כניסה

בנו של תורם בניין ווסטון ביקר באקדמית

|

בתחילת החודש הגיע אריק ווסטון לביקור ראשון בישראל על מנת להתרשם מהפרויקטים המגוונים להם תרמו הוריו, ג'ודי וג'וש ווסטון. כחלק מהביקור הגיע מר ווסטון עם אשתו למכללה להתרשם מתרומתם המשמעותית של הוריו להקמת הבניין למדעי המחשב הנקרא על שמם.  

 

ווסטון.jpg


מר ווסטון, שהגיע לביקור בישראל מטעם קרן ת"א לפיתוח יחד עם אשתו ברברה ובת דודתו מיכל, סיירו בקמפוס המכללה וקיבלו הסבר על ההיסטוריה, המבנה והחזון מליאת וייס-שחף, סגנית הנשיא לקשרי חוץ, פגשו את פרופ' גדעון דרור, דקן בית הספר למדעי המחשב, ושמעו על הפעילות האקדמית בבית הספר. כחלק מהגישה של בית הספר, סיפר פרופ' דרור על שילוב מרצים מומחים מהתעשייה בתכנית הלימודים, וכי הסטודנטים משתלבים בפרויקטים מהתעשייה כבר במהלך התואר. בפרויקטים אלה נדרשים הסטודנטים להציע פתרונות, ליזום, לפתח, לעבוד בעבודת צוות ואף להוביל פרויקטים בעולם ההיי-טק האמיתי. השילוב של התעשיה בהכשרת הסטודנטים לתואר ראשון משפר משמעותית את יכולתם להיקלט באופן מהיר וחלק כאנשי מקצוע בתעשית התכנה.

 

עוד סיפר פרופ' דרור על התכניות להנגשת השכלה איכותית לאוכלוסיות שלא קיבלו הזדמנות בעבר להשתלב בתואר במדעי המחשב. כחלק מכך תכנית הכיתה המתוגברת בבית ספרו - תכנית ייחודית המתנהלת לאורך השנה הראשונה של התואר הראשון במדעי המחשב. לתכנית מתקבלים סטודנטים שלא עמדו ברף הקבלה הגבוה לתואר, אך ניתנה להם הזדמנות נוספת והתאפשר להם להיכנס לתכנית זו המתפרסת על שלושה סמסטרים, בה מקבלים הסטודנטים שעות תגבור והעשרה נוספות על מעבר לתכנית הרגילה. סטודנטים בתכנית, המשלימים בהצלחה את שנת הלימודים הראשונה, ממשיכים ללמוד כסטודנטים מן המניין, וכל שנה לפחות סטודנט/ית אחד/ת הופכים להיות מצטייני דיקן ואף מצטייני נשיא.