כניסה

החוג למערכות מידע מוביל התמחות חדשה בחדשנות דיגיטלית

|

​בעולם הטכנולוגי המשתנה ללא הרף, החוג למערכות מידע מוביל תחום חדשני והכרחי לשוק העבודה הנוכחי שיוביל את העתיד 


בחוג למערכות מידע באקדמית תל אביב יפו נפתחה התמחות חדשה בתואר הראשון: חדשנות דיגיטלית. "המטרה ביצירת ההתמחות הזו היא הוספת סט כלים חדש לגמרי מעולמות הטרנספורמציה הדיגיטלית לסט הכלים הטכנולוגי שמקבלים בוגרי מערכות מידע במהלך התואר", הסבירה ענת גולדשטיין, ראש ההתמחות החדשה.

 

"כשאנחנו מגדירים חדשנות, בדרך כלל נזהה אותה בשני היבטים שונים: הראשון הוא ההיבט של שימוש בטכנולוגיה מתקדמת וחדשה והשני הוא האימפקט שיש לטכנולוגיה על השוק שבו הארגון פועל. אתרים ששינו את תחום התיירות, כמו Airbnb, הצליחו ליצור אפקט עצום על התעשייה, מבלי להשתמש בטכנולוגיה מורכבת או חדשה שלא הייתה קיימת קודם. רכב אוטונומי וערים חכמות יתבססו על טכנולוגיה המוגדרת כ- High End, וכן יצירת אימפקט משמעותי על השוק. בחרנו להוסיף את ההתמחות הזו דווקא לתלמידי מערכות מידע בזכות היכולת לחולל שינוי תוך שימוש בידע טכנולוגי עדכני".

 

גולדשטיין הוסיפה עוד כי לבוגרי התוכנית יהיה יתרון משמעותי בשוק העבודה. "הם ילמדו לחשוב בצורה שונה, תוך מציאת דרכים חדשניות לפתרון בעיות ישנות על-ידי שימוש בטכנולוגיה להובלת שינוי וגמישות עסקית במציאת פתרונות. דרך זו תעניק יתרון אסטרטגי משמעותי לכל ארגון שבו יעבדו בתפקידי פיתוח, ניהול מערכות מידע או בתפקידים המשלבים ידע טכנולוגי עם שינויים אסטרטגיים בחברה. בנוסף, הם יוכלו לחבר בין מחלקות שונות בארגון ולמצוא פתרונות יצירתיים לפיתוח מהיר וגמיש של מוצרים ושירותים שהארגון לא הציע קודם לכן. היכולת לחשוב בצורה מקיפה, חדשנית ומגובה בידע טכנולוגי, תעניק יתרון אסטרטגי חשוב הן לבוגרים עצמם בתהליך חיפוש העבודה, והן לארגונים שיעסיקו אותם. חלק מהבוגרים יוכלו להשתלב בתפקידי מפתח מרכזיים יותר, כאשר נפתחות בפניהם אינספור דלתות חדשות גם בחברות שבהן הם מועסקים כיום".

ענת מוקטן.png

ענת גולדשטיין, ראש התתמחות החדשה 


בין הקורסים הבולטים שנלמדים במסגרת ההתמחות הייחודית בחדשנות דיגיטלית ניתן למנות:

  • יצירתיות בפתרון בעיות
  • חדשנות בין־לאומית ומולטי דיסציפלינרית
  • חדשנות בפיתוח מוצר דיגיטלי
  • מימון מיזמים חדשים דיגיטליים
  • פיתוח עסקי אג'ילי (Agile)
  • חדשנות מבוססת בינה מלאכותית ולמידת מכונה
  • ניתוח נתונים בנכסים דיגיטליי

במהלך שנות הלימוד הסטודנטים ישתתפו בסדנאות בלמידה מעשית וכן פיתוח פרויקט בפועל: הקורסים ישלבו למידה התנסותית תוך שיתוף פעולה עם חברות סטארט-אפ מ"גוגל קמפוס", עבודה עם מרכז החדשנות "אתחלא" בחולון, האקתון אונליין בשיתוף עם סטודנטים מאנגליה וצרפת, מנטורים מחברות הייטק וקרנות הון סיכון, ועוד.