כניסה

ברוכת ילדים וכישרונות

|

איך משלבים גידול משפחה מאושרת וברוכת ילדים עם לימודים? תשאלו את חנה בורר, סטודנטית שנה ד' במדעי הסיעוד באקדמית.


 

חנה מספרת קצת על עצמה:


 

"אני בת 41, נולדתי בצרפת ועליתי ב-1995 לארץ, נשואה ואמא ל-9 ילדים. בצרפת, למדתי תואר ראשון בניהול וכלכלה בשילוב לימודי קודש.
בחרתי בסיעוד עקב אוריינטציה אישית לבריאות מגיל הילדות, ובהמשך לניהול עסק בתחום הליווי לידות והדרכת קורסי הכנה ללידה".


 

2016-01-28_0823.pngהבחירה באקדמית התגלתה עבור חנה כמתאימה מהרגע הראשון:


 

"נרשמתי לבית ספר לסיעוד לדתיות, אבל גיליתי שהתוכנית באקדמית, המתייחדת ב-3 ימי לימודים וחופשות אוניברסיטאיות, תאפשר לי להמשיך לעבוד ולא תכביד מדי על משפחתי. בנוסף, התקבלתי בקבלת פנים כל כך חמה ופתוחה על ידי דקנית בית הספר, ד''ר פזית עזורי, ששמחתי בהחלטתי. היא באמת מיוחדת ביחסה האישי לכל אחד ואחת ודלתה תמיד פתוחה.


 

האווירה בכיתה שמחה ומשוחררת. היחודיות של אנשים שונים בעלי אישיות ותכונות מגוונות ומכבדים את השני תורמת לכך. הכיתה שלנו ממש נעימה וכיף וזכות לי להיות חלק ממנה.


 

הלימודים מאוד מעניינים. ההשקעה בנו מורגשת היטב. יש לסגל בית הספר רצון מובהק להכשיר אחים ואחיות בעלי מנהיגות וברמה מאוד גבוהה. זה מתבטא במרצים מעולים ותכנים מושקעים ויחודיים. אני מתחברת לכמעט כל תחום קליני ואקדמי. תמיד אהבתי ללמוד והרמה הלימודית באקדמית מתאימה לשאיפותיי. אני נהנית אפילו מתחומים שלכתחילה לא חשבתי שאוהב. מצד הסגל, יש מענה איכפתי ורצון לעזור לכל סטודנט להמשך החיים האקדמאיים והמקצועיים שלו".


 

השילוב בין המשימות של טיפול במשפחה ברוכת ילדים לבין המטלות האקדמיות נראה על פניו בלתי אפשרי, אבל עבור חנה הוא נעשה בטבעיות: 

"תמיד עבדתי וילדיי רגילים שחלק מהיום אמא לא נמצאת. זה נראה קשה אולי מבחוץ, אבל במשפחה גדולה, הילדים לומדים לעזור ומתארגנים באופן הטוב והנעים ביותר למציאות. אנחנו כולנו שותפים ומעורבים, מנסים להנעים לכולם את החיים. יחד עם זאת, מסתפקים במה שיש, ויודעים שזה לא יכול להיות מושלם. הימים שאין לימודים והחופשות הארוכות בקיץ משאירות לי זמן מספיק להשקיע במשפחתי ולהמשיך בעבודתי".


 

וכמה מילים לקראת העתיד:


"התכנית היא בע''ה לגמור השנה את התואר ולהמשיך לתוארים שני ושלישי. במקביל, הכיוון הוא להתמחות בבריאות האישה ומיילדות, ולתרום למחקר בתחום בעזרת הכלים החשובים והסיוע מהסגל שאנו מקבלים במהלך הלימודים באקדמית".