כניסה

מספסל הלימודים – אל מושב בכנסים

|

גם אנחנו אוהבים סגירות מעגליםגאים לארח במסגרת ימי העיון והכנסים שאנו עורכים בוגרות ובוגרים שהחלו את צעדיהם הראשונים על ספסל הלימודים בקמפוס האקדמית. החודש התקיימו שני כנסים ובהם נרשמה נוכחות מרגשת של תלמידינו. אז חשבנו: למה לשמור את הגאווה הזו רק לעצמנו?


מימין לשמאל - איתן קורן ושימי - קרדיט - כפיר סיון.JPG

 

כנס חשיפה של שוק ההון ומועדון שוק ההון  

כ-80 משתתפים - סטודנטים לתואר ראשון ולתואר שני מביה"ס לניהול וכלכלה, מרצי מסלול שוק ההון, ובוגרי התוכנית לתואר ראשון בכלכלה וניהול, לקחו חלק בכנס שנערך אך לפני שבועיים על ידי ד"ר רחלי אזוראל כאליפאראש מסלול שוק ההון וד"ר שירית כתב-הרץראש התוכנית לתואר ראשון בכלכלה וניהול, בשיתוף מרצי מסלול שוק ההון. 

  

מעניין במיוחד היה פאנל אותו איישו שלושה מבוגרי בית הספר: שימי בוחסירה, קורן כץ (שניהם מפסגות בית השקעות) ואיתן יונסי (מרווחים שוק הון), שלושה בוגרים שהפכו לחלק משוק ההון הישראלי. 

הבוגרים הדגישו את התרומה של ההתמחות המעשית במסגרת התואר, התמחות שחשפה אותם עוד במהלך לימודיהם לשוק האמתי, אפשרה להם לצבור ניסיון וקשרים ובזכותה השתלבו היטב בשוק העבודה. הבוגרים אף המליצו לסטודנטיות ולסטודנטים ללמוד קורסי הכנה לקראת מבחני הרשות לניירות ערך כבר במהלך לימודי התואר. 

 

את הכנס המיוחד קינחה הרצאתה של הגברת טלי הוברסמנכ"לית הכספים של שופרסל. הובר תיארה את הניהול של חברה קמעונאית בסדר גודל כזה - בהיבט האסטרטגי ובהיבט הפיננסי. 


Screenshot_1222222.jpg

 

כנס ספרות ילדים 

החודש התקיים באקדמית  כנס בהשתתפות מיטב סופרות וסופרי הילדים ואנשי המקצוע מתחום הטיפול והמדיניות הציבורית. הכנס עסק בהיבטים שונים של ספרות וספרי ילדים. ​תחילת הכנס בסמינריון של ז'נט גופמן מאנע שסיימה לאחרונה את לימודי מדעי ההתנהגות באקדמית, תחת הנחייתה של ד"ר הדס ירון מסגנה באקדמית תל-אביב-יפו. "נתבקשתי על ידה לבחור נושא מעניין, שבדמי", מספרת ז'נט, "עם גב כזה מהמרצה באקדמית הרגשתי שאני יכולה לבחור בנושא 'ספרות ילדים ככח שמניע תהליכים פוליטיים'." 

לא מכבר פנתה ד"ר ירון מסגנה אל ז'נט והציעה לה להפוך את הסמינריון לכנס אקדמי מקצועי, יחד עם ורד כהן ברזילימייסדת Novel Rights. "הדס אפשרה לי להיות שותפה פעילה בכל התהליך, גישה שלא רק קידמה אותי מקצועית אלא גם אפשרה לי להתנסות בארגון וניהול הפעילות." 

ז'נט, כיום מסטרנטית באוניברסיטת בר-אילן, מספרת על הנושא המרתק: "מדובר בתחום חדש, שכן עד המאה ה-19 לילדים לא היה מעמד משלהם ולכן גם לא ספרים שנכתבו במיוחד עבורכם. אבל כיום, שפע הספרים לילדים הוא בשיא של כל הזמנים. וכך, בכסות של מוצר אחראי ובקונטקסט של עולם תוכן חינוכי, שוטחים ספרי ילדים רבדים של טקסטים ואמירות שמתווכים סדר חברתי, אג'נדה פוליטית ונורמות לאומיות. אם תרצו  מדובר במשרוקיות בתדרי קול בלתי-נשמעים, לכאורה." 


לא פשוט להוביל מחקר בתחום כזה, כסטודנטית, חוקרת וכמנהלת כנס אקדמי, מדובר בתחום שעלול להיות נפיץ פוליטית. "הדס ירון  כמו גם מרצות ומרצים נוספים, העניקו לי לא מעט כלים מקצועיים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהמתודולוגיה שלי עד היום. באקדמית למדו אותי לחשוב באופן עצמאי ולשלב ידע שנרכש. אני זוקפת את הצלחת הכנס ואינספור המיילים שאני מקבלת מאז הכנס לכל אלה", מסכמת ז'נט, עם הפנים קדימה: "הכנס הוליד שיתופי פעולה והזמנות לתכניות חינוכיות המיועדות לילדים ומבוגרים כאחד, שעיקרן קידום צדק ושוויון באמצעות ספרות ילדים." 


לכתבה אותה כתבה ז'נט בנושא הכנס על ספרות ילדים:

https://www.onlife.co.il/news/society/education/175430