כניסה

אומנות תל אביב-יפו

|

קמפוס האקדמית ממוקם במתחם הפסטורלי הציורי של תל אביב-יפו ומוקף ביצירה. החל מבתים היסטוריים באזור שהפכו למוזיאון ועד למרכזים רוחניים מעוצבים בסגנונות אירופאים שונים. נצא לסיור וירטואלי קצר במתחמי האומנות, האדריכלות והיצירה ממלאי ההשראה של תל אביב-יפו. 


מוזיאון אילנה גור 

מוזיאון אילנה גור הוקם ביוזמתה של האומנית המיוחדת מטבריה במבנה מהמאה ה-18 ששמש כחאן יהודי. כיום, מוצגות במוזיאון שלל יצירות של אומנים ישראלים ובינלאומיים. הן הבניין והן יצירות האומנות בתוכו מעניק הצצה לחדוות היצירה האנושית שאצרה גור במשך השנים. במקום מוצגות כמובן גם יצירותיה של אילנה.   

כתובת: רח' מזל דגים 4 


כנסיית סר פטרוס הקדוש 

מי שמתחבר לאדריכלות הקלאסית ביפו יגלה כי נשימתו נעתקת כאשר הוא פוסע במתחם בעל הקירות המרהיבים של כנסיית פטרוס הקדוש. המקום הפך למעין מוזיאון הכולל עיטורי זכוכית צבעונית המציגים את מיטב האומנות האירופית ויצירות אומנות התלויים על הקירות. הסגנון המיוחד של הבנייה כמעט ונשכח וכנסייה זו מחברת אותנו לעבר המרהיב של העיר יפו כמתחם שמשך אליו את כל הדתות ובו הם יצרו את החיבור המופלא בין האומנות לתפילה. 

כתובת: רח' ככר קדומים 2 


מגזין 3  משטוקהולם ליפו 

מגזין 3 בשטוקהולם פתח חלל תצוגה מרהיב לאומנות עכשווית ברח' עולי ציון 34. במתחם ניתן להתרשם מיצירות של אומנים בינלאומיים בתערוכות מתחלפות במתחם המרהיב בעל החלונות המקושתים. תלמידי בתי הספר השונים לאומנות מגיעים למתחם ונפגשים לעתים עם האומנים או עם יצירותיהם המוצגות במוזיאוני קונספט שונים ברחבי העולם. 

כתובת: עולי ציון 34 


צדיק גלריה לאומנות האפשר 

גלרית צדיק שונה מהמוזיאונים המציגים את יצירות האומנות של אומנות מפורסמים. כמעט בהתרסה היא יוצאת אל מול התפישה של האומנות כמכשיר כלכלי ומאפשרת לכל אדם ליהנות מיצירות אומנות פרי ידם של אומנים מקומיים. היצירות נמכרות בגלריה ללא חוזים בלעדיים עם האומנים. במקום הוצגו בשנים האחרונות תערוכות של שקד אביב, דוד טרטקובר, דליה בכר, הגר קדימה ואומנים אחרים.  

כתובת: שמעון הצדיק 16 

 

 

גלריה עינגע 

גלרית עינגע הממוקמת בדרום תל אביב הוקמה  על מנת ליצור מרחב בו אומנים שונים יכולים להציג את יצירותיהם, להפגש עם אוצרים לצד חובבי אומנים ולהתפתח גם לתערוכות מעבר לים. בחודש האחרון, לדוגמה, הוצגו בגלריה יצירותיהם של שי אזולאי  בתערוכת "קיצור שולחן ערוך", עדן בנט ויערה אורן וקבוצות שונות של אומנים שהשתתפו בתערוכה קבוצתית.  

כתובת: בר יוחאי 7