כניסה

25 שנה לאקדמית תל אביב יפו: כך זה נראה אז

|

לפני חצי יובל פרצה מהפכה בהשכלה הגבוהה בישראל עם ההחלטה על הקמת המכללות הציבוריות. האקדמית הייתה הראשונה שפתחה את שעריה והשאר היסטוריה

 

"יש רק דבר אחד טוב - והוא ידע, ורק דבר אחד רע והוא: בורות", כך הכריז אפלטון, וכך בגרסאות שונות, אמרו לנו גם חכמינו ונביאנו לאורך השנים.


לפני 25 שנים התחולל מפץ בתחום ההשכלה הגבוהה בישראל: האישור ניתן, ולראשונה בישראל הוקמו מכללות, שיכלו להכניס אל תוך שעריהן עשרות אלפי תלמידים שלא מצאו מקומם באוניברסיטאות הקיימות, מסיבות שונות ומגוונות. הלכה למעשה, המכללות הנגישו את ההשכלה הגבוהה אל כלל שכבות האוכלוסייה.


25-1.jpg


ראשונה לפתוח את שעריה היתה המכללה האקדמית תל אביב יפו. אז, במבנה צנוע במרכז העיר, החלה פעילות עם בני ובנות מחזור ראשון וחלוצי, שאולי לא הרגישו כך באותו הרגע – אך עשו היסטוריה ונכנסו לדברי הימים של ההשכלה הגבוהה בישראל.


מאז, חלפו מים רבים בירקון, ופחות מהם באיילון, המכללה הגיעה למבנה קבע מרשים ביפו, הקימה עוד בתי ספר והכשרות, והפכה לאחת המכובדות והנחשבות בישראל.


האקדמית תל אביב יפו השכילה לשלב בתוכה את החתירה לידע הטוב של אפלטון לצד בניית המידות הטובות שאותן הלל סוקרטס. לא רק השכלה ותורה כי אם דרך ארץ: בניית חברה וקהילה, תרומה, התנדבות ופיתוח הסביבה – כל אלו חרוטים על דגלה והופכים אותה למקור גאווה בעיני הסטודנטים ובעיני הקהילה.


כל אלו – ועוד, צריכים לבוא לידי ביטוי בציון שנת ה-25 למכללה, היא שנת ה-25 למכללות בישראל.25-2.jpg


השנה הקרובה, בה יצוין התאריך המרגש של 25 שנות פעילות, צריכה להתאפיין באותם ערכים אותם מקדשת המכללה ולאורם היא פועלת: מקצוענות, מצוינות אקדמית, חדשנות חינוכית, הסתכלות סביבתית. המבט אל הסטודנט ואל התנאים הסובבים אותו, לצד תמיכה בקהילה מבלי ויתור על איכות אקדמית – כל אלו צריכים לבוא לידי ביטוי מתוך אופי החגיגות, הסימבוליות שלהן והדרך שבה ייצאו אל הפועל.


25-3.jpg