כניסה

למה לפעמים כדאי להחליף מקום עבודה?

|


לפעמים פשוט אי אפשר להתעלם מהמציאות: גם אם על הנייר, נראה שמצאתם את עבודת חלומותיכם, כל הסימנים צועקים ומשדרים לכם שעליכם להתחיל לחפש משרה חדשה. אם זה השכר שנשחק, התפקיד שהפסיק לאתגר, האווירה המשרדית שנהייתה לא נעימה, תחושת הסיפוק העצמי שנעלמה. 

לפעמים הלב, האינטואיציה והנפש יותר חכמים ועליכם להקשיב להם. בכל גיל יש אפשרות להגשים את עצמכם, למצוא את ייעודכם האמיתי. השילוב בין עבודה לבין סיפוק הוא לא בלתי מושג או בלתי אפשרי. אם זה אומר שמחליפים מקום עבודה, אז מדוע לא לעשות זאת?


 

אבל, אתם אומרים לעצמכם, איזה מין דבר כזה לקום ולעזוב עבודה? איך זה ייראה בקורות החיים שלי? זה הרי ישדר לכל מעסיק פוטנציאלי שאינני רציני.


 

ובכן, לא מדויק. תתפלאו, לפעמים מעבר בין עבודה לעבודה לא רק שאיננו משדר חוסר רצינות אלא רק מוסיף לכם יתרונות משמעותיים כמועסקים פוטנציאליים. הנה כמה סיבות שראוי לקחת בחשבון


 

  • החלפת עבודות מלמדת על יכולת הלמידה שלכם: כל מקום עבודה מחייב עקומת למידה, הסתגלות, הפנמה של חומר ויישום מהיר ומוצלח. העובדה שהחלפתם כמה תחנות בקריירה וכמה תפקידים מלמדת למעסיק העתידי שלכם שיש אפשרות טובה שהקליטה שלכם תהיה קלה, מוצלחת ותצריך מהארגון כמה שפחות משאבי זמן וכוח אדם. אתם יודעים לקלוט, להבין וליישם מהר וטוב מאחרים.


 

  • המוטיבציה שלכם גדולה יותר: אם אתם יודעים שבעוד שנה-שנתיים או שלוש אתם תרצו להחליף מקום עבודה, הרצון שלכם להצטיין בתפקידכם הנוכחי גדל. ודאי תרצו את המעסיק הנוכחי כממליץ או לציין הישגים בקורות החיים. עובד שיודע שמקום העבודה שלו הוא לטווח הארוך מאוד ישקיע פחות ממי שרוצה להתקדם למקומות אחרים.


 

  • אתם עובדים טוב יותר בצוות: בהמשך לכך, העובדה שהחלפתם מספר עבודות מלמדת על יכולות תקשורתיות טובות עם המנהלים ועם הצוות, שוב: ההמלצות משחקות פה תפקיד חשוב. הרצון לנטוורקינג שיקדם אתכם הלאה גם מחייב קשר טוב עם הקולגות. אתם רוצים שיזכרו אתכם לטובה, כחלק אינטגרלי מהצוות, כיעילים, מועילים, כחותרים לביצועים טובים וכתורמים להישגים.


 

  • אתם יציבים יותר נפשית: החלפת עבודה איננה רק עניין פיננסי או מינהלי. יש בכך גם השלכות נוספות: זה מלמד על אומץ, על תעוזה, על חוסר רצון להתפשר, זה מראה שאתם יודעים מה טוב עבורכם  ולא תעצרו בדרך לשם. אתם יודעים לזהות כשלים מראש ויודעים מה צריך לעשות כדי לתקן אותם.


 

לסיכום, אף קריירה לא מחייבת לטווח הארוך. מותר לכם להתנסות, להחליף תחנות, לגוון, לשנות את עצמכם ואת עורכם. אפשר גם לנצל את כוחן של הרשתות החברתיות כדי להתחיל לגשש, לעשות נטוורקינג נכון ו"לבדוק את המים". כמה ששוק העבודה מאתגר ואיננו קל, התפשרות עם רצונותיכם האמיתיים זו לא הדרך. זכותכם לסיפוק עצמי ולממש את הפוטנציאל שלכם חשובה לא פחות. בהצלחה!