כניסה

אנטוקולוסקי פינת פייסבוק

|

נמרוד הופיין, מנהל קבוצת הנדסה (Director of Engineering) בפייסבוק, עשה דרך ארוכה מרחוב אנטוקולסקי בתל אביב, שם היה המבנה הראשון של בית הספר למדעי המחשב של האקדמית ת"א-יפו.

 

נמרוד, בוגר המחזור השני של בית הספר, המשיך לאחר התואר הראשון ללימודי תואר שני באונ' תל אביב, אבל קיבל הזדמנות למעבר לארה"ב עם הסטארט אפ בו עבד ומשם הקריירה רק נסקה: עבודה באמזון, לימודים לתואר במינהל עסקים באוני' וושינגטון ומשם לפייסבוק.

 

לדבריו: "השילוב של ההכשרה העמוקה במדעי המחשב עם רקע רחב במנהל עסקים התאים לי מאוד ועזר לי לאורך שאר הקריירה שלי. 

 

לאקדמית הגעתי די במקרה. אחרי שהשתחררתי מהצבא למדתי בקורס תיכנות ואחד מחברי לקורס סיפר לי שהוא נרשם לחוג למדעי המחשב במכללה חדשה בתל אביב. התחלתי לברר פרטים על המכללה ומאוד אהבתי את הגישה החינוכית ואת אנשי הסגל האקדמי שפגשתי. במקביל התקבלתי גם ללימודי משפטים במכללה למינהל אבל בחרתי לדבוק במדעי המחשב. בדיעבד אני חושב שזו אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלתי"..

 

לפני שהצטרף לפייסבוק, עבד נמרוד בכמה סטארט אפים וסייע בבניית ארגוני הנדסה בתחומים שונים:
 

"עולם חברות הסטארט-אפ תמיד ריתק אותי ואני מאוד אוהב את דרגות החופש ואת הצורך למלא תפקידים רבים במקביל. למזלי רוב הסטארט-אפים שעבדתי בהם נקנו בסופו של דבר. יוצא הדופן, למרבה המבוכה, הוא הסטרט-אפ שהקמתי בעצמי...

 

"התפקיד הנוכחי שלי בפייסבוק הוא מנהל קבוצת הנדסה (Director of Engineering) ואני עובד עם קבוצה נהדרת של מפתחים שעובדים על טכנולוגית הפרסום של פייסבוק. המוצרים שאנחנו מפתחים נועדו לסייע למפרסמים וליצרני תוכן מחוץ לפייסבוק לנהל את הפרסום שלהם בצורה יעילה יותר.

 

העבודה משלבת בניית תשתיות בסדר גודל אדיר עם תכנון אפליקציות מורכבות שמעבדות כמויות גדולות של נתונים ומבצעות אופטימיזציה של החלטות בזמני ביצוע מהירים ביותר. הקבוצות שלי מחולקות בין המשרדים שלנו בלונדון, בסיאטל,  ובמטה החברה במנלו-פארק שבקליפורניה; כך שיוצא לי לנסוע הרבה. ביקרתי גם במשרד היפהפה שלנו בתל אביב ומאוד התרשמתי מהצוותים שלנו שם".

 

נמרוד מציין את פיתוח המוצרים ובניית הארגונים כשני התחומים המרכזיים בהם הוא מתמקד, ואת הסקרנות והרצון ללמוד כשני הגורמים המניעים החשובים בקריירה:  

 

"תמיד ניסיתי לנתב את עצמי למקומות שבהם אוכל ללמוד הרבה דברים חדשים על אחד התחומים או על שניהם יחד. החזון שמוביל אותי הוא הניסיון ליצור ארגון הנדסה מבוסס תרבות שבו כל פרט מרגיש תחושת בעלות ואחריות, ובו בזמן מקבל אפשרות לגדול ולתרום. לשמחתי סביבת העבודה שלנו בפייסבוק היא דוגמא מצוינת לערכים הללו. האתגר העומד לפנינו הוא הצורך לשמר ולקדם את ההתנהגויות הללו תוך כדי גידול מהיר במספר העובדים. זו בעיני בעיה מרתקת שאני, ורבים אחרים, עוסקים בה רבות".
 

 

ואיך לא, מה הדבר הבא בקריירה?

 

"האמת שדי קשה לי לומר. אני מאוד אוהב את העבודה שאני עושה, את האנשים שאני פוגש כל יום, ואת התחום הטכנולוגי והמוצרי. אין לי תוכנית ברורה למה השלב הבא, ולמען האמת אני לא מאמין גדול בתכנון קריירה. אני מתרכז בלמצוא בעיות שמעניינות אותי ומנסה ללמוד על ידי ניסוי וטעיה בדרך לפתרון. לפי ההגיון הזה הדבר הבא יהיה הבעיה הגדולה הבאה שתתפוס לי את העין. אולי זו תהיה בעיה שפייסבוק מנסה לפתור ואולי זה יהיה סטארט-אפ קטן. אין לדעת.

 

שלב השאלון

 

1. אם היית צריך לבחור תחום עיסוק אחר, מה הוא היה?

 

החלום הלא ממומש שלי הוא ללמוד וללמד היסטוריה. כמה חודשים לפני שעברתי לקליפורניה התחלתי ללמוד לתואר שני בהיסטוריה אמריקאית באוניברסיטת תל אביב. התכנית הזו נקטעה באיבה עם המעבר. אני עדיין מקווה לחזור לזה יום אחד.

 

2. מהי האפליקציה הכי שימושית אצלך בנייד (חוץ מפייסבוק והמייל כמובן)

 

קודם כל פייסבוק, אינסטגרם, מסנג'ר, וווטסאפ :)

בדף הראשון על הטלפון שלי יש גם את Audible שאני משתמש בה כל הזמן לשמוע ספרים, וכמובן Spotify למוזיקה.
 

 

3. סטארט אפ מומלץ שתרצה לשתף איתנו?

 

אני עובד עם כמה סטרטאפים בתור יועץ בהתנדבות. אחד החביבים עלי הוא Big Panda שהוא סטארט-אפ ישראלי בתחום ניהול התפעול של מערכות תוכנה. חבר'ה מוכשרים בטירוף, שפותרים בעיה אמיתית שכל חברת תוכנה מודרנית נאלצת להתמודד איתה.
 

 

4. סרט / ספר מומלץ

 

אני חולה סרטים וספרים כך שדי קשה לי לבחור. אחד החביבים עלי לאחרונה היה The Martian מאת Andy Weir שהפך לסרט בכיכובו של מאט דיימון.

 

5. ההרגל הסטודנטיאלי המוזר/ייחודי ביותר שהיה לך?

 

אני לא יודע אם זה הרגל מוזר, אבל בכל הקריירה האקדמית שלי לא כתבתי אף תרגיל, עבודה, או מבחן יותר משעה או שעתיים לפני שהיה צריך להגיש אותם. החישוב הפשוט הוא שאם יקרה לך משהו לפני מועד ההגשה, כל הזמן שהשקעת ילך לאיבוד. כך שזה בסך הכל עניין של יעילות :)