כניסה

"הכל התחיל מסטארט אפ קטן": הקריירה הטראנס אטלנטית של גל אביב

|

הבוקר של גל אביב מתחיל קצת לפני הבוקר הגנרי של כולנו. הוא מתעורר ב-05:30, יוצא לסיבוב עם הכלב טומי, עובר על המיילים שהגיעו במהלך הלילה ואז מתחיל את יומו בשיחות טרנס אטלנטיות לחוף המערבי של ארצות הברית. ככה זה כשעובדים מסביב לעולם, מנהלים עשרות עובדים ועל הדרך מתחזקים זוגיות ומשאירים עוד כמה דקות לתחביבים. עבור גל אביב, סמנכ"ל הפיתוח (VP of Engineering) בחברת הפרסום הדיגיטלי Fyber, מדובר, כאמור, בשגרה. מאז שהוא זוכר את עצמו עסק בוגר האקדמית בתפקידים ניהוליים. "התחלתי בגיל 20, כשעבדתי בחברת תוכנה כשלמדתי לתואר הראשון. היות ולמדתי במסגרת העתודה האקדמית, זכיתי בהמשך לנהל צוותי פיתוח עוד במהלך השירות כקצין ביחידת הפיתוח של חיל האוויר", הוא נזכר. "לאורך הדרך תמיד הקפדתי להישאר קרוב לפיתוח ולטכנולוגיה, אבל היה לי חשוב להיות מסוגל להוביל צוות ולייצר ערך בקנה מידה משמעותי".


מה דורשת יכולת ניהול?
"יכולת ניהול מורכבת לדעתי מתכונות אופי מתאימות, תמיכה מקצועית של הסביבה והשכלה רלוונטית. נכון להיום אני נמצא באמצע הלימודים לתואר Executive MBA באוניברסיטה העברית, שמעשיר מאוד את התפיסה והיכולות הניהוליות שלי. עם זאת אני מאמין שהתכונות החשובות ביותר כדי להוביל ולהביא להישגים הן אכפתיות מאנשים וחוסר פשרות בכל הנוגע למקצוענות".

 

לג'וב הנוכחי בחברת הפרסום הדיגיטלי (AdTech) הגיע לאחר שחיפש חברה קטנה לעבוד בה. לפני ארבע שנים הצטרף לסטארט אפ הישראלי Inneractive כדי להוביל צוות פיתוח קטן שיפתח מחדש את התשתיות הטכנולוגיות. לאורך השנים הצליחה החברה מעל ומעבר למצופה, ולפני מספר חודשים נרכשה על ידי חברת Fyber תמורת 86 מיליון דולר. בהמשך מונה אביב להוביל את מחלקות הפיתוח בקבוצה הגלובלית ובמסגרת תפקידו מנהל את קבוצות הפיתוח בישראל, סן פרנסיסקו וברלין.

 

גל אביב.jpg
חיפש לעבוד בחברה קטנה. גל אביב

 

כיצד נראה כיום יום עבודה אופייני שלך?
"בשעות הבוקר המוקדמות מאוד אני עובר על מיילים מהלילה ביחד הקפה, ובדרך כלל מנצל את השעות המוקדמות ואת הדרך למשרד לשיחות לארצות הברית, שם עדיין ערב. היום במשרד נפתח בישיבת הנהלה של מחלקת הפיתוח, שלא נמשכת יותר מרבע שעה ותמיד מתקיימת בעמידה. רוב היום שלי מרוצף בפגישות, תכנוני עבודה ובקרה, אבל מאז ומעולם הקפדתי לא להתרחק מהטכנולוגיה. לצערי, היום אני כבר לא מעורב לפרטי פרטים באופן המימוש המדויק של כל הפיתוחים ברחבי הקבוצה, אך מקפיד להכיר את הטכנולוגיות הנבחנות ולקחת חלק בכל בחירה טכנולוגית משמעותית או פרויקטים רחבי היקף. את היום אני מסיים בסביבות 19:00 או 20:00 ומשתדל לנצל את הזמן הפנוי לבילוי עם בת הזוג אוריאן, או לספורט שאני אוהב כמו ריצה או שחייה, שעליהם קשה לי לוותר אבל לצערי נדחקים לרוב לשעות הערב המאוחרות. בשעות הלילה אני משתדל לעבור על נושאים דחופים שדורשים מענה או התעדכנות בטכנולוגיות וחידושים בתחום"


באקדמית למד אביב לתואר ראשון במדעי המחשב, ורואה קשר ישיר בין לימודיו לעיסוקו הנוכחי: "גם היום לאחר שנים באקדמיה ולימודי המשך שונים, אני עדיין רואה את הערך של התואר הראשון ובפרט לימודי הליבה שהיו ברמה גבוהה והקנו לי בסיס חזק ויציב להתפתחות מקצועית", הוא אומר. "אין לי ספק שרבים מהערכים המקצועיים שמלווים אותי קשורים להבנה מעמיקה של היסודות עליהם בנויים מדעי המחשב ועולם המחקר והפיתוח".

 

במסגרת עבודתו מבלה אביב לא מעט זמן בשמיים במטוסים במסגרת נסיעות עבודה. את המעבר המהיר בין אזורי זמן שונים הוא רואה כאתגר אישי וניהולי, ומנצל את "זמן האוויר" לקריאה, ביצוע מטלות הגשה לאוניברסיטה או השלמת שעות שינה. "למרות שהיום נסיעות רבות יכולות להיחסך תודות לטכנולוגיה, במקרים רבים אין תחליף למפגש פנים אל פנים. בסופו של דבר שיתוף פעולה וגישה חיובית הם תנאי להצלחה, ואת אלו קשה לייצר דרך מסך מחשב או רמקול של דיבורית".


מה הסיפוק הגדול ביותר בעבודה שלך?
"השנים ב- Inneractive עד ל"אקזיט" היו מדהימות – מבחינה טכנולוגית, מוצרית ועסקית. זכיתי להיות חלק מתהליך של בניית טכנולוגיה וגדילה לקנה מידה גלובלי. הסביבה האנושית והמקצועית המדהימה אפשרה לנו גם להקים לאחרונה את מיזם Cloud School בשיתוף עם עמותת "תפוח". מדובר במיזם חברתי אשר במסגרתו אוכלוסיות שונות זוכות להיחשף וללמוד את עולם הפיתוח בסביבות ענן, מערכות אלסטיות, ספריות קוד פתוח עדכניות והיכרות עם טכנולוגיות Big Data".

ו

לסיום - איפה אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?
"בקצב הנוכחי מאתגר לחזות חמש שנים קדימה, אך המיקוד כרגע הוא על הובלה טכנולוגית של הקבוצה ומיצובה כאחת מחמשת חברות ה- AdTech המובילות בעולם. היופי בטכנולוגיה ובעולם ההיי-טק הוא שהאתגר הבא תמיד נמצא מעבר לפינה".