כניסה

המסלול הירוק לקריירה - תכירו את בוגרת החודש שלנו

|

בלי פשרות, בלי ספקות – אבל עם המון חזון וגם לא מעט ניסיון שנצבר בלימודים. דרכה של בוגרת תואר ראשון בכלכלה וניהול באקדמית תל-אביב-יפו מפרויקט ירוק ביפו למשרה ניהולית בחברת ביטוח.

זוהי בוגרת החודש שלנו:


בוגרת החודש שלנו היא אלא חסונא, אשר סיימה תואר ראשון בכלכלה וניהול ועשתה פלאים בחממת היזמות באקדמית תל -אביב-יפו ואף זכתה לגייס כספים למיזם הירוק ישירות מהנשיא פרס. הניסיון הניהולי שצברה עוד במהלך התואר הוביל למשרה בכירה בחברת הפניקס.


לפני שמונה שנים גילתה אלא חסונה, ילידת יפו המתגוררת בה עד היום, כי היא יכולה לשנות את סביבתה באמצעות יוזמה ברוכה. לאחר שזכתה בתארים כמצטיינת מעורבות חברתית מטעם המל"ג ותוכנית אסותא לשנת 2012, אלא סיימה את לימודיה והמשיכה לקריירה בחברת ביטוח מובילה. כיצד הכל התחיל?אלא2.jpgהפכה את יפו לירוקה


בשנים האחרונות עקרונות של בניה ירוקה, קיימות ושמירה על הסביבה הם חלק בלתי-נפרד מהשיח הנוגע לתכנון עירוני, אך בשנת 2010 סטודנטית אחת עם חזון גדול החליטה לשנות את העיר בה היא חיה. לאחר מיפוי הסיבות להבדלים בין העיר יפו לשכנתה תל אביב במודעות סביבתית, באמצעות כלי מחקר שיושמו היטב, הבינה שהדרך לעיר ירוקה עוברת דרך מוסדות החינוך לגיל הרך. 


מתיאוריה זינקה אלא למעשה והחלה לנסות וליצור שינוי באותה שנה לנסות וליצור בעיר יפו. האקדמית תל -אביב-יפו לקחה חסות על היוזמה שזכתה לכינוי Utopia Green, ותלמידי בתי הספר היסודי בעיר מכיתות ד' ועד כיתה ו' זכו לסדנאות ללא תשלום, באמצעותן הוטמעו עקרונות וכלים לשינוי אורח חיי המשפחות בעיר. אלא מספרת לנו כי "הילדים למדו כיצד להקים גינה אקולוגית, על חשיבות המחזור, יתרון החיסכון במשאבים ואף דאגה לבעלי חיים". 


המיזם, שהוצג בפני הנשיא דאז שמעון פרס ז"ל, זכה לפרגון אישי ממנו – מימון של התכנית. באמצעותו גויסו מדריכים והסדנאות הועברו במגוון בתי ספר בעיר. התכנית של אלא הפכה מאוטופיה ירוקה למציאות מוריקה.


איפה אלא כיום? 


היוזמה הברוכה עדיין מקודמת בסיוע סטודנטים מדריכים, ואלא שליוותה את הפרויקט גם לאחר סיום לימודיה התקבלה לחברת הפניקס. הניסיון הניהולי שצברה כבר במהלך התואר היווה פקטור משמעותי בזכותו התקבלה לתפקיד נחשק בחברה.

"כמועמדת דתיה ערביה חששתי בהתחלה שדלתות מסוימות יסגרו בפני. הפניקס נפצה את החששות שלי", היא מוסיפה – "היום אני יודעת שכל מסיים תואר, לא משנה מאיזה מגזר – אם למד במקום הנכון וקיבל לא רק את הידע אלא גם את הניסיון, יכול להגיע לראיונות עבודה - ולהתקבל".


ומה היית ממליצה לסטודנטיות אחרות לעשות כדי להגיע לתפקידים נחשקים בתעשייה? 


"לפעול ולא לחשוש. כבר במהלך התואר, יזמות פותחת דלתות חדשות. כשמגיעים לראיון העבודה לא להסתפק רק במשרות המבוססות על הכרות עם שפה שניה אלא להעז יותר – אחרי התואר השמיים הם הגבול. היום אני שמחה לציין כי אני עומדת לפני קידום נוסף לתפקיד מנהלת סניף מכירות במחלקה הקמעונאית בפניקס". אלא, שלאחרונה התראיינה בטלוויזיה בתוכנית בערבית כמנהלת בחברת הפניקס, בהחלט פתחה דלתות רבות לרבות כמוה.