כניסה

ברכת פרופ' שלמה בידרמן לכבוד חג הפסח

|

חברות וחברים יקרים,


יש הרואים את היציאה מעבדות לחירות כאירוע חד פעמי, שעל פי רוב נקבע לו מועד המציין אותו – מעין תמרור דרכים שקובע את הגבול שבין שעבוד מכאן וחופש מכאן. במבט ראשון, "יציאת מצרים" היא אירוע מסוג זה: מיידית, חפוזה, מבוהלת. אבל במבט שני יש בכינונה של החירות הזו גם מרכיב רציף, הולך ונמשך. בכל דור ודור אנו מחויבים לראות עצמנו כאילו אנו עצמנו יצאנו משם. אלא שבכל דור ודור מתפרשת חירות זו בדרך משלה.


המכללה שלנו רואה עצמה מחויבת אף היא לאותה יציאה משעבוד לחירות. השנה אנו מציינים מחצית יובל: שנים לא מועטות בהן לא רק סיפרנו אלא גם תרמנו ליציאת מצרים אקדמית – ליציאה מכבלי מוסדות השכלה גבוהה בלעדיים ולהנגשת חופש בחירה לרבבות סטודנטים ישראלים. על כך אנו גאים ולכך אנו ממשיכים להיות מחויבים.


חברי חבר הנאמנים שלנו, כל אחת ואחד בתחומו, תומכים במפעל שאנו מייצגים ומממשים. תמיכתכם היא רכיב כה חשוב ביכולתנו לצלוח שוב ושוב את הדרך שאנו מתווים בפני הסטודנטיות והסטודנטים שלנו. זוהי הדרך משעבוד מחשבתי אל חירותה של המחשבה, מצרות המבט של הדוגמטי אל החופש לתהות, להטיל ספק, לבקר. האמון שאתם נותנים בנו הוא בעת ובעונה אחת גם אמונכם בחירות ההשכלה האקדמית בישראל. על כל אלה אנו מודים לכם מקרב לב.


כתשורת חג צנועה אני מצרף כמה תמונות המתעדות שני אירועים מרחיבי-דעת שמסמלים את ייעודה של המכללה, שנערכו בשבוע שעבר: האקתון רב-משתתפים בו נטלו חלק סטודנטיות וסטודנטים מוכשרים וחרוצים שהזמינו מפתחים, יזמים, ומנטורים מחברות הייטק מובילות וגייסו ספונסרים ליממה שלמה של מרתון תיכנות סוער אל תוך הלילה, רצוף באתגרים מתחום הבריאות, הכושר, איכות החיים והסביבה. במקביל קיימנו את "יום המתכנתים הצעירים" במסגרתו כ-300 (!) תלמידי כיתות ג' עד ו', חניכי עמותת חינוך לפסגות, עבדו על פרויקטים ממוחשבים עם הסטודנטים שלנו, במסגרת הקורס ההתנסותי 'כלים ושיטות מודרניות ללימוד תכנות לילדים ונוער'.


אני מאחל לכם ולבני משפחתכם חג פסח שמח וחג אביב מאיר.


שלכם,

שלמה בידרמן

נשיא המכללה


10592-37_pics_b5.jpg


WhatsApp Image 2019-04-11 at 10.51.20 AM(1).jpeg

תמונות מתוך האקתון 2019 המכללה האקדמית תל-אביב-יפו (תמונות מאת: גלי זקרויסקי)

WhatsApp Image 2019-04-11 at 10.51.20 AM(2).jpeg

תמונות מתוך האקתון 2019 המכללה האקדמית תל-אביב-יפו (תמונות מאת: גלי זקרויסקי)


WhatsApp Image 2019-04-11 at 10.51.20 AM(3).jpegתמונות מתוך האקתון 2019 המכללה האקדמית תל-אביב-יפו (תמונות מאת: גלי זקרויסקי)


WhatsApp Image 2019-04-11 at 10.51.20 AM(2).jpeg

תמונות מתוך האקתון 2019 המכללה האקדמית תל-אביב-יפו (תמונות מאת: גלי זקרויסקי)