כניסה

המקום שבו נולדים יזמים: הכירו את החממה ליזמות חברתית עסקית

|

תכנית החממה ליזמות חברתית עסקיתהפועלת מזה תשע שנים במכללה פותחת מחזור חדש, אנו מזמינים אותך לשמוע ולהכיר יותר את תפיסת העולם העסקית חברתית, על תכנית החממה וכל מה שתוכל לתת לך בחזרה! כמו בכל שנה אנחנו מחפשים את מי שרוצים להתנסות ביזמות מעשית, ליצור קשרים וללמוד על העולם העסקי- חברתי. אצלנו תוכלו לפתח את הקריירה, להתנסות ביזמות בשטח, לפתח קשרים מקצועיים וכמובן לעבוד על המיזם העסקי-חברתי, שימשיך אתכם גם אחרי התואר! כל זאת בליווי צמוד של מנטורים ויועצים בכירים מהתעשייה ובוגרי המכללה, וסדנאות מגוונות שירחיבו את התודעה והידע שלכם כיזמים מתחילים.

 

 123.png

 

 

נור דסוקי, בוגרת תכנית החממה ובעלת תואר ראשון בממשל וחברה במכללה, משתפת מן החוויה שלה: החממה הייתה המקפצה המשמעותית ביותר עבורי במסגרת התואר ואחת החוויות המעצבות ומשפיעות בחיי מבחינה מקצועית וחברתית. כל מפגש, סדנא ואירוע בתכנית היה בעל ערך מוסף ותרם לי ולכל מי שהיה מעורב בתהליך הקמת המיזם. התכנית אפשרה לי להקים מיזם שבאמת מייצר השפעה על הקהילה ביפו, בה אני מתגוררת, להכיר שוק עבודה מיוחד מאין כמוהו ולסיים את התואר עם עסק חברתי ממשי! היזם העסקי החברתי נוגע בשילוב בין סיפוק ונתינה  לבין התקדמות אישית ומקצועית, בין הרצון לעשות טוב ולקדם שינוי חברתי לבין השאיפה לחיות ולהרוויח בכבוד.  

 

 

תמונה מחזור תשעז- סיור שכולו טוב.jpg
הסטודנטים של מחזור תשע"ז 2017

 

רצינו שתכירו מקרוב מה התוכנית נותנת לכם.. במסגרת התכנית תזכו להכיר ולקבל ליווי מיורם חיות, ששימש כסגן הנשיא למכירות בחברת NES טכנולוגיות וכיום הוא מנכ"ל של קרן ההשקעות לוטוס, שחף ארליך מייסד עמותת חינוך לפסגות ועוסק במימון פרויקטי נדל"ן, גבריאל ביאלצ'יק מייסד חברת Conduit, שיצאה באקזיט משמעותי ואף את יואב שמואלביץ', הבעלים של רשת הגלידות Cookees שגם הקים בית קפה לנוער בסיכון – וכולם בוגרי המכללה! גם טל שכטמן, יו"ר פורום נשים מוביל באזור השפלה ובעלת משרד לייעוץ שיווקי, ומעיין צוויג יועצת לפיתוח עסקי ומרצה בינלאומית בנושאי מיתוג, ילוו אותנו בדרך. במהלך התכנית אנו פועלים מול גופים בשטח, כמו עסקים מקומיים, עמותות, רשויות ומשרדים ממשלתיים ואף מול המגזר הפרטי. לאורך הדרך, נוצרו שיתופי פעולה עם עיריית ת"א, משרד הרווחה, קבוצת שכולו טוב, העסק החברתי קול-יכול, מרכזי רות דניאל של התנועה הרפורמית, חברת WIX ואף עם חברת אינטל העולמית.

 

 

האנשים שמאחורי התוכנית:

 מנטורים בתכנית: 
שחף ארליך- מייסד עמותת חינוך לפסגות ויזם חברתי-עסקי (בוגר המכללה), יורם חיות- סמנכ"ל מכירות ופיתוח עסקי של עולם מיקור החוץ,  מעיין צוויג- יועצת לפיתוח עסקי,אורית ארליכמן- סמנכ"לית תכנון ובינוי דור אלון אנרגיה, טל שכטמן- יזמית עסקית, בעלת משרד ליעוץ ולווי שיווקי, גבריאל ביאלצ'יק- מייסד קונדואיט, יואב שמואלביץ- בעלים של רשת
cookeez ויזם עסקי חברתי (בוגר המכללה).


בין הפרויקטים שיצאו לפועל במסגרת החממה ליזמות חברתית-עסקית:
פרויקט אריאל - פרויקט המוקדש לגינון טיפולי לילדים ונוער, המאפשר דרך התמודדות אלטרנטיבית לבעיות רגשיות בעזרת פיתוח קרבה לערכי הטבע. 

תוצרת יפו - שוק אוכל שפעל ביפו במטרה לייצר מקור פרנסה עבור הקהילה המקומית וכן מוקד תיירותי אותנטי בעיר. 

 

משחקייה על הספקטרום - משחקייה מספקת מענה מותאם לשעות הפנאי לילדים על הספקטרום האוטיסטי והוריהם, בסביבה מותאמת ולא שיפוטית עבור הילדים. 

 

אל חכוואתי- שימור המסורת, התרבות והזהות היפואית בקרב התושבים המקומיים. מפגשים קהילתיים למען העמקת הזהות היפואית המבוססים על סיפורים אמתיים מהתרבות והמסורת של יפו העתיקה (מסורת "אל חווכאתי"). 


 climbforchange-מיזם חדש בחממה, המתרכז בהפעלת פלטפורמה ניידת לטיפוס אתגרי, פעילות ODT ומרחב לימודי מקורה שתהווה תשתית לחינוך והעצמה של כישורים ופיתוח מיומנויות לנוער בסיכון. 

 

ליצירת קשר ופרטים נוספים – מרכזת התכנית: hamama@mta.ac.il |  03-6803321 | משרד 229, קומה שנייה, בניין ווסטון