כניסה

עולם הקריירה מחפש Disruption

|

10592-4_pics3.jpg


​ברוכים הבאים לעתיד, כלומר לשוק התעסוקה של היום, שמשנה את צורתו בקצב שעוד לא הכרנו: שוק תעסוקה שמבחין בין "עובדים" ל"מומחים" ומאתר דפוסי התנהגות וחשיבה בקורות החיים שלכם. סוסי עבודה זה של פעם – המעסיקים של היום מחפשים זיקיות ויודעים להעריך ולתגמל אנשים שקוראים את המציאות ומתאימים את עצמם אליה. קריירה – הדור הבא:


שגיאה היסטורית התקבעה בהגדרה לתיאוריית האבולוציה, לפיה החזקים שורדים. ולא היא. מתברר, שדארווין לא דיבר כלל על חוזק או חולשה כפקטור להישרדות אלא דווקא ליכולת של מין להתאים את עצמו למציאות המשתנה. 


כשעוקרים את הטעות הנפוצה כל כך ושבים להתבונן בעיקרון האבולוציה והברירה הטבעית, דומה שדארווין לא היה רק ביולוג אלא גם חזה את העיקרון המוביל של עולם התעסוקה: אלו שידעו להתאים את עצמם למציאות המשתנה ולשמור על רלוונטיות הם אלה שישרדו.


אפריל 2018 .פורסם דו"ח של ה-OECD שעוסק בדיוק בתמורות שעובר ויעבור שוק התעסוקה העתידי. על פי הדו"ח, אחת מכל שתי משרות קיימות — תיעלם. בדרוג המדינות לפי הסיכון להיעלמות מקצועות – ישראל מדורגת באמצע, במקום ה-14 מתוך 31% :46 סיכון שעובד יאבד את עבודתו בגלל תהליכי אוטומציה. המדינה הכי בטוחה היא ניו- זילנד: %39 ,והכי פחות בטוחה היא סלובקיה עם %62 מכלל המקצועות שעתידים להיעלם. נכון, אלה הם ברובם מקצועות שייעלמו בגלל אותו תהליך אוטומציה שאנחנו רואים בכל מקום – בבנקים, בחברות ביטוח, ברכבים, ברשתות הקימעונאות...

אלא שהתהליך הדרמטי השני שיתרחש בשוק התעסוקה ומוזכר בדו"ח ה-OECD הוא שינוי הייעוד של מקצועות רבים: צוותים רפואיים ובכללם אחים ואחיות אקדמאים לא יצטרכו עוד לאסוף מדדים, שכן הכל ייאסף באופן ממוחשב. כעת הם יצטרכו להכיר ולשלוט בתוכנות האיסוף וכן לדעת להוציא מהן את האינפורמציה הרלוונטית. תהליך האוטומציה יאפשר לאחות לחזור ולמלא את תפקידה הקלאסי: יצירת הקשר הישיר עם המטופלת או המטופל. טרנספורמציות מעין אלה יעברו גם מקצועות רבים נוספים: אנשי תקשורת יאלצו ככל הנראה להיפרד ממודל המערכת ולמצוא דרכים אפקטיביות וכלכליות לפעול כעובדים עצמאיים; ומורים לא ישמשו עוד מקור מידע )בעידן הגוגל( אלא יהיו מתווכי מידע ומנטורים, שיכוונו את תלמידיהם לאתר את החומר הרלוונטי ולשאול את השאלות הנכונות; גם הבנקים הולכים ומשנים צורה לנגד עינינו: כבר היום, הם זקוקים לפחות אנשי קבלת קהל, אבל להרבה יותר אנשים בעלי חשיבה חדשנית, ניהולית וטכנולוגית. והרשימה עוד ארוכה...


אנחנו חיים בעול ם של טרנספורמציה מתמדת. השינויים האלה מחייבים את כולנו ללמוד תחומים חדשים, לרכוש מיומנויות חדשות, לפתח שיטות חדשות. עובדי הייטק כבר מכירים זה זמן את המונח disruption ,היכולת להמציא את עצמך מחדש. הגיע הזמן שגם אנחנו נכיר אותה.


השינויים היומיומיים שאנו רואים בשוק התעסוקה, מכתיבים שינויים גדולים גם במיומנויות ובתכונות שמחפשים בעובדים: מעסיקים לא מחפשים בקו"ח רק ניסיון אלא "דפוסים": דפוס של הצטיינות, דפוס של יצירתיות, דפוס של עבודה עם אנשים, סקרנות, ראיה מערכתית, חשיבה מחוץ לקופסה, יכולת הסקות לוגיות. ובכלל, חברות הייטק רבות מעידות שלעובדים רבים אין השכלה פורמלית שקשורה להייטק, אלא דווקא תארים ראשונים או מתקדמים בדיסציפלינות שונות.


שוק העבודה העתידי כבר כאן. זה המקום שאליו מבקשים הבוגרות והבוגרים שלנו להשתלב. הוא נראה מאיים בעיקר מפני שהוא חדש ודינאמי – אבל טמונות בו הזדמנויות אינסופיות לאלה שלמדו גם מחוץ לכותלי הכיתה, שהתנסו, שלקחו את החומר התיאורטי לשטח והתאימו אותו למציאות, שלמדו לחקור, לשאול שאלות, לבקר ולא לקחת דבר כמובן מאליו.