כניסה

החזון החברתי של שחר גרמבק: הכירו את אחד ממאה המנהלים הטובים בעולם

|

לפני פחות מחודש קיבל בוגר האקדמית שחר גרמבק בשורה משמחת במיוחד כשהתבשר על בחירתו לאחד מ-100 המנהלים הגאים המובילים בעולם על ידי העיתון הבריטי Financial Times. לבד מההתרגשות על עצם הכניסה לרשימה המכובדת, מדובר בגאווה לאומית היות שזוהי הפעם ראשונה בה נכנס מנהל מישראל לרשימה היוקרתית, המתפרסמת מזה חמש שנים, וכוללת בין היתר המנכ״לים של Qantas, Prezi, Lloys London ובכירים בחברות כמו פייסבוק, JP Morgan, דיסני ועוד, שהגיעו להישגים מרשימים בקריירה ופעלו לקידום הקהילה. עבור גרמבק, יזם ומנהל תחום בעמותת עלם, מדובר בהישג כפול. כמי שיצא מהארון בגיל מאוחר יחסית, גרמבק רואה חשיבות עצומה בקיום סביבת עבודה בטוחה לחברי הקהילה הגאה ותמיכה בארגוני הקהילה, ועל ידי כניסה לרשימה המכובדת הוא מתכוון להמשיך ולקדם את הנושא בארץ ובעולם.
 
"הפעילות שלי החלה ממקום אישי", מספר גרמבק. "זמן קצר לאחר הפרידה מאשתי לשעבר והיציאה שלי מהארון עלו בי תהיות עד כמה היציאה שלי מהארון תשפיע על הקריירה, האם יש מנהלים גאים מוכרים, האם זה נכון לצאת מהארון במקום העבודה ואיך עושים זאת? וגם מה מדיניות הארגון לגבי זוגות חד מיניים, ועם מי בארגון אפשר להתייעץ על כך. לאחר שלא מצאתי תשובות אלא רק עוד ועוד שאלות, החלטתי ליזום ארגון חברתי בשם LGBTech , ששם לעצמו מספר מטרות חשובות: קידום סביבת עבודה בטוחה לחברי הקהילה, קיום אירועי נטוורקינג עסקי לקהילה הגאה ותמיכה בארגוני הקהילה".
 
פועלו של גרמבק רחוק מלהסתיים ב- LGBTech, שכולל כיום 1500 חברים. במקביל לניהול הארגון החברתי, גרמבק הוא בן זוגו של רועי, מנהל תחום בעמותת עלם, אבא לדניאל ואימרי וגם יזם העומד בראש הסטארט אפ Reps AI, שנותן פתרון של בינה מלאכותית למרכזי שירות לקוחות ולומד לענות על בסיס השאלות והתשובות שענו נציגי שירות הלקוחות בעבר.

 

יונתן אידו.PNG
מוותר על שעות שינה לטובת הגשמת החזון. שחר גרמבק. צילום: יונתן אידו
 
איך הגעת לג'וב הנוכחי? 
"את חברת Reps AI הקמתי עם שותף לפני כשנה, ואני ה-CTO של החברה. תחום הבינה המלאכותית (AI) מאוד עניין אותי וחיפשתי רעיון עסקי שבו שימוש ב-AI יכול לשנות שוק מקצה לקצה, השוק שהיה הכי מעניין מבחינת פוטנציאל הוא שוק שירות הלקוחות. כיום רבות מהשאלות שמגיעות לשירות לקוחות חוזרות על עצמן, כך שנציג שירות הלקוחות מוצא את עצמו לא פעם עונה שוב ושוב על אותם שאלות. אנחנו יודעים לזהות את אותן שאלות וגם לזהות מה התשובה שפתרה את הבעיה הכי מהר או שהלקוחות הכי אהבו. בכך אנחנו יודעים להוריד 30% מהתעבורה של שירות לקוחות".
 
 
כיצד נראה יום עבודה אופייני בחייך?
"יזם של סטארט אפ בתחילת הדרך נדרש לעשות גם הרבה דברים שלא קשורים לתחום האחריות שלו, כך שחוץ מלנקות את הרצפה של המשרד אני מעורב בהרבה מפעילויות החברה, אבל עדיין רוב הזמן מושקע בתכנון, הובלת פיתוח המוצר ובניית האלגוריתמים של Machine Learning. המתודולוגיה שבה אנחנו מאמינים בה היא שיטת ה Lean  Startup שמשמעותה פיתוח מהיר, השקה ומדידה של שימושיות המוצר. לפי רמת השימוש של הלקוחות מקבלים החלטה מה נכון להמשיך לפתח ומה לא. כך שיש לנו תוכניות לטווח ארוך, אבל התוכניות המפורטות הם לרוב לשבועיים - שלושה הקרובים".
 
איך מצליחים לשלב עם כל זה גם זוגיות, משפחה ותחביבים?
"קשה לשלב הכל יחד, ככה שזה בא על חשבון תחביבים ושעות שינה".
 
למרות היעדר שעות השינה, עבור גרמבק מדובר בשליחות חשובה שנועדה למגר את האפליה תוך קידום הגיוון במקומות העבודה ושיפור מדיניות לטובת מתן יחס שיווני לכל חברי הקהילה. "לא פעם אני שומע אנשים שואלים מה הקשר בין מיניות למקום העבודה, וחשוב לי להגיד שאין קשר למקום העבודה", מדגיש גרמבק, "לעומת זאת, בסביבת העבודה בה אנשים נמצאים מרבית שעות היום ולרוב מביאים את עצמם ומשתפים על חיי המשפחה / חיי החברה שלהם - צריך להיות החופש לשתף ולספר על עצמך לכל אחד.ת, אפילו אם הוא/היא מהקהילה הגאה". כחלק מאג'נדה זו יצרו גרמק ושותפיו אמנה בשם Israel Diversity Standard המעודדת ומקדמת יחס שיווני לכל חברי הקהילה, אליה הצטרפו חברות מובילות במשק כגון Microsoft, IBM, WeWork, Natural Intelligence וחברות נוספות המובילות בתחומן.​