת ותחרותית יותר, בה קיים אלמנט מובנה של חוסר וודאות. בתנאי סביבה שכאלה, גדלה החשיבות של המשאב האנושי, כמקור אפשרי ליתרון היחסי של הארגון לעומת מתחריו. 


ניהול משאבי אנוש הינו שדה אינטר-דיסציפלינארי במהותו, המתבסס על דיסציפלינות כגון: סוציולוגיה, ניהול, פסיכולוגיה, וכלכלה. ככזה, הוא בהחלט רלוונטי כהתמחות במסגרת בית הספר לממשל וחברה. באופן ספציפי יותר ניתן לטעון כי, בהלימה לגישת ה-NEW PUBLIC MANAGEMENT, ובהמשך לרפורמה לשיפור מנגנוני ניהול ההון האנושי בשירות המדינה ועבודת המטה ליישום הרפורמה בנציבות שירות המדינה, לאור החלטת הממשלה 3993,  ארגוני המגזר הציבורי בישראל צריכים לשאוף למשיכה של עובדים איכותיים, שימורם, והשבחתם, כאמצעי להעלאת הפרודוקטיביות הארגונית ושיפור השירות לציבור. לפיכך, נראה  כי הקניית מסה קריטית של ידע בניהול משאבי אנוש תסייע לבוגרי בית הספר  לממשל וחברה הרוצים להשתלב בתום לימודיהם במגזר הציבורי לתרום להשגת אתגר לאומי זה.

 

 

מבנה תכנית הלימודים לתואר בוגר  (B.A.) בחברה-פוליטיקה עם התמחות בניהול משאבי אנוש:

 

מסגרת קורסי חובה (משותפת)

מסגרת קורסי חובה בהתמחות

בניהול משאבי אנוש

מסגרת קורסי תשתית  בסוציולוגיה

(משותפת)

מסגרת קורסי תשתית
מדע המדינה

(משותפת)
 

מסגרת

קורסי בחירה

(משותפת)

 

מסגרת סמינר

(ייחודי להתמחות במשאבי אנוש)

 

מסגרת התמחות מקצועית בניהול משאבי אנושסה"כ
66 נ"ז10 נ"ז10 נ"ז6 נ"ז10 נ"ז4 נ"ז6 נ"ז112 נ"ז

 

מתעניינים באקדמית?

הזינו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
  • מאשר/ת קבלת דיוורים לדואר אלקטרוני

לשיחה עם נציג