כניסה

לראשונה בישראל: התמחות בחדשנות חברתית-כלכלית תלמד את הסטודנטים לייצר שורת רווח משולשת

|

​אחד הנושאים הבוערים בעולם העסקי הוא כיצד לייצר רווח כלכלי, חברתי וסביבתי בארגונים. תוכנית חדשה לתואר שני, בראשות ד"ר צפריר בלוך, מציעה ארגז כלים ייחודי שיכול גם לסייע להתמודדות עם הקורונה


בפעם הראשונה בישראל, התמחות חדשה לתואר שני במנהל עסקים באקדמית תל אביב יפו תלמד את הסטודנטים לייצר שורת רווח משולשת – כלכלית, חברתית וסביבתית. "אנחנו מעניקים לסטודנטים כלים שאין להם אח ורע בישראל ומעט מאוד בעולם", התגאה ראש התוכנית לחדשנות חברתית-כלכלית, ד"ר צפריר בלוך.

 

"בפרקטיקום של התוכנית יהיו צוותי סטודנטים, שכל אחד מהם יקבל ארגון שיפתחו לו שורת רווח משולשת", הסביר בלוך. "החונכים יהיו אנשי הסגל של התוכנית, שכולם עוסקים בפרקטיקה הזאת גם מחוץ למכללה. הארגונים עצמם יצטרכו לשלם על השירות. כשארגון משלם, אפילו מחיר סמלי, גם ההתייחסות שלו לנושא משתנה. חברת מגדל כבר הצטרפה כתומכת משמעותית לסטודנטים בתכנית, ואנחנו מחפשים עוד ארגונים שיצטרפו לתוכנית וירוויחו שירות יוצא דופן. אני סמוך ובטוח כי לחברי חבר הנאמנים תוכל להיות תרומה משמעותית בתחום זה".

 

ראש התכנית הוסיף עוד כי היא תעסוק בתכנים כמו ארגון מטריציוני, חקיקה, חשיבה סינגולרית ומטבעות דיגיטליים ומשלימים. "אנחנו לא מדברים על עוד מטבעות ספקולטיביים, כמו 90% מהמטבעות הדיגיטליים, אלא על איך לוקחים את העולם הזה ככלי עבודה לא ספקולטיבי שיודע להוציא ערך".


DSC_2008.JPG

ד"ר צפריר בלוך, ראש תכנית הMBA עם התמחות בחדשנות חברתית-כלכלית

 

התכנית החדשה רלוונטית מאוד גם למשבר הקורונה, שחשף אותנו בבת אחת לאתגרים והכשלים שהכלכלה העולמית כיום מתמודדת איתם – ריכוזיות, פערים בין מעמדות, פגיעה בעצמאיים ושכירים, הסתמכות יתרה על הממשל ועוד. מנגד, חזינו בעשייה אדירה והירתמות של קהילות, ארגונים עסקיים וחברתיים וחשיבה מחוץ לקופסא במענה לקריסת הכלכלה, המערכות והצרכים של הציבור והחברה. ארגז הכלים שהתוכנית מציעה מתייחס בדיוק לתחומים האלו.

 

מלבד בלוך מלמדים בתוכנית גם ד"ר חיים אמסל, מומחה ומדריך בפסיכולוגיה ארגונית ומומחה בטרנספורמציה ארגונית לחדשנות; מר עופר פלין, מומחה לחדשנות חברתית ומודלים עסקיים ברי קיימא; גב' רוני פיבלוביץ, עוסקת בפיתוח יזמות והשקעות אימפקט; ומר עילם לשם, יזם חברתי ועסקי. התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון מכל תחום.