כניסה

הכירו את גלי אריאלי

|

הכירו את גלי אריאלי, בוגרת בית הספר למדעי ההתנהגות, וכיום מנהלת את קבוצת APM, חברת השמה שמתמחה בהיי-טק. בדקנו איתה איך נראה שוק העבודה כיום ומה היא ממליצה לעשות על מנת למצוא עבודה

השינויים בשוק העבודה בעשור האחרון, יחד עם פיתוחים טכנולוגיים ועליית קרנה של המדיה החברתית, הביאו לשינוי גם בעולם גיוס והשמת העובדים. פגשנו את גלי אריאלי, בוגרת לימודי מדעי ההתנהגות באקדמית ת"א-יפו.

גיוס עובדים בעידן הרשתות החברתיות והסלולר – איך זה עובד?


"שוק העבודה הוא דינאמי, ובהייטק נראה שיש צמיחה וביקוש רב", אומרת אריאלי ומדגישה שהשינוי מתבטא בעיקר בתחומי ההנדסה והתוכנה. "הטכנולוגיה מאפשרת לנו להגיע מאד מהר לכל מי שאנחנו רק רוצים. הכל נגיש – מה שלא השתנה זה הכח שלי כחברת השמה 'לחזר', לשכנע, להציע ולבקש ממועמדים להגיש מועמדות למשרות".


גם היום, עם כל השינויים בשוק העבודה, אריאלי טוענת שאין תחליף לתיווך שבין חברה ההשמה לחברה המגייסת עובדים – "כשחברה מוציאה פרופיל של משרה, אני, בעזרת הרשת, יכולה לאתר את האנשים המדויקים ביותר, בשלב הראשון, לפי תחומם המקצועי. אבל זה לא מספיק".

לאחר האיתור הראשוני, יש נטייה לחשוב שכאן נגמרת העבודה של חברות ההשמה, אבל אריאלי מספרת שכאן העבודה רק מתחילה כי לרוב "אנשים עובדים יצטרכו סיבות מאד משכנעות ללכת להתראיין במקום עבודה חדש, ורק יועצי השמה מקצועיים והבנה בתחום יוכלו להראות למועמד את הכדאיות בהגשתו להתמודד על משרה. תהליך כזה יכול לקחת גם חודשים".


היא מסכמת ואומרת שתהליך הגיוס הפך להיות אולי קל יותר מבחינת מציאת מועמדים, "אבל יותר מתוחכם בדרך הבאתם לראיון".
https://cdn-media.web-view.net/i/3eaeawuw/gali.JPG
מדוע בחרת ללמוד דווקא מדעי ההתנהגות?
"בצורה הכי מופשטת של זה – אני מאד אוהבת אנשים. אני אדם של אנשים. אני אוהב להתבונן בהם, להקשיב להם, לצפות בהם ואותם", מעידה על עצמה אריאלי, ומספרת שעולם ההשמה כולל בתוכו מגוון רחב של התמודדויות בדיוק מהסוג הזה – "זה עולם מרתק מאד שעוסק באנשים. הכי כיף ומגש אותי בכל פעם מחדש למצוא למישהו עבודה. יש בזה סיפוק שאי אפשר לתאר".


גם כשאדם מתלבט בין 2 הצעות, אריאלי מספרת שהיא אוהבת ללוות את המועמד ברגעים המשמעותיים, "אני אוהבת להשפיע, לייעץ ולגרום לאדם לקבל החלטה ממקום מושכל".


הרבה מהאמביציה שיש לה היום, יחד עם הרצון לעזור והאהבה לעבודה עם אנשים, פיתחה במהלך תקופתה כסטודנטית במכללה. "זכורה לי חברותא מאד טובה, אנשים איכותיים, מגוון מרצים מצוינים ותכנים מעניינים. זכורה לי סוג של אינטימיות וקירבה בינינו הסטודנטים לסגל, שמאד אהבתי". כששאלנו אותה מה היא לקחה איתה כסטודנטית מהמכללה, שמלווה אותה עד היום, ענתה אריאלי בצורה מפורשת שהיא למדה להגיע למטרות – "להתמיד ולהשקיע, להתאמץ בשביל להצליח. זה היה חזק אז ,ועד היום זה כך – זה אתגר שקיים כל הזמן. גם הקשבה. באמת להקשיב למישהו אחר ולהבין שיש אנשים שיודעים יותר טוב ממך".


מה יעזור למי שמחפשים היום עבודה?
"תהיו מצוינים במה שאתם עושים. תצטמצמו למשהו אחד שאתם אוהבים וממש טובים בו – תפתחו אותו – ותחפשו עבודה רק באופן ממוקד".
בנוסף, מציעה אריאלי לתכנן קדימה. "חשוב היום מאד לתכנן את הקריירה, ולהקדיש הרבה מחשבה לשאלה 'מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול?'. קשה מאד להחליט בגיל 38 לעשות הסבת מקצוע. השוק אוהב אנשים מקצועיים שצמחו בנישה מסוימת, והם מקצועיים ומצוינים בה".

אריאלי בת 34 ורואה את עצמה ממשיכה להתפתח בתחום ההשמה בכלל ובחברת APM בפרט. זה לא מפריע לה לנהל משק בית עם בעל אוהב ו-2 בנות מקסימות בנות 4 ושנה וחצי. "זה שלב בחיים בו המשפחה וגידול הילדות הוא עיסוק מרכזי ותובעני. בשילוב עם העבודה, אין הרבה פנאי לדברים אחרים". 

 

איך את מצליחה לשלב משפחה עם קריירה?
אני אמא לשתי בנות, אלונה בת 6 ונוגה בת 3.  חשוב לי מאוד להיות נוכחת בחייהן , כך שאני קמה מאוד מוקדם, ומתחילה את יום העבודה שלי כבר בשבע בבוקר.
בבקרים בעלי מארגן את הבנות לגנים, זאת כדי ששלוש פעמים בשבוע אוכל להוציא אותן, וכמעט שאיני מוותרת על זה
פעמיים נוספות אני נשארת עד מאוחר בעבודה .
חשוב לי מאוד שנשחק ונהייה כמה שיותר יחד, שנאכל ארוחות משפחתיות בערב, כשהן כבר ישנות, אני עובדת עוד קצת מהבית.
בסופו של עניין, זה נותן הרבה פרופורציה לשלב את שני הדברים, וזה חשוב לי שהן יראו אותי אוהבת את מה שאני עושה, קמה בשמחה ליום עבודה את הקשרים שיש לי במקום העבודה, אני הרבה משתפת אותן ומספרת להן על מה שעובר עלי והן שותפות.