כניסה

מלגות האקדמית: גלגל הצלה בזמן תקופת הקורונה

|

אנחנו כאן בשבילכם! במיוחד בתקופה הזו: אספנו עבורכם את המלגות שניתן לקבל הן לדיור והן לסיוע במימון שכר הלימוד.


מלגות דיור


סטודנטים שחיים באחת מהשכונות הבאות: שכונת עזרא, שפירא, יפו, נווה עופר, נווה שאנן ושכונת התקווה ומשתתפים באחת מתוכניות המרכז לקשרי אקדמיה־קהילה או בהתנדבות בארגונים הנמצאים בקשר עם המרכז, זכאים לגמלה מיוחדת. מאה שעות פעילות שנתיות מאפשרות לקבל 9,600 שקלים. כל שנדרש מכם הוא התנדבות במשך ארבע שעות שבועיות במהלך השנה האקדמית מאוקטובר עד סוף חודש יוני. סטודנטים ממשיכים יוכלו לקבל עדיפות בבחירת המקום שבו ירצו להשתלב.

המלגות הללו מהוות הן גלגל הצלה לסטודנטים הזקוקים לסיוע והן מאפשרות לתרום לקהילה בתקופה כה מאתגרת. בין המקומות שבהם ניתן להתנדב תוכלו למצוא את ספריית גן לוינסקי, עמותת אנוש, חממת היזמות העסקית חברתית, מועדוני קשישים, "יוניטף" ועוד. מידע נוסף וטפסי הרשמה אפשר למצוא כאן.


מלגת סיוע כלכלי


מלגה נוספת שניתן לקבל במסגרת האקדמית תל אביב־יפו היא מלגת הסיוע הכלכלי בסך של 3,000 ₪ המוענקת על בסיס מצבו הסוציו־אקונומי של כל סטודנט, וכן מידת המאמץ שמשקיע הסטודנט למחייתו בזמן הלימודים לתואר, כמו גם מצבה הכלכלי של משפחתו.

לצד מלגות הדיור עמותות וארגונים רבים מקצים כספים לסיוע לקבוצות אוכלוסייה מגוונות. מלגות אלה מאפשרות לממן את שכר הדירה והלימוד וליהנות מהטבות נוספות. חיילים משוחררים ששרתו ביחידה לוחמת וכן, חיילים עולים ובודדים יכולים להגיש בקשת למלגת "ממדים ללימודים" של משרד הבטחון בכתובת הזו. המלגה מאפשרת מימון של שני שלישים מעלות התואר, כאשר את השליש האחרון החייל משלים מכספו.


Screenshot_1.png


מלגות פר"ח


לצד המלגות הללו קיימות גם מלגות פר"ח המוענקות לסטודנטים שמשתתפים במגוון פרויקטים של חונכות לילדים המגיעים מהפריפריה הכלכלית של ישראל. מלגה זו מחייבת פגישות שבועיות בהיקף של ארבע שעות בסך הכל המחולקות לשני מפגשים בשבוע. סטודנטים החיים בפריפריה יכולים לקבל מלגות סיוע כלכלי נוספות, אם הם מגיעים מישובי הגליל והנגב. בין השאר נבחן המצב הכלכלי של כל סטודנט וכן שירותו הצבאי.

כדאי לדעת כי זכאות למלגה אחת אינה פוגעת באפשרות לקבל מלגה נוספת. לכן, מומלץ לבחון אילו מלגות שונות יכולות לסייע לכם לצלוח את התקופה הנוכחית ולהמשיך ללמוד לתואר בעלות נמוכה יותר, ללא החשש הכלכלי בתקופת המשבר.


לכל המלגות שלנו >>