כניסה

בוגר החודש, אוהד גרוס, משנה את חוקי המשחק

|

אוהד גרוס, בוגר האקדמית משנת 2004 בתואר ראשון לכלכלה וניהול, עובד כיום כדירקטור פיתוח עסקי בחטיבה מיוחדת באינטל המכונה 'אינטל ספורט' המשנה את הדרך בה נראה בעתיד את שידורי הספורט בארץ ובעולם. תפסנו אותו לראיון קצר ולמדנו על הדרך שעבר

"את הלימודים באקדמית התחלתי בשנת 2000 במסלול של כלכלה וניהול כאשר האקדמית עוד הייתה במבנה הישן ברח' מלצ'ט" הוא נזכר. "שנתיים לפני הלימודים כבר התחלתי לעבוד באינטל קריית גת בחדר הנקי במפעל בתחום ולאחר מכן, כאשר התחלתי ללמוד, עברתי בחברה למשרת סטודנט". 

"מאז עברו הרבה מים בירקון" הוא מספר. "הגעתי למחלקת הכספים, המחלקה העסקית, לאחר מכן עברתי מקרית גת לסניף בחיפה ועד לתפקידים בתחומים הפיננסים במחלקות השונות כולל הסניף הראשי של אינטל בקליפורניה".

 


shutterstock_624817196.jpgספר לי על מה שאתה עושה כיום 


"היום אני חלק מאינטל ספורט העוסקת בשינוי טכנולוגי של הדרך בה משודר הספורט בישראל. לאחר שאינטל רכשה את חברת הסטארט אפ הישראלית Replay שפתחה טכנולוגיה ווליו-מטרית (צירוף של המילים "ווליום ו"מטר") החלה לפתח פתרון ייחודי לצפייה בשידורי ספורט. כיום, היכל נוקיה משמש מקום ניסיוני לטכנולוגיה הייחודית המשלבת כארבעים חיישני מצלמה המסונכרנים ביניהם ברמת הפיקסל. הם מצלמים את המשחק בזמן אמת מכל זווית אפשרית. התוצאה המתקבלת בדו ממד עוברת עיבוד מסיבי לתלת ממד ומאפשרת לצופה לבחור מאיזו זווית ירצה לראות את המשחק בזמן אמת  תוך יכולת לנוע ממקום למקום במרחב. ניתן לראות את המשחק מעל שחקן או לידו ולעבור לנקודות שונות ברחבי האולם".  

"היום דור ה-Y בארה"ב אוהב לבחור בין הרבה אפשרויות. תחום הצפייה בספורט לא השתנה הרבה בשנים האחרונות אבל עומד לעבור שינוי משמעותי. כל צופה יוכל לראות את המשחק מזווית אחרת ובאמצעות מסך מגע "להזיז" את המצלמה לכל נקודה שיבחר. התהליך המעניין שעובר התחום הפוך ממה שהיה בעבר. אם קודם משחקי מחשב ניסו לחקות את חוויית הצילום המקורית, היום הצילום בלייב עובר לחוויה של משחק מחשב עם שינוי זוויות וקבלת נתונים נוספים בזמן אמת.  

תחום מרתק ללא ספק". shutterstock_1182131929.jpgכעת נפתחת גם אפשרות בפני סטודנטים נוספים באקדמית להשתלב בעולם העתידני של אינטל.

גם אתם מעוניינים לעבוד באינטל? 


כיום לאחר עבודה במשך יותר משני עשורים באינטל, אוהד מסייע גם לסטודנטים אחרים מהאקדמית להתחיל לעבוד במשרות סטודנטים נחשקות בחברה. "אינטל פותחת בפני סטודנטים בכל הארץ מגוון גדול של משרות. אני שמח לעזור גם באופן אישי. סטודנטים למדעי המחשב, לכלכלה וניהול וסטודנטים נוספים יכולים לבדוק את המשרות בדף המיועד לסטודנטים ואפילו לשלוח אלי אי-מייל אישי עם קורות החיים שלהם. אין מה לחשוש אם עוד אין לכם ניסיון תעסוקתי בתחום הזה. גם אם עבדתם בעבר במלצרות או כל עבודה אחרת חשוב להציג זאת בקורות החיים על מנת שהמעסיק העתידי שלכם ידע שהוא אינו 'הבוס' הראשון שלכם".   

 

ואוהד מציין בחיוך  "מרבית המעסיקים רוצים לדעת שיש לכם כבר ניסיון כלשהו בשוק העבודה ושרכשתם את המיומנות הבסיסית של כיוון השעון המעורר על מנת לקום בזמן לעבודה".  

 

אילו טיפים היית מעניק לסטודנטים חדשים על בסיס הניסיון שלך? 


  1. שנה ראשונה  השקיעו מאד בלימודים. זו שנה בה לומדים מבואות רבים ויש הרבה חומר לימודי שיש להתמודד אתו. אני ניסיתי לשלב עבודה ולימודים בתקופה הזו וזה עלה לי בבריאות. 

  1. רבים מהסטודנטים בוחרים בשנה השניה לעבוד במשרות מתגמלות כמו מלצרות, לחפש את הכסף הקל. אני ממליץ להסתפק בקצת פחות ולהתקבל למשרות סטודנט במקצוע בו תרצו לעסוק ולעבוד במקצוע שלכם. זה ישתלם לכם מאד בעתיד כאשר תתקבלו לשוק העבודה עם ניסיון מעשי וגם תוכלו לגדול בתוך החברה. אינטל, למשל, ממשיכה להעביר סטודנטים שעובדים אצלה למשרות מתגמלות אחרות בסוף התואר. הרבה עובדים ממחלקות הכספים התחילו כסטודנטים לניהול וכלכלה בחברה והתקדמו הלאה. 

  1. משרות הסטודנט אינן קשות מאד. הראיונות הם בסיסיים והחברה מחפשת בעיקר את הפוטנציאל הטמון בכם. ראיון טלפוני ראשוני מעיד מעט על האופי שלכם ויכולת ההבנה של החומרים שלמדתם וכמובן ציונים טובים מהשנה הראשונה והשנייה יעזרו להתקבל למשרת סטודנט טובה בחברות.