כניסה

אג"ח חברתית – קורס א־סינכרוני חדש במנהל עסקים

|

האקדמית תל־אביב־יפו שמחה להציג את הקורס הא־סינכרוני החדש - מנהל העסקים (ללימוד מקוון) המעניק אפשרות להתחבר לעולם המרתק של יזמות חברתית ולשנות את העולם בדרך שלכם, עם מיזם חדש שבו תוכלו ליישם פרויקט חברתי רווחי.

בשנים האחרונות העולם עובר מהפכה. מחד, אנו רואים את הצורך ביצירת הזדמנויות חדשות לקבוצות אוכלוסייה מוחלשות ושימור הסביבה שלנו, ומאידך אנו רואים את המאבק הגובר של עמותות וארגונים לשמור על רווחיות כדי להמשיך לתת.


מהן אג"ח חברתיות?


אגרות חוב חברתיות הן מוצר שנועד לגיוס כספים לפרויקטים חברתיים ומותנה בהצלחתם. פרויקטים אלה יכולים לשרת קבוצת אוכלוסייה בחברה, עיר או ממשלה. התשואה המתקבלת מהשקעה זו תלויה בהצלחתו של הפרויקט. הממשלה מחזירה למשקיעים את הקרן ואת התשואה בהתאם להצלחת הפרויקט החברתי. לכן, יש חשיבות גבוהה בתכנון פרויקטים שיכולים להוות תרומה חברתית משמעותית ולממן את עצמם, כמו גם להחזיר למשקיעים את התשואה בגין ההשקעה בפרויקט.

בקורס נלמד המודל הייחודי של השקעות האימפקט, כיצד לתכנן פרויקט שיכול לסייע לחברה ועדיין להיות רווחי ואיך לשלב בין האינטרסים הנוגדים לכאורה של כל הצדדים כדי ליצור מודל של WIN-WIN לכולם. כיום, אנו רואים פרויקטים ומיזמים רבים בעולם שמתחילים בדרך זו ומהווים פתח לשינוי פנים שונים בתחומי הרווחה, החינוך הבריאות ותחומים נוספים. האקדמית תל־אביב־יפו חרטה על דגלה בעשורים האחרונים את המחויבות החברתית כערך עליון וכעת שמחה ליצור אקו־סיסטם חדש של יזמות אימפקט המייצרת השפעה אמיתית גם בישראל.


על הקורס


הקורס הייחודי זכה במענק מקרן אדמונד דה רוטשילד, והוא תוצר של שיתוף פעולה בין־לאומי עם חברת SFI המייצרת את האג"ח החברתית היחידה בארן וכן אוניברסיטת בוצ'וני שבאיטליה.

כדי להקל על הסטודנטים ללמוד בזמנם החופי הוקלטו תשעה שעורים לצפייה א־סינכרונית, ונוספו ארבעה שיעורים המועברים בזמן אמת כדי ליישם את החומר הנלמד ולתכנן פרויקטים של יזמות אימפקט, תוך יצירת אג"ח חברתית בכוחות עצמם. תהליך זה יכלול: זיהוי בעיה חברתית, בניית תוכנית התערבות מתאימה, הגדרת מדדי הצלחה ומידול כלכלי. הקורס הוא קורס בחירה לתלמידי תואר שני במנהל עסקים בבית הספר לניהול וכלכלה, ועתיד להיות חוץ בית־ספרי.


פרטים נוספים על הקורס ושאלות נוספות ניתן להעביר למרכזת הקורס ד"ר רחל אזוראל כאליפא באמצעות כתובת הדוא"ל Rachel.calipha@gmail.com