כניסה

רוצים קריירה בהייטק? הכירו את עופר היימנס

|

יש לכם סקרנות טבעית? צעדתם צעד ראשון ומשמעותי בדרך לקריירה אפשרית בהייטק. דובלו, חברה העובדת עם מעל 500 לקוחות ב-80 מדינות בעולם, מחפשת בדיוק אנשים כמוכם.

 

ב-9.5 יגיע מנכ"ל דובלו, עופר היימנס, ליריד התעסוקה השנתי של האקדמית תל אביב-יפו, כדי להיפגש עם בוגרים וסטודנטים ואולי לפתוח לכמה מהם פתח לקריירה מרתקת, עשירה ומגוונת אצלו בחברה. מבחינת עופר, מדובר ללא ספק בסגירת מעגל, שכן אף הוא החל את דרכו המקצועית בעולם חברות ההזנק באקדמית:

 

 

"למדתי לתואר ראשון בניהול וכלכלה. באקדמית בחרתי היות והשותף שלי, אסף קזורר אשר איתו שירתתי בצבא היה תלמיד האקדמית במסגרת תוכנית מעוף והחלטתי ללכת בעקבותיו. בתור בוגר יחידת ממר"ם בצבא, הרגשתי שהידע שלי בתחום המיחשוב רחב מספיק והעדפתי לפתוח אופקים וללמוד את מה שעניין אותי ומה שהרגשתי שיתרום לי הכי הרבה להמשך הקריירה ולכן בחרתי כלכלה וניהול.

 

 

במפתיע, אני חושב שלקחתי כמעט מכל קורס שעברתי חלק מסויים שעזר לי בשלב מסויים במהלך הקריירה. מושגי היסוד מקורסי חשבונאות סייעו לי רבות, קורסי הכלכלה, אקונומטריקה, סטטיסטיקה אפילו קורסי החובה באנגלית עסקית סייעו לי.

 

קצרה היריעה מלהרחיב אבל אני באמת חושב שהתוכנית בנויה כך שתצייד את הסטודנט עם מגוון רחב של כלים להמשך החיים. לסטודנט במהלך התואר הייתי ממליץ לנסות ולמצות מכל קורס את העקרונות שעומדים בבסיסו של הקורס ולוודא שהעקרונות מובנים לך. הרבה סטודנטים מתרכזים בלהשיג ציון כמה שיותר גבוה ופחות בחהבין לעומק את העקרונות ומהות הקורס. דעתי היא שאותו בסיס ועקרונות הם אלו שילוו את הסטודנט בהמשך דרכו ויעזרו לו.

 

עופר לא המתין הרבה והקים את דובלו כבר במהלך הלימודים:

 

במקביל לתחילת הלימודים פתחתי עם השותף שלי, אסף קזורר , את החברה שלנו (Dooblo) ומאז ועד היום אני שם, ועושה כל תפקיד שמאפשר לחברה לצמוח.

 

מה עושה חברת Dooblo?

 

 

Dooblo  פיתחה מערכת שלמה המאפשרת למכון המחקר לבצע מחקרי פנים אל פנים בשטח באמצעות טאבלטים וסמארטפונים כתחליף לשימוש בעט ונייר. המערכת של Dooblo מאפשרת ללקוח לבצע את אותו פרוייקט מחקר רק בקצב מהיר פי 2, בחצי מהעלות המקובלת ובאיכות גבוהה פי 10 ויותר מהמקובל במחקרי עט ונייר.

 

הלקוחות שלנו הם מכוני מחקר שיווקי בשווקים המתפתחים ובין הלקוחות הגדולים אפשר למצוא חברות כמו Nielsen, Gallup, TNS, Ipsos ועוד רבים וטובים.

 

 

מהו הפרופיל שאתם מחפשים במועמדים לתפקידים בחברה? מה היית ממליץ לסטודנטים או לבוגרים המבקשים להגיש מועמדות? 

 

ב-Dooblo אנחנו משלבים הרבה סטודנטים ובוגרים בחברה. חלק מעובדי החברה התחילו כסטודנטים והשתלבו לאחר מכן כבוגרים. Dooblo עובדת עם לקוחות ממגוון ארצות ותרבויות ושמה דגש על שירות ברמה גבוהה מאוד. על כן, אנחנו מחפשים מועמדים למשרות תמיכה טכנית ברמה גבוה הדורשת יכולת תכנות וסקריפטינג. מתאימים סטודנטים למדעי המחשב או מערכות מידע בעלי אנגלית טובה, הבנה טכנית וסקרנות טבעית. למי שמבקש להגיש מועמדות אלינו או לכל חברה אחרת הייתי ממליץ להשקיע כחצי שעה ללמוד על החברה, תחום עיסוקה ולקוחותיה.

 

 

ולסיום, טיפים לבוגרים ולסטודנטים בדרך להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה:

 

לא להתייחס אף פעם לשכר או להטבות, תמיד לתפקיד. גם אחר כך, בהמשך הדרך. תמיד להעדיף תפקיד עם יותר אחריות ויותר אפשרויות להתפתח מקצועית וניהולית מאשר תפקיד פחות מאתגר אך שמשלם יותר טוב. אם תקפידו על זה, השמיים הם הגבול.

 

84487-divur invite STD 600x600px-1215.jpg