כניסה

אניה בוקשטיין, אברהם טל ואלפי צופים: האקדמית תל אביב יפו קיימה טקס בוגרים וירטואלי

|

בעוד מוסדות אחרים ביטלו את טקסי הענקת התארים, באקדמית החליטו לקיים אירוע מקוון, צנוע ומרגש


אחד מרגעי השיא המרגשים ביותר עבור הסטודנטים של המכללה כמידי שנה הוא טקס הענקת התארים השנתי. טקס המסמן עבורם את נקודת הפתיחה להמשך חייהם כבוגרי המכללה. לטקס מוזמנים אלפי הבוגרים ומשפחותיהם, נרגשים לרגל המעמד ומחכים לרגע ששמם יקרא לקבלת התעודה עליה עמלו רבות. לאור משבר הקורונה הנוכחי, היה נדמה כי אין מנוס מלוותר על קיום הטקס, ובכך למנוע מן הבוגרים את המעמד המרגש.


הטקס המתקיים מידי שנה ביוני, נדחה שוב ושוב לאור המשבר בתקווה כי יוכל להתקיים במתכונתו המקורית במעמד פיזי של כלל הבוגרים ומשפחותיהם. לאור ההבנה כי המשבר הנוכחי לא יעלם בקרוב אחרי הסגר הראשון, הוחלט לא לוותר על המעמד, ולקיים טקס וירטואלי מאוחד לכל בתי הספר ולכל הבוגרים. המשימה הוטלה על דיקנאט הסטודנטים בשיתוף מחלקת אירועים וכנסים של המכללה, שעמדו בה בצורה יוצאת דופן.

צילום מסך 2020-09-29 172130.png

בהתאם לכך, רגע לפני ראש השנה ערכה האקדמית תל אביב יפו טקס הענקת תארים וירטואלי עבור 1,080 בוגרי המכללה בתואר ראשון ושני. את הטקס, ששודר במקביל בזום וביוטיוב, הנחתה השחקנית אניה בוקשטיין והתקיימה הופעה של הזמר אברהם טל.


"היו לנו קרוב ל-700 צפיות בזום ועוד כ-300 ביוטיוב", סיפרה מיכל רז, ראש דיקנאט הסטודנטים. "יחד עם בני המשפחה מדובר באלפי צופים באירוע. לא היו נאומים והרצאות ארוכות, רק ברכת הנשיא, סרטונים של הבוגרים המצטיינים, סרטון של הדקנים שהקריאו שמות של המצטיינים, הנשיא הסמיך את הבוגרים והמוסמכים והתקיימה הופעה של אברהם טל. כל הטקס ארך 50 דקות, לא ארוך ולא עמוס, כיפי, מרשים והולם את הרוח והאופי הצנוע של המכללה". הטקס אף היה אינטרקטיבי ובו הבוגרים הטריים ענו על שאלות טריוויה משעשעות הנוגעות לחיי הקמפוס וההיענות וההשתתפות היו מאוד גבוהות.


מערך הטקס אמנם הועבר כולו באופן וירטואלי אך לטובת הקמתו נבנו בקמפוס שלוש במות, מערך מצלמות משוכלל ורחפנים, בכדי שהבוגרים הטריים יוכלו ליהנות מחוויה כמה שיותר אותנטית וקרובה. האירוע נפתח בסרטון של רחפן בשידור חי, שהתחיל מחוף הים ביפו וריחף עד לבמת האירוע. כמו כן, כל התעודות נסרקו והבוגרים יכולים לבחור האם לקבל אותן בדואר או לאסוף אותן מהמכללה, כשיתאפשר.