כניסה

בוגר החודש - אורי קרן

|

בוגר השבוע שלנו הוא אורי קרן שסיים לימודי מדעי המחשב באקדמית תל אביב- יפו והקים תוך מספר שנים חברת הייטק בינלאומית שהצליחה לגייס 1.6 מיליון דולרים לבניית פתרון שיסייע לחברות מסביב לגלובוס לייעל את מערך הפיתוח.


323234.png


אורי קרן (נשוי+2) היום בן ארבעים, לא שיער לאן יגיע כשסיים את לימודיו באקדמית. לאחר שראה את החברות בהן עבד כמנהל פיתוח נרכשות בסכומי עתק )חברות כמו CloudLock חברת אבטחת המידע שנרכשה על ידי  Cisco בכ-300 מיליון דולר( איתר את הצורך הבא של חברות ההייטק. רעיון שהחל במסגרת העבודה והפך להשראה ליצירת מערכת המנתחת נתוני מחלקת צוותי פיתוח ומציעה כיצד לשפר את האפקטיביות של המחלקה ויעילות הקוד הכתוב.


ספר לנו קצת על הדרך להקמת Linear B?

"כשעבדתי במחלקות שונות בחברות הייטק שמתי לב לעובדה המפתיעה כי המחלקות השונות בארגון מבוססות על נתונים. החלטות מתקבלות על בסיס סטטיסטיקות ודו"חות. למרבה האירוניה" מסביר קרן – "דווקא מחלקת הפיתוח העובדת עם הרבה קוד וטכנולוגיה אינה עובדת על בסיס נתונים מספריים."


וקרן ממשיך – "החלטנו לפתח מערכת שתאפשר לשפר את תהליך הפיתוח ולמצוא דרכים לייעל אותו. ביחד עם דן ליינס האמריקני (היום יזם, מנהל ושותף בחברה) הקמנו את המוצר והחברה היום מתפקדת בארה"ב (סנטה מוניקה שבקליפורניה) ובישראל (אור יהודה)."


38787878.JPG


מה מייחד את המוצר שלכם?

"המערכת של Linear B מתחברת למערכות מידע שונות ושואבת נתונים ממקורות רבים. לאחר מכן הניתוח מתבצע בצורה אוטומטית ואפשר באמצעותו להחליט כיצד לייעל הן את הפרודוקטיביות והן את שיטות העבודה."


איך הלימודים באקדמית הובילו להקמת החברה?

"את הבסיס הראשוני בתכנות כבר היה לי לפני שהתחלתי ללמוד. עבדתי בשפת Asp וב-basic בימים הראשונים של האינטרנט בישראל.  הלימודים במדעי המחשב באקדמית הוסיפו לי את החלק שהיה חסר מאד – את הדרך בה ניגשים לבעיה, איך מאתרים צורך ובונים פתרון יעיל."


קרן מביא דוגמה מעולם תוכן שונה לחלוטין – "בתור אבא למדתי שחלק מהתינוקות מדלגים על שלב הזחילה ועוברים ישר לשלב ההליכה. מומחים טוענים שחשוב ללמד אותם לזחול. מדוע? הזחילה מעניקה כישורים פיזיים וקוגניטיביים שהתינוק המתפתח יצטרך בעתיד."


וקרן מסביר - "בעולם פיתוח התוכנה הדבר זהה. הבסיס דומה לשלב הזחילה. היום אני יודע שלא מספיק רק לדעת לתכנת, אלא צריך את הרקע המתמטי" מבני נתונים ואלגוריתמים  את החלק התיאורטי, על מנת להפוך למקצועי בתחום לדעת כיצד לפתור בעיות."


איך אתה רואה את עולם התוכנה בעתיד?

"אני מאמין שמקצוע כמו מדעי המחשב תמיד יהיה אחד מהמבוקשים בשוק. גם אם לפעמים יש בעולם משברים ברמת המאקרו לאחר כמה שנים החברות זקוקות למפתחים. אנו חיים בעולם שהולך ונהיה יותר טכנולוגי וממוכן ולכן הצורך הזה רק יעמיק והשוק יצטרך ידיים עובדות."


ובפן האישי – נעבור אליך – יש זמן לתחביבים?

"בוודאי. אני מאד אוהב ספורט, במיוחד כדורסל. מעבר לזה אני מאד מתחבר למוזיקה (מנגן גיטרה כבר מגיל שלוש עשרה) והיסטוריה."


איזה ספר השפיע עליך לאחרונה?

"שניים: "הטנק" של אסף ענברי שמדבר על סוגיה מרתקת – מי הכריע את מלחמת יום העצמאות ועצר את הטנק המפורסם של דגניה. הספר השני הוא "The hard thing about hard things" של בן הורוביץ, יזם שמספר על הקושי והדרך להתחיל ולנהל סטארט אפ."


אפליקציה שהיית ממליץ עליה?

"האמת, הייתי ממליץ יותר מכל - להתנתק לפעמים מהטלפון הנייד. לשחרר את המוח ולתת לו לעבוד אחרי שעזבנו את הטלפון."